Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
tereyagın sivilce izlerine ii geldiğini bende gazetede okumuştum hatta haberde mustafa sandaldan falan bahsediyodu oda bunu denemiş ve hatta onada aysegül aldinç önermiş ,valla böyle hatırlıyomfisfisfisfisfisfis

Pop müzik sanatçısı Mustafa Sandal `ın yüzündeki sivilce izlerini yok etmek için ilginç bir yöntem uyguladığı ortaya çıktı. Ayşegül Aldinç `in önerisiyle her sabah yüzüne tereyağ süren Mustafa Sandal , artık pahalı kozmetik ürünlerini rafa kaldırmış. Sandal `ın tereyağı kürleri sayesinde yüzündeki sivilce izleri ve çukurlar bariz şekilde azalmış. Tereyağının ciltteki kırışıklıkları azalttığı da biliniyor.2005-07-10

işte haber bu tabi nasıl uyguladığı herhangi bir şey karıştırıp karıştırmadığı ve gazetenin yalan haber yapıp yapmadığı belli değil.

sadece doktorun yapması uygun olan bu işlemi siz nasıl oluyorda yapabiliyorsunuz?
Bu işlem sadece doktorlar tarafından yapılmıyor. Eğer araştırırsanız bir çok güzellik merkezinde uygulandığını göreceksiniz. Tabiki yapan kişilerin deneyimi çok önemli. Benim bu konudaki deneyimim tam 10 senelik.

Peeling tedavisinden önce doktorun hastadan iyi bir öykü alması, hastanın yaşına ve cilt yapısına göre uygun peeling zamanını ve peeling tipini belirlemesi gerekmektedir. Aktif uçuk öyküsü, ciltte yara yada minik yarıklar, son dönemlerde cerrahi girişim(yara iyileşmesi), daha önceden aynı bölgeye peeling veya dermabrazyon uygulanmış olması, yakın zamanda radyasyon tedavisi, 6 ay içinde Roaccutane isimli ilacın kullanılması, bir ay içinde geçirilmiş krioterapi, aşırı güneş yanığı, aşırı nedbe dokusu oluşumu öyküsü bulunan hastalarda peeling uygulanmamalıdır. Eğer hastada allerji, egzema, seboreik dermatit, bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar, virütik hastalıklar(Uçuk dahil) ve güneş hassasiyeti varsa önce bu hastalıkların tedavisi gerekmektedir.
(bu tür bilgileri değerlendirmek için sanırım akademik eğitim gerekli)

Kimyasal peeling tanıtımlarının altında şöyle yazar;

Bu tedaviler Dermatologlar ve Platik Cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Ehil olmayan kişilerce yapılacak uygulamalardan kaçınınız.

ben yine bu forumda okumuştum madecassol diye bir krem ecz.lerde satılıomuş sivilce lekelrine ii geliomuş araştıcam yan etkilerini soyulma falan yapıormu diye..

merhaba arkadaşlar ya ben madecassol adında bi krem kullandım sivilcelere faydası yok ama sivilce izlerini büyük oranda azaltıyor öyle pahalı bir kremde deil tavsiye ederim yani

merhaba arkadaşlar ya ben madecassol adında bi krem kullandım sivilcelere faydası yok ama sivilce izlerini büyük oranda azaltıyor öyle pahalı bir kremde deil tavsiye ederim yani

bende cilthekimi isimli bir sitede doktorum kendi yüzüne bu madecassol isimli ilacı kullandığını okumuştum.Tülaycım ne sıklıkta kullandığını birde cildinde kabuklanma olup olmadığını anlatırmısın

evet ben de merak ettim hakkaten izlere nasıl iyi geliyor o ilaç,soyuyor mu differin gibi yoksa başka bi şekilde mi etki ediyor cevap yazarsan sevinirim

cildi soyup(RAHATSIZ EDİCİ BİR SOYULMA OLMUYOR) yeniliyor ayrıca makyaj altı kremi olarak kullanıyorum ve çok memnunum nemlendirici etkisi de var inşallah faydası olur sabah ve akşam 1 kez sürüyorsunuz fiyatı 6 ytl sanırım

adlar ben avene in cleanence k diye br kremini kullanıorum.için aha var ve cilt abakası günden güne soyup yeniliyor.ama gündüz kullanmamak gerekiyor çünkü güneş leke yapabilir.daha 10 gündür kullanıyorum ama sivilce izleri biraz azalır gbi sanki.bu arada başka bir yerde la roche posay in effaclr k kreminin de aynı işi yaptıgını ve kullananların çok memnun oldugunu okmuştum

Değerli arkadaşlar,
Tereyağın akne izleri için oldukça etkili ve faydalı olduğu,çukurları kapadığı yazıyor ve söyleniyor,
Sizce gerçekten işe yarayabilir mi aranızda deneyen var mı? düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum kızlar bu forumda yeniyim umarım cevap yazarsınız...
bu arada herkese merhaba :)

Konu hakkında fikir paylaşımı yapmaya devam etmenizi rica ediyorum.yerimseniben

valla benim cildim yağlı ve tereyağını kullanırsam ne hale geleceğini düşünmek bile istemiorum bence saçma

adlar ben avene in cleanence k diye br kremini kullanıorum.için aha var ve cilt abakası günden güne soyup yeniliyor.ama gündüz kullanmamak gerekiyor çünkü güneş leke yapabilir.daha 10 gündür kullanıyorum ama sivilce izleri biraz azalır gbi sanki.bu arada başka bir yerde la roche posay in effaclr k kreminin de aynı işi yaptıgını ve kullananların çok memnun oldugunu okmuştum

gizzemcim o kremi doktorun mu verdi yoksa bi yerden duyupta kullanmaya başladın?ben sebamedin exfoliac jel ve kremini kullanmıştım içinde aha var diye ama hiç faydası olmadı:1no2:

Bir yumurta akını, bir çay kaşığı limon suyunu ve aynı ölçüde balı, iki yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletip yıkayın.

demiş suna hanım tabi ben yarın denerim.haftada 2 kere sürüyüm birde elma sirkesi ile siliyim.bakalım ne olcak

soru:Suna Hanım, ben 21 yaşındayım. Cildim çok yağlı ve sivilceli. Sivilcelerden dolayı suratımda sürekli lekeler oluşuyor. 4 aydır cildiyeye gidiyorum, fakat hiç iyi bir şonuç alamadım. Cevap: Sivilce sorununu beslenme düzeni, stres, sigara, alkol gibi etkenler tetikleyebilir. Bu nedenle bunlardan uzak durun. Uygulayacağınız formüle gelince: Bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maskeyi sürün ve 20 dakika bekletin. Yıkadıktan sonra bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin. Bunları her gün uygulayın.

bunuda buldum bayanlar ....
hangisini yapıyım?kafam karıştı abartacak kadar leke yok ama ben pürüzsüz lekesiz olsun istiyorum

kızlar bana güzellikle ilgili iki şeyin çözümü yok gibi geliyo: çatlaklar ve sivilce izleri. çözüm olsa da hiçbiri, değil tamamen büyük oranda bile gideremiyo sorunu. şarkıcı izel'de para da var çevre de düzeltebilse o düzeltirdi. gerçi onunkiler çok derin ama sonuçta o da sivilce izi. güzide duran amerikada herşeyi denedi ruacutanne'la sivilclerinden kurtuldu izleri yine duruyo ki bu insanların işi bu en son yenilikleri takip ediyolar..

kızlar benimde hafif cukurluk seklinde izlerim var contractubex kullanıyorum ve izlerim cok yüzeyselleşti düzeldi caresi yok die bişeye asla inanmıyorum sadece sabır ve düzenli kullanım:sm_cool::sm_cool:

kızlar benimde hafif cukurluk seklinde izlerim var contractubex kullanıyorum ve izlerim cok yüzeyselleşti düzeldi caresi yok die bişeye asla inanmıyorum sadece sabır ve düzenli kullanım:sm_cool::sm_cool:

canım geçmiş olsun sanada ne zamandır kullanıyorsun ilacı benimkiler böle çukurlukta varda daha cok gözeneklerim büyüdü cok belirginleşti burdan herkesi tekrar uyarayım hepsi avondan kaynaklandı onun bir cilt kremini kullandım böle bozuldu cildimsenağlamasenağlamasiz siz olun öle bilmediğiniz kremleri kullanmayın

canım geçmiş olsun sanada ne zamandır kullanıyorsun ilacı benimkiler böle çukurlukta varda daha cok gözeneklerim büyüdü cok belirginleşti burdan herkesi tekrar uyarayım hepsi avondan kaynaklandı onun bir cilt kremini kullandım böle bozuldu cildimsenağlamasenağlamasiz siz olun öle bilmediğiniz kremleri kullanmayın

evet gerçekten avon çok kötü:1no2:

X