Günaydın...

Lereenim

Onur Üyesi
Pro Üye
17 Ağustos 2006
4.364
1.790
Günaydın

Yüzlerce ,binlerce kez sabah yaşadık,yaşıyoruz bu dünyada ve her sabah bu güzel sözü söyledik birbirimize,duymaktanda çok hoşlandık.Günaydın denmesiyle günümüzün aydın geçiceğini hayal etmek bile mutlu ediyor bizi.

Okul yıllarımdan , annemin ısrarlı ve yumuşak seslenişini,babamın tatlı sert çağrısını hatırlıyorum .Son birkaç dakika daha uyuma çabasıyla yorganı başıma geçirirdim ,hele kışın o sıcacık yataktan çıkmak bir işkence olurdu .Ne kadar dirensemde , yetişmek zorunda olduğum okulum ve otobüsüm vardı .

Yataktan kalktığımda, mis gibi kahvaltı kokusu sarardı ortalığı . .Anneciğim uykusundan fedakarlık yaparak erkenden kalkıp sofrayı hazırlamış ,sobayıda yakmış olurdu .Yüzlerce şanslı çocuktan biriydim galiba .Hayat herkese böyle cömert davranmıyor .

Bu anlattıklarım benim mutlu sabahlarım .Ama unutmamalıki her sabah, başka evlerde ,şehirlerde ,ülkelerde böyle mutlu ve gülümsemeyle başlamıyor ne yazıkki .Kimi patlama sesiyle ,kimi dayakla ,kimi anne ve babasız ,kimi yakınlarını kaybetmiş olarak uyanıyor güne .Ve sabah onlar için ne anne,baba şefkati,ne tatlı bir telaş nede güzel bir kahvaltı sofrası .

Sabahlarımızın ve günaydın kelimesinin kıymetini bilmemiz dileğiyle

Lereenimden sevgiler

Son düzenleme:
Evet Lereenim!...Sabahlar ne yazık ki bazen aydın olmuyor.Önceki gün bir komşumuzu kaybettik.Bugün evlerinin önünden geçerken bu günün güzelliğini düşünüyor olmak duygusu bile beni rahatsız etti.Ne denir ki !..YİNE GÜNEŞ DOĞACAK,YİNE SABAH OLACAK!...

Gerçekten çok anlamlıydı... Çocukluğuma götürdü beni... Çok teşekkürler...

Evet lereenim malesef hayat herkese farkli yüzünü gösderiyor.
Bütün herkese güzel günaydinli günler diliyorum..
Paylasimin icin sagol..

:1hug:eek:fffffffffff ... aşkısı offfffffffff.... harika bir yazıydı süpersin bebeğimmm.... nerde o günler ahhh ahh... şimdi ye kavgaları bolca bizim evde oğluma ye kızıma yeme kavgalarındayız ...harikasın birtanesii seni seviyorummmmmm

çok haklısın arkadaşım bizler şanslı çocuklardık ama öyle evlerde öyle üzüntüler yaşanıyorki duyarsız kalabilmek mümkün değilallah hepimize güzel mutlu sabahlar yaşatsın zor durumda olan ve üzüntü çekenlerede yardımcı olsun hep böyle yüreği sevgi dolu kalman dileğiyle

Çok içten bir yazıydı leerenim, okuyup da etkilenmemek mümkün değil. Günaydın demeyi esirgemediğimiz ve günlerimizin gerçekten aydınlık geçtiği günlere...

g.gif
u.gif
n.gif
a.gif
y.gif
d.gif
i.gif
n.gif

Güzelim,çok duygulandırdın beni,vallah,bende cocukluğumu ve mutlu sabahlarımı,anne babamı hatırladım.Anne-babam benden çok uzaklar Yurtdışındalar ve ben onların biricik kızlarıyım-malum,hepimize çok zor.Babamdan 1 gün bile ayrı kalmayan halde 2 yıldır yüzünü göremiyorumsenağlama.Anem ara sıra geliyor ama.Neyse,canım,bu güzel sözleri yazan ellerine sağlık.Günün mutlu,başarılı,hayırlı geçmesi dileğimle...
flower022.gif

canım abalm ne güzelde anlatmışsın okuldaki gunlerim ve yataktan hiç çıkmak istemediğim gunler geldi aklıma ah ah neydi o günler canım annem bizden önce kalkar güzelce hazırlardı kahvaltımızı bizim öyle otobus falan bekleme gibi bir derdimiz olmadı hiç çunku ilkokul ,ortaokul ve lise yan yana ve evimize çok yakındı şimdi okuldaki gunlerimi çok özluyorum

canim arkadasim ellerine gönlune saglik o kadar guzel yazmisinki duygulanmamak elde degil herkesin gunu aydin olsun:1hug:

elerine saglık arkadaşım beni çoçukluğuma.annemin ,babamın olduğu zamanlara çoçukluğumun sabahlarına götürdün.Senin sayende annemi ,babamı ve çoçukluğumu ne kadar özlediğimi hatırladım .paylaşımına teşekkürler

elerine saglık arkadaşım beni çoçukluğuma.annemin ,babamın olduğu zamanlara çoçukluğumun sabahlarına götürdün.Senin sayende annemi ,babamı ve çoçukluğumu ne kadar özlediğimi hatırladım .paylaşımına teşekkürler

İclocum ben teşekkür ederim okuduğun için .Ailene en kısa zamanda kavuşman dileğiyle sevgiler .

Yepyeni bir sabaha doğru yol alırken, Günaydın sana, hepimize.
Sabah kahvaltılarını sevmem ama hep hazırdı ve hep sıcak.
Eksik olmadı sabahımda anlattıkların, ne şansılıymışım anladım.
Hepimize, güzel bir gecenin, tatlı rüyalarından uyanarak, karşıladığı, mutlu bir sabah dilerim, ışıltılı bir başlanğıç yeni güne. Günaydınlar...

Merhaba,Lereenimcim,canım,seni yeniden görmekten mutluyum.Bir zaman netten ayrı kaldım ve Umarım beni unutmamışsın.Sevgilerimle

ne güzel ,büyüklerden küçüklere gecen anlamlı bir okadar güzel bir kelime.
benim ailemde yaşadığım sonra ailecek bizim yaptığımız,dilerim çocuklarımızında yapacağı o anlamlı sözçüğü kulması,eminimki hepimizin isteğidir.
keşke dediğin gibi herkez kullanabilse ve ve yerini bulabilse kelimede kalmasa.
canısı yüreğine sağlık.en içten duygularımla

günaydın a.s.Şeniz

Canım çok güzelifade etmişsin.
Gerçekten de bir çok kişi sabahları gülümseyen bir günaydın kelimesini bile duyamıyor.
Gününüz aydın olsun.
Hepinize günaydın...

güzel bir hatırlatma canikom günaydın topiğim var katılım o kadar az ki lereenim umarım bu yazından sonra hiç kimse bir günaydını esirgemez

X