Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
iyi marka olan ve güzel kokan parfümler ne yazıkki fiyat olarak oldukça tuzlular..

bazı insanlar açık parfümün orijinal kokulardan hiçbir farkı olmadığını ve fiyatının ucuz olması dolayısıyla oldukça ekonomik olduğunu söylerken

bazıları ise açık parfümdeki kokunun orijinal kokuyla alakası olmadığını veya adi koktuğunu söylüyorlar...

sizin açık parfümlerle ilgili görüşleriniz neler ?

parfüm yeni alındığı zamanlar güzel kokuyor ama bir kaç hafta geçtikten sonra parfümün kokusu,rengi ve kalıcılığı çok değişiyor,en iyisi küçük hacimlerde alıp çabuk bitirmek

bu konuda sana kesinlikle katılıyorum...zaten insan uzun süre aynı kokudan sıkılıyor üstelik..

ben de alırken eğer 50 ml ve 100 ml seçenekleri varsa 50 ml olanı tercih ediyorum..böylece çantama da koyabiliyorum ve daha az yer tutuyor

hayır hiçde öyle diil ben biçok kez kullandım vede çok memnun kalmıştım vede çokda ekonomikdi yani ben herkese tavsiye edebilirim :)

Bence kesinlikle orijanali gibi kokmuyorlar ve kalıcı da değiller, günlük hayatta bilmem ama özel günlerde ( gecelerde ) falan kullanmak için alın orijinalini bir sene yeter zaten:))

Bende açık parfüm kullanıyorum ama enyde katılıyorum.Hiç değilse özel günler için biraz paraya kıyıp orjinal parfüm almalı.

Ben 1-2 sefer kullandım fakat cildimde alerji yaptı bıraktım aldığım yerde bu işte çok isim yapmış bir yerdi.
Orjinal parfüm tercih ediyorum.Açık parfümde orjinalin kokusu ve kalıcılığı maalesef olmuyor ve ciltte durdukça koku farklılaşıyor .

iyi marka olan ve güzel kokan parfümler ne yazıkki fiyat olarak oldukça tuzlular..

bazı insanlar açık parfümün orijinal kokulardan hiçbir farkı olmadığını ve fiyatının ucuz olması dolayısıyla oldukça ekonomik olduğunu söylerken

bazıları ise açık parfümdeki kokunun orijinal kokuyla alakası olmadığını veya adi koktuğunu söylüyorlar...

sizin açık parfümlerle ilgili görüşleriniz neler ?

Aynen bahsettgin gibi acik ve markali bir kac parfüm almistik Istanbul'dan amaaaaaaa gercek original kokusuyla alakasi yoktu, sanki su gibiydi. Kazik attilar bize.:çok üzgünüm:
En iyisi oruginal parfümdür, biraz fazla ödersin ama kokusu uzun süre gitmez...

ben ve eşimde açık parfüm kullanıyoruz 50 ml yeterli oluyor...zaten normal de sık parfüm kullanmıyorum...ağır geliyor..

Gercek kokusu gibi kokmuyor ve kalici olmuyor maalesef..Bir kac sise acik parfum kullanacagima birer sise orjinallerinden aliyorum ben, bir siktigimda kiyafetlerden bile gunlerce gitmiyor kokusu...

ben 4 yılıdır aynı açık parfümü kullanıyorum çok memnunum alerjide yapmadı kokusuda gitmiyor ve tenime çok uydu çevremdeki herhes de aynısından aldı ama bendeki gibi kokmuyomuş.bence ten uyumu çok önemli...

bu parfüm işinde orta yolu bulmak belki de daha iyisi

ne açık parfümü ucuz diye alıp sağlığımızı riske atalım
ne de orijinal ve kalıcı diye dünyanın parasını verelim..

sanırım en güzeli yerli malı olan parfümler...mesela dün bir parfüm aldım (orijinal ama yerli malı) 100 ml fiyatı da 28 milyondu

Tiara's for her diye bir parfüm...şişe tasarımı da kokusu da harika ve baya kalıcı...sanki herşeyiyle pahalı parfüm edası var..bayıldım yani....yurdum insanının da bu kadar kaliteli şeyler üretmesi göğsümü kabarttı..

ayrıca cecile nin parfümleri hakkında da olumlu yorumlar duyuyorum

Link Silinmiştir. Link Silinmiştir.

ben sadece özel günlerde kaliteli parfüm kullanıyorum diğer zamanalarda deodorantla idare ediyorum. doldurma parfümlerin kokusu bir gün bile sürmüyor boşuna para vermekten başka bişiy değil. devamlı yenilemeye kalkarsanda zaten kaliteli parfüme eş değerde para verir olursun. zararı olup olmadığı konusunda bir bilgim yok ama çoğu yerde sağlık bakanlığından onaylı diye yazı var.

acık parfumler tabıkı orıjınalı kokamaz..sonucta adıda acık parfum!acık parfumun kalıcılıgıda kalıtesıde markasına gore degısıyor.bendede var ve cok memenunum.herkes orıjınal zannedıyor..yanı uzun lafı kısası onlardada marka gerekıyor!

bence çok kötü kullanıyor ablam 2 şişe almış ikiside duruyor...kokuları iç bayıltıcı....

BEN orgınal parfümlerin testerlerini kullanıorum.8ml yüzde yüz orgı.bide she die türk malı bi marka var çok kalıcı hafta sonlarıda onu kullanıorum.

D&P den alırdım parfümleri ama sonradan bazı kokuların pek de güzel olmadığını farkettim.Kokuya göre alıyorum oradan.
Çok büyük konuşmiyim,belki fikrim değişir ileride ama biparfüme 150 milyon bayılmak bana saçma geliyor.Tamam kalıcı olabilir ama şişesinin kırıldığını düşünün bir de. gitti o kadar para.

Açık parfüm birkaç kişi methedince almıştım ama sıktığım anda boğazımı yaktı bende korktum birdaha kullanmadım.Naparsınız bünye herşeyin orjinaline alışmış birkere :1rolleyes: sahtesini kabul etmiyor,çünkü aynı şey imitasyon takılar içinde geçerli :1rolleyes:

bende acik parfum kullaniyorum D&P nin ve gayet memnunum.orijinal parfumler aldi basini gidiyor.acik parfumum bi iyi yani daha var surekli degistiriyorum yeni kokular denemis oluyorum :)

Herşeyden önce bu da bir korsancılık ve de hiç sağlıklı değil...

Çok uygun fiyatlara gerçek ve güzel olan parfümlerde var..

X