Lekeler, Çiller Madêcassol (sivilce Lekeleri,çatlaklar,yaralar...)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
E

EU1

Ziyaretçi
Bi çok yazıyı okuduğumda bu ilacın yaraların dışında gerçekten çok fazla yararı olduğunu gördüm. Bu krem gerçektende çok etkili ben bi ara roaccutane kullandım ve dudaklarımda aşırı bi kuruluk başladı daha sonra dudak üstlerime ağda yaptırırken hem dudaklarımın üst tabakasını hemde dudağımın üst kısmını ağda kopardı, ağda yapan kadın bana hemen madecassol sürdü ve bu kremi eczaneden mutlaka alıp her an kullanmamı söyledi inanın 2-3 günde dudaklarım düzeldi ve eski şeklini aldı. Ağda yapan kadın bunun yanlış hatırlamıyorsam; afrikadaki aslanlar birbirleriyle kawgaları sonrası yaralı yerlerini bu kremin özünde bulunan ağaca sürerlermiş we bu yaralar bi kaç güne kadar kapanırmış tabii sonra ağaçtan alınan öz insanlar üzerinde de denenince bu sonuç ortaya çıkmış. yani hikaye kısaca bu! Ben 2 gündür sivilce lekelerime de madecassol uyguluyorum,bunun da en az 1 hafta sonra sonucunu size ileticem.. Çatlaklar içinde 1 yıl boyunca bu kremi kullanın diyorlar tabii başka bi ilaçla birlikte..

öncelikle geçmiş olsun :teselli: inşallah faydasını görürsün kremin a.s sonucu bekliyorum a.s

insallah iyi sonuc verir.sen memnun kalirsan bizde aliriz.gelismeleri yaz olur mu.

Bi çok yazıyı okuduğumda bu ilacın yaraların dışında gerçekten çok fazla yararı olduğunu gördüm. Bu krem gerçektende çok etkili ben bi ara roaccutane kullandım ve dudaklarımda aşırı bi kuruluk başladı daha sonra dudak üstlerime ağda yaptırırken hem dudaklarımın üst tabakasını hemde dudağımın üst kısmını ağda kopardı, ağda yapan kadın bana hemen madecassol sürdü ve bu kremi eczaneden mutlaka alıp her an kullanmamı söyledi inanın 2-3 günde dudaklarım düzeldi ve eski şeklini aldı. Ağda yapan kadın bunun yanlış hatırlamıyorsam; afrikadaki aslanlar birbirleriyle kawgaları sonrası yaralı yerlerini bu kremin özünde bulunan ağaca sürerlermiş we bu yaralar bi kaç güne kadar kapanırmış tabii sonra ağaçtan alınan öz insanlar üzerinde de denenince bu sonuç ortaya çıkmış. yani hikaye kısaca bu! Ben 2 gündür sivilce lekelerime de madecassol uyguluyorum,bunun da en az 1 hafta sonra sonucunu size ileticem.. Çatlaklar içinde 1 yıl boyunca bu kremi kullanın diyorlar tabii başka bi ilaçla birlikte..

Bahsettiğin ilacı doğumdan sonra yara olan göğüs uçlarım için doktorum önermişti, 2 kere kullandım faydasını gördüm süper bir ilaç....

kızlar sivilce lekelerim yavaş yavaş geçmeye başladı :teytey: kesin ne zaman geçer bilmiorum ama gerçekten işe yaradı. Daha kullanmaya dewam edicem.. Eğer kullanacaksanız ilk önce cildinizin küçük bi bölümünde deneyin derim çünkü cilde göre yan etkileri olabilir. :sm_confused: Bilginize.. şutarafagitti

kızlar sivilce lekelerim yavaş yavaş geçmeye başladı :teytey: kesin ne zaman geçer bilmiorum ama gerçekten işe yaradı. Daha kullanmaya dewam edicem.. Eğer kullanacaksanız ilk önce cildinizin küçük bi bölümünde deneyin derim çünkü cilde göre yan etkileri olabilir. :sm_confused: Bilginize.. şutarafagitti

sivilce izlerin eski miydi peki?

peki bunu nasıl kullanıyosun? bi de var olan sivilceleri arttırmasın??

pamukcum teşekkürler. inşallah yararı olurda şu sivilce izlerinden kurtuluruz

ben de bebeğimin pişiğine kullandım, bepanthenden iyi geldi.

ya ben de düşünüyorum da bende bi de böyle sadece kabarık olarak çıkan sivilceler var onlara çözüm arıyorum...

pamukcum ya bende kabarık çıkıyo sonra hiç sivilceye dönüşmeden yani beyazlaşmadan geri batıyo o da mor kırmızı gibi iz kalıyo senağlama

MADECASSOL

Farmakolojik Sınıfı : Yara Merhemi

Endikasyonları : Bağ dokusu oluşumunu hızlandırarak aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: Lokal deri ülserleri, meme başı çatlak ve yaraları , küçük cerrahi müdaheler, perine yırtılmaları, epizyomotiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gel,işmesinin sağlanması.Yüzeysel 2. derece yanıklarda,radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisinde.

Konreendikasyonları : İçerdiği maddelerin herhangi birine karşı aşırı duyarlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Öneriler : Haricen kullanılır. Kapağı ters çevirerek tüp delinir.

Yan Etkileri :
Kullanım Şekli ve Miktarı : Günde 1-2 kez yara üzerine ince bir tabaka teşkil edecek şekilde merhem sürülür.

Bakın ne buldum madecassol etken maddesi gotu kola bitkisiymiş aslında.

MADECASSOL Etken Maddesi: Centella Asiatica Ekstresi

GOTU KOLA (Centella asiatica)
Hindistan, Madagaskar, Güney Afrika gibi tropikal bataklıklarda yetişen bir bitkidir. Beyaz çiçekli narin bir bitkidir. Hindistan tıbbında yaygın kullanımı olan, meditasyon ve ayurveda için de kullanılan bu bitki Çin’de uzun süredir beyin fonksiyonlarını düzenleyici olarak kullanılmaktadır.

Gotu Kola bitkisinin etken maddeleri olarak; triperten glikozitleri bileşiği olan ve antibiyotik sınıfından kabul edilen asiaticoside maddesi en başta kabul edilir. Diğer etken maddeleri ise; brahmozide ya da brahminoside’dir.

Bu bitkinin en önemli diğer bir etken maddesi ise; madecossoside’dir. En son olarak da Vitamin K, magnezyum, kalsiyum ve sodyum içermektedir.

Gotu Kola bitkisinin tıbbi etkileri; yaraların iyileşmesi, anti-inflamatuar(iltihap dağıtıcı) olması, kan damarlarını özellikle toplardamarları güçlendirdiği ve bu sayede esnekliği arttırdığı, varis gibi selülit gibi hastalıklara da iyi geldiği belirlenmiştir. Bacaklardaki yetersiz kan akımını arttırır. Kan akımı ve nörontransmitterler üzerindeki etkisi sayesinde hafızayı kuvvetlendirdiği, konsantrasyon bozukluklarında fayda sağladığını ve unutkanlık hastalığına iyi geldiği belirtilmektedir. Diüretik(idrar arttırıcı) özelliği de olan bu bitki ayrıca hafif yatıştırıcıdır da. Doku gelişimine de olumlu etkisi olan Gotu Kola doku gelişmeleri arasında bulunan kollojen sentezi basamağında saç ve tırnak gelişimi, kıkırdak onarımını desteklemektedir. Hemoroit hastalarına da tavsiye edilen ve olumlu sonuçlar alınan bir bitki olup, zihinsel ve fiziksel yorgunluklar için önerilebilir.

1995 yılında yapılan klinik araştırmalarda alınan sonuçlarda, bitkinin laboratuar ortamında alınan kültürü tümör hücrelerini yok ettiği belirtilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler; yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi nedeniyle Kola bitkisi ile karıştırılmamalıdır. Litaritürlerde bilinen bir yan etkisi geçmemesine karşın doktor kontrolünde alınmalıdır ve hamilelikte kullanılmamalıdır.

Tedavi amaçlı olarak bitkinin ekstreleri Gotu Kola Ekstresi adı altında satılmaktadır. Cilt sağlığı içinse, eczanelerde pomat olarak satışa sunulmaktadır.

peki bunu nasıl kullanıyosun? bi de var olan sivilceleri arttırmasın??

canım ben bu kremi yüzümü gül suyuyla temizledikten sonra sadece sivilce lekelerinin olduğu yerlere sürüyorum; bölgesel olarak yani..sengözlerimebaksanab
Sivilcelerin üstüne sürmek ne kadar doğru olur bilmiorum? :sm_confused:

pamukcum ya bende kabarık çıkıyo sonra hiç sivilceye dönüşmeden yani beyazlaşmadan geri batıyo o da mor kırmızı gibi iz kalıyo senağlama

Bendede öyle sivilceler çıkmıştı. İzleri çok geçiyor. Doktoruma sormuştum ya geçmezse ne olur söyleyin bu izlere alışayım diye, doktorum güldü bana.Birşey kullanmasanda cilt kendini zamanla yeniler ve mutlaka tamamen zamanla geçer dedi. Fakat tamamen geçmesi 1-2 yılıda bulabilir dedi.Fakat mutlaka geçermiş. Bu ga güzel değil mi :)

Bendede öyle sivilceler çıkmıştı. İzleri çok geçiyor. Doktoruma sormuştum ya geçmezse ne olur söyleyin bu izlere alışayım diye, doktorum güldü bana.Birşey kullanmasanda cilt kendini zamanla yeniler ve mutlaka tamamen zamanla geçer dedi. Fakat tamamen geçmesi 1-2 yılıda bulabilir dedi.Fakat mutlaka geçermiş. Bu ga güzel değil mi :)

evet canım aynen dediğin gibi bi belli bi süre sonra geçiyo izler .bende bir an önce geçsin diye ugraşıyorum ama yok geçmiyo.bi çaresini bulursan banada sölermisin?Şeniz

X