Che nin çocuklarına veda mektubu...

Che

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.706
26
Sevgili Hildacık, Aleidacık, Camilo, Celia ve Ernesto

Eğer bu mektubu okumanız gerekirse bu, sizlerin arasında olmadığımdan olacaktır. Beni zar zor hatırlayacaksınız, en küçükleriniz ise hiç hatırlamayacaktır. Babanız düşündüğü gibi hareket eden bir adamdı ve kesinlikle inançlarına bağlıydı.

İyi bir devrimci olarak yetişin. Doğaya egemen olmayı olanak kılan tekniğe egemen olmak için çok çalışın. Devrimin önemli olduğunu ve bizlerin yalnız başımıza hiçbir değerimizin olmadığı hatırda tutun. Herşeyden önce de dünyanın herhangi bir yerinde hehangi bir kişiye karşı yapılan herhangi bir haksızlığı daima yüreğinizin en derin yerinde hissedebilin. Bu, bir devrimcinin en güzel niteliğidir. Sizi ufaklıklar, hep görmeyi umuyor ve kocaman kucaklıyorum.

Babanız

Herşeyden önce de dünyanın herhangi bir yerinde hehangi bir kişiye karşı yapılan herhangi bir haksızlığı daima yüreğinizin en derin yerinde hissedebilin.

İşte budur...Bunun üzerine ne söylesek boş...Çok güzeldi.Teşekkürler...

romance .!.:
Herşeyden önce de dünyanın herhangi bir yerinde hehangi bir kişiye karşı yapılan herhangi bir haksızlığı daima yüreğinizin en derin yerinde hissedebilin.

İşte budur...Bunun üzerine ne söylesek boş...Çok güzeldi.Teşekkürler...

canım beğenmene sevindim.
ayrıca da yorumun için de çok teşekkürler.
sevgilerimle...

çok ama çok güzel söylenmiş bir söz. Teşekkürler alkisalkisalkis

böyle büyük bir devrimcidende böyle bir veda mektubu beklenir kısa ve anlaşılır.

Duygular derin , kısa ve net .. çok anlamlı. alkisalkisalkis

X