Sayfa: 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon
Toplam 212 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Madêcassol (sivilce Lekeleri,çatlaklar,yaralar...)

1. Konu Sahibi : EU1 #11
    Pamuk Guest
    Alıntı butterfly84 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    canım peki bu kremin fiyatı ne kadar acaba?
    nette 6.86 ytl ye gördüm az önce

2. Konu Sahibi : EU1 #12
    Giriş tarihi
    Apr 2007
    pamukcum teşekkürler. inşallah yararı olurda şu sivilce izlerinden kurtuluruz

3. Konu Sahibi : EU1 #13
    Pamuk Guest
    pamukcum teşekkürler. inşallah yararı olurda şu sivilce izlerinden kurtuluruz
    ya ben de düşünüyorum da bende bi de böyle sadece kabarık olarak çıkan sivilceler var onlara çözüm arıyorum...

4. Konu Sahibi : EU1 #14
    ben de bebeğimin pişiğine kullandım, bepanthenden iyi geldi.

5. Konu Sahibi : EU1 #15
    Giriş tarihi
    Apr 2007
    Alıntı Pamuk kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    ya ben de düşünüyorum da bende bi de böyle sadece kabarık olarak çıkan sivilceler var onlara çözüm arıyorum...
    pamukcum ya bende kabarık çıkıyo sonra hiç sivilceye dönüşmeden yani beyazlaşmadan geri batıyo o da mor kırmızı gibi iz kalıyo senağlama

6. Konu Sahibi : EU1 #16
    MADECASSOL

Farmakolojik Sınıfı : Yara Merhemi

Endikasyonları : Bağ dokusu oluşumunu hızlandırarak aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: Lokal deri ülserleri, meme başı çatlak ve yaraları , küçük cerrahi müdaheler, perine yırtılmaları, epizyomotiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gel,işmesinin sağlanması.Yüzeysel 2. derece yanıklarda,radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisinde.

Konreendikasyonları : İçerdiği maddelerin herhangi birine karşı aşırı duyarlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Öneriler : Haricen kullanılır. Kapağı ters çevirerek tüp delinir.

Yan Etkileri :
    Kullanım Şekli ve Miktarı : Günde 1-2 kez yara üzerine ince bir tabaka teşkil edecek şekilde merhem sürülür.

7. Konu Sahibi : EU1 #17
    Bakın ne buldum madecassol etken maddesi gotu kola bitkisiymiş aslında.

MADECASSOL Etken Maddesi: Centella Asiatica Ekstresi

GOTU KOLA (Centella asiatica)
    Hindistan, Madagaskar, Güney Afrika gibi tropikal bataklıklarda yetişen bir bitkidir. Beyaz çiçekli narin bir bitkidir. Hindistan tıbbında yaygın kullanımı olan, meditasyon ve ayurveda için de kullanılan bu bitki Çin’de uzun süredir beyin fonksiyonlarını düzenleyici olarak kullanılmaktadır.

Gotu Kola bitkisinin etken maddeleri olarak; triperten glikozitleri bileşiği olan ve antibiyotik sınıfından kabul edilen asiaticoside maddesi en başta kabul edilir. Diğer etken maddeleri ise; brahmozide ya da brahminoside’dir.

Bu bitkinin en önemli diğer bir etken maddesi ise; madecossoside’dir. En son olarak da Vitamin K, magnezyum, kalsiyum ve sodyum içermektedir.

Gotu Kola bitkisinin tıbbi etkileri; yaraların iyileşmesi, anti-inflamatuar(iltihap dağıtıcı) olması, kan damarlarını özellikle toplardamarları güçlendirdiği ve bu sayede esnekliği arttırdığı, varis gibi selülit gibi hastalıklara da iyi geldiği belirlenmiştir. Bacaklardaki yetersiz kan akımını arttırır. Kan akımı ve nörontransmitterler üzerindeki etkisi sayesinde hafızayı kuvvetlendirdiği, konsantrasyon bozukluklarında fayda sağladığını ve unutkanlık hastalığına iyi geldiği belirtilmektedir. Diüretik(idrar arttırıcı) özelliği de olan bu bitki ayrıca hafif yatıştırıcıdır da. Doku gelişimine de olumlu etkisi olan Gotu Kola doku gelişmeleri arasında bulunan kollojen sentezi basamağında saç ve tırnak gelişimi, kıkırdak onarımını desteklemektedir. Hemoroit hastalarına da tavsiye edilen ve olumlu sonuçlar alınan bir bitki olup, zihinsel ve fiziksel yorgunluklar için önerilebilir.

1995 yılında yapılan klinik araştırmalarda alınan sonuçlarda, bitkinin laboratuar ortamında alınan kültürü tümör hücrelerini yok ettiği belirtilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler; yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi nedeniyle Kola bitkisi ile karıştırılmamalıdır. Litaritürlerde bilinen bir yan etkisi geçmemesine karşın doktor kontrolünde alınmalıdır ve hamilelikte kullanılmamalıdır.

Tedavi amaçlı olarak bitkinin ekstreleri Gotu Kola Ekstresi adı altında satılmaktadır. Cilt sağlığı içinse, eczanelerde pomat olarak satışa sunulmaktadır.

8. Konu Sahibi : EU1 #18
    EU1 Guest
    Alıntı Pamuk kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    peki bunu nasıl kullanıyosun? bi de var olan sivilceleri arttırmasın??
    canım ben bu kremi yüzümü gül suyuyla temizledikten sonra sadece sivilce lekelerinin olduğu yerlere sürüyorum; bölgesel olarak yani..sengözlerimebaksanab
    Sivilcelerin üstüne sürmek ne kadar doğru olur bilmiorum? :sm_confused:

9. Konu Sahibi : EU1 #19
    pamukcum ya bende kabarık çıkıyo sonra hiç sivilceye dönüşmeden yani beyazlaşmadan geri batıyo o da mor kırmızı gibi iz kalıyo senağlama
    Bendede öyle sivilceler çıkmıştı. İzleri çok geçiyor. Doktoruma sormuştum ya geçmezse ne olur söyleyin bu izlere alışayım diye, doktorum güldü bana.Birşey kullanmasanda cilt kendini zamanla yeniler ve mutlaka tamamen zamanla geçer dedi. Fakat tamamen geçmesi 1-2 yılıda bulabilir dedi.Fakat mutlaka geçermiş. Bu ga güzel değil mi :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-10-2014

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 76 gün kaldı.

Hızlı büyümeden dolayı önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin beyni buruşuk, kırışık bir hal alır. Bu buruşukluklara beyin kıvrımları(konvolüsyonlar) denir. Kıvrımlı, buruşuk beyin düz hatlı, kıvrımsız bir beyinden daha çok beyin hücresi içerir ve potansiyel olarak daha kuvvetlidir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 26-28 cm civarında ve ağırlığı yaklaşık 1300-1400 gr.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

10. Konu Sahibi : EU1 #20
    Giriş tarihi
    Apr 2007
    Alıntı Amphitrite kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bendede öyle sivilceler çıkmıştı. İzleri çok geçiyor. Doktoruma sormuştum ya geçmezse ne olur söyleyin bu izlere alışayım diye, doktorum güldü bana.Birşey kullanmasanda cilt kendini zamanla yeniler ve mutlaka tamamen zamanla geçer dedi. Fakat tamamen geçmesi 1-2 yılıda bulabilir dedi.Fakat mutlaka geçermiş. Bu ga güzel değil mi :)
    evet canım aynen dediğin gibi bi belli bi süre sonra geçiyo izler .bende bir an önce geçsin diye ugraşıyorum ama yok geçmiyo.bi çaresini bulursan banada sölermisin?Şeniz

Sayfa: 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon