Lekeler, Çiller Madêcassol (sivilce Lekeleri,çatlaklar,yaralar...)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar daha önce yazdım ben bu krem mucize bişey sivilcelere faydası yok ama sivilce izlerini yok ediyor ben mart ayından beri kullanıorum ve yüzümde sivilve izinde eser yok bence kesin kullanın ama sabır gerekiyor inşallah faydasını görürsünüz artık yüzümde sivilce izi yok ama makyaj altı kremi olarak kullanıorum içinde ıtır ve lavanta esansı olduğu için çok hoş bi kokusu var

sadece sıvılce lekelerıın ustune mı tum yuze mı kullanıyorsunuz acaba?

işte bu benim kremim !!!! :KK12:

kozmetik ürünlerine okadar para döküp hiç fayda göremeyen ben, internetten araştırıp "madecassol ve hametan kremi, ayrıcada kantaron yağını " buldum.

her sabah gülsuyuyla cildimi silip, madecassol + bepanthen (mavi tüp) karışıtırıp sürüyorum.

öğlen okuldan gelince yüzümü iyice yıkama jeliyle temizledikten sonra yine gülsuyuyla siliyorum ve madecassol tek başına sürüorum.

gece yatmadan öncede yine gülsuyuyla temizleyip kantaron yağını masaj yaparak sürüyorum cildime.

ve bunu sadece 1 haftadır yapmama rağmen cildimde inanılmaz bir iyileşme oldu, sivilce lekelerim açıldı, ve gözeneklerim sıkılaştı, eskiden kalma minnacık delikler vardı onlar kapandı. annem bile senin cildin ne güzel oldu songünlerde dedi daha bugün:KK12:

Cumartesiye kadar madecassola devam, daha sonra hametana geçiş yapıcamki cildim bi ilaca alışıp etkisini yitirmesin. 10günde onu kullanıcam aynı yöntemle. ( buarada madecassol ve hametan aynı etkiyi gösteren farklı ilaçlar )

buarada cilt tipim yağlıya dönük karma , t bölgem yağlı, yanak kısımlarım hafif kuru. bu ürünlerin hiçbiri yağlanma yapmadı, hatta madecassol tek sürdüğüm zaman kuruluk bile hissediyorum.

bu ürünü bu kadar sıklıkla kullanmak hiç iyi değil bence daha cok zarar verirsiniz cildinize..günde 2-3 kere
kullanmak çok yanlış..

2 kere madecassol kullanıyorum ince tabaka halinde sürüyorum, gece yatmadanda kantaron yağı. mucize gibi birşey oldu cildimde bukadar kısa sürede.

hassas bir cildim yok zaten, ne sürsem kabul ediyor alerji vs hiç yapmıyor :KK9: kozmetik nemlendiriciyi bıraktım, bepanthen falan işimi görüyor. ben bi sorun yaşamadım şuanlık, ama tabi herkes için geçerli olmayabilir dikkat etmek lazım:KK49:

canım bende tahriş yarattı sende dikkat et nolur nolmaz :KK66:)

19yaşındayım ama boyum uzun olduğu için bacagimda büyüme çatlakları var. Bu krem onlara iyi gelir mi acaba

Ah şu mucizevi krem medacassol..
alalı tam 1 hafta oldu, sivilce izlerim azaldı yara şeklinde olan sivilcelerim iyileşti..
1 ay önce acnelyse krem kullanmaya başlamıştım sağ yanağımda türeyen akneli sivilcelerim için onlar kurudu geçti ama izleri kaldı, acnelyse etkili ancak 3 gün üst üste kullandığımda 2 gün süre kızarıklık yapıyordu biri tokat atmış gibi geziyorum..
kızarıklığının geçmesi için medacassol aldım lakin bu krem acnelyse in pabucunu tavana attırdı :)
hem sivilcelerimi kurutuyor , izlerini geçiriyor , kızarıklık yapmıyor hemde kaşlara bol miktarda uygulandığında kaşlar gürleşiyor
hemen şu soruyada cevap vereyim normal tüyü arttırmıyor siyah kıl olan bölgelerdekileri arttırıyoru örneğin kaş, kirpik , bıyık vs
ben evimden medacassol u eksik etmem diyorum başka bişey demiyorum :KK14:

bende daha önce 1 hafta kullanmıştı biraz etkisi olmuştu ama bunun yanında lavanta kürüde uyguluyorum cildim için önceden sivilce problemim vardı allaha şükür kurtuldum onlardan birtek izi kaldı. şimdi bu kreme yeniden başladım inş faydası olur bu arada bal tarçın maskeside lekelere çok yararlı kızlar forumda bunla ilgili konu var deneyin mutlaka gün içinde onuda uyguluyorum

meraba kızlar benimde yüzümde sivilce izi ve dizimde yara izi var nasıl giderebilirim diye binbir türlü şey araştırıyorum. Scarex jel var o benim yüzümdeki sivilce lekesinin açılmasında çok yardımcı oldu ama son zamanlarda pek kullanmıyorum biraz cildim dinlensin istedim her ihtimale karşı zaten üstünde de yara izlerinin giderilmesinde yardımcı yazıyo tabi sırf yara için değil sivilce izi içinde çok iyi :) ayrıca bi cildiyeciye falan giderseniz eczacılar hazırlama ilaç yapıyo bildiği önerebileceği bi hazırlama ilaç varsa yazmasını istersiniz eczaneye gidip yaptırabilirsiniz bunun sivilce kurutmak için olanlarıda oluyo benim bi arkadaşım yeni kullanmaya başladı :)

a bide sivilce kurutmak için soru soranlar olmuş ben cleocin t kullanıyorum tropikal çözelti olanını mavili olan bi sivilcenin çıktığını hissettiğim an sürüyorum krem şeklinde değil bence çok iyi hiç leke izi bırakmıyo sivilce kendiliğinden kuruyo gerçi geçen gün ilk defa bi tanesinde leke kaldı ama sanırım o benim cildimle ilgili bi sorun bu ara ne olsa leke oluyo :KK43:

not: cleocin t'yi eczanelerde bulabilirsiniz bildiğim kadarıyla başka yerlerde satılmıyo ve gün içinde sık sık kullanabilirsiniz bi zararı olmuyo

Son düzenleme:
slm arkadaşlar bu krem yazın kullanılırmı??? iğneli epilasyon izleri var fayda edermi??acillll

su mewsimde ben kullanıyorum. Fakat gece yatmadan önce. Yüzümü basit bir temizleme jeliyle yıkıyorum, üzerine de madecassol sürüyorum masaja yaparak. Tam yüzümün ortasında hiç olmayan birşey olmuştu. Hayatımda ilk defa yüzümde
çıbana benzer kocaman bişey cıktı. 2 defa doktor kontrolünde boşaltıldı. İyileşme süreci bittiğinde yerinde krater gibi kırmızı-mor bir leke ile çukur kaldı. Madecassol denemeye karar verdim. Ucuz da bir ilaç. Benim cildim inanılmaz hassas.
Güneş görmese bile sıcakta ıstakoza dönen bir cilt. Sonuç su; 3 lü krem karışımını kullanmaya cesaret edemedim. Acnelys'in içerisinde barındırdığı etken maddeler basite indirgenecek gibi değil. Hametan'a diyecek bişeyim yok. Çünkü zararsız bir pomad.
ben sadece madecassol sürüyorum 3 gündür. O koca kraterin kırmızı-mor rengi 3 günde bile acılmaya baslamış üstelik cukurluk sanki kapanıyor gibi :) Çatlaklar içinse sadece hametan ve madecassol ikilisini deniyorum 20 gün önce başlamıstım. Ergenlikten kalma çatlaklar bunlar. Şu an çok gözle görülür gibi değil ama işe yarıyor gibi yani yakından baktığımda sanki 20 günde bile daha hafif gibi.Yüz için tek başına bile yeterli. gercekten mucize. Çatlaklar içinse uzun vadede sonuçları yazarım.Ha ayrıca birde yüzümde kılcar damar tedavisi yuzunden kalma lekeler vardı çil gibi birde cizik seklinde izler olmuştu. Onları bile hafifleme var. 1 ayın sonunda tam gelişmeleri yazarım. Bence deneyin derim. Alerjik reaksiyon kızarma yanma bende hiç olmadı.Üstelik benim cildim hafif parmağınızla bile bastırsanız
hemen moraran morardığı yerde yanık gibi leke bırakan intihar derecesinde hassas. Kızarma oldu diyen arkadaslarda sanıorum onun sebebi içine karıstırdıkları acnelysden kaynaklı.

merhaba ben bu kremi forumda okuyum 4 gün önce kullanmaya başladım
daha önce sivilcelerim kurusun diye aksil kullanıyordum aksil benim sivilcelerimi çok hızlı kurutuyor, her ne ise cildim aksilden dolayı biraz tahriş olmuştu. sonra madecassol süreyim dedim. ilk gün fazla bi etki görmedim. ikinci gün yanaklarım kapkara oldu birden lekelendi gibi oldu çok korktum böyle mi kalacağım diye neredeyse ağlayacaktım. o sabah buna rağmen kremi sürdüm ve öğlen aynaya korkarak baktım, yanaklarım hala kapkaraydı hiç böyle kötü olmamıştım. elimi attım yüzüme azıcık ovalamamla tüm karalıklar elime geldi yüzüm bembeyaz oldu mucize gibiydi seviçden çıldırdım :KK70:

hala sivilce lekelerim yanaklarım da var ama çok çok az bu kremin onları da geçireceğini düşünüyorum daha evvel siyah ve eskiyken şimdi pembeleştiler, büyük kısmıda kayboldu.

sanırım cildimin soyulup çabuk etki göstermesinde öncesinde aksilin cildimi kurutup tahriş etmesinin faydası oldu. yani diğerleri gibi zamanla değil adete tca kullanmış gibi soyuldum. onu hiç kullanmadım gerçi, bir de benim sivilcelerim hep yüzeysel çıktılar yıllardır çıkarlar 7 8 senedir. son 1 yıldır sadece regl dönemlerimde 2 3 tane çıkıyor, lekeler kalıyor uzun vadede onlar geçse de yüzüm hep lekeli kalıyordu. bu krem sayesinde kurulmayı umuyorum :))))):KK36:

işte bu benim kremim !!!! :KK12:

kozmetik ürünlerine okadar para döküp hiç fayda göremeyen ben, internetten araştırıp "madecassol ve hametan kremi, ayrıcada kantaron yağını " buldum.

her sabah gülsuyuyla cildimi silip, madecassol + bepanthen (mavi tüp) karışıtırıp sürüyorum.

öğlen okuldan gelince yüzümü iyice yıkama jeliyle temizledikten sonra yine gülsuyuyla siliyorum ve madecassol tek başına sürüorum.

gece yatmadan öncede yine gülsuyuyla temizleyip kantaron yağını masaj yaparak sürüyorum cildime.

ve bunu sadece 1 haftadır yapmama rağmen cildimde inanılmaz bir iyileşme oldu, sivilce lekelerim açıldı, ve gözeneklerim sıkılaştı, eskiden kalma minnacık delikler vardı onlar kapandı. annem bile senin cildin ne güzel oldu songünlerde dedi daha bugün:KK12:

Cumartesiye kadar madecassola devam, daha sonra hametana geçiş yapıcamki cildim bi ilaca alışıp etkisini yitirmesin. 10günde onu kullanıcam aynı yöntemle. ( buarada madecassol ve hametan aynı etkiyi gösteren farklı ilaçlar )

buarada cilt tipim yağlıya dönük karma , t bölgem yağlı, yanak kısımlarım hafif kuru. bu ürünlerin hiçbiri yağlanma yapmadı, hatta madecassol tek sürdüğüm zaman kuruluk bile hissediyorum.

ya canım baya geçmiş mesajı yazalı ama inş görürsün:KK9: benimde cildim karma seninki gibi yalnız benim sadece bıyık ve çenemde sivilce var bıyık bölgem çok şükür geçti bir tane iz var küçük. çenemde kabarcık şeklinde var sivilcem ve izler:KK5: bende madecassol bepanten denesem iyi gelir mi naptıysam sönmüyorlar bir ara duruyo sonra yine çıkıyor :KK14: bilen arkadaşlardan da cvp bekliyorum..

kızlar gcen sene yanagımda peelıng snrası karatı olmustu bı sene boyunca oyle yasadım denemedıgım sey klmadı gecmıyordu tesadufen babama eczaneden bu kremı vermısler sadece blırsız gunlerde 3 defa surdum ve ız kndı kndıne kyboldu bnm ıcın muzıce gbıydı suan asla bepanten ve madecassolu eksık etmıyorm evden

bende bugün sivilce izleri için(kırmızı izler) aldım bu kremi, bu akşam itibariyle başlıyorum, umarım faydasını görürüm:KK31:

Son düzenleme:
kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim benimde dogum lekelerimi geçirdi daha sonrası güneş lekelenmelerim devam etti her seferindede lekelerim azaldı zaten ilk 3-4 içide göreceksiniz cildinizdeki parlaklıgı kurutmuyo cildinizi kokusuda öle kötü degil hakketen pişman olmayacaksınız eminim:KK34:

bu ürünü bende kullandım sivilcilerin kızarıklıgı almıstı ama hic bir zaman kaybolmadı sivilceler
habire ürün degistirdim suan yüzüm cok kötü bir halde :KK43::-)

X