Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
tek bir şey söyleyebilirim ki o da ELMA SİRKESİ, LİMON VE YOĞURT KARIŞIMI'DIR.
bu üçünü bir kapta karıştırın,
temiz cilde uygulayın,
kuruyana kadar bekleyin.
daha sonra ılık suyla nazikçe temizleyin ve pişik kremi sürün. (sudo krem diye bir pişik kremi)
bu uygulamayı ben haftada en az 3-4 gün yapıyorum.
allah'ın izniyle lekeler geçicektir.

Arkadaslar 100 sayfanın tamamını okudum hatta diğer forum diğer basliklardaki belki binlerce sayfayı daha. Edindiğim izlenimleri size söylemek istiyorumve kendi deneyimlerimi. Öncelikle benim cildim gecen sene bir anda pamuk gibi olan cildim sivilcelendi hiçbir sey yapmadım sivilcelerim icin ve yaza doğru cildim deki sivilcelerim yerini izlere bıraktı. Korkunç izler. Hayatımın en kotu bir yılını geçiriyorum hala diyebilirim. İzler icin fazla yan etkisi olmadan en cok önerilen krem madecassol gibi geldi bana ve ben de iki gündür kullanıyorum. İsotrexin kremi aylardır kullanıyorum ve ciddi bir degisiklik olmadıgı icin bugun bırakmaya kaar verdim. Bir baska konudaki arkadasın tavsiyesi üzerine limon sirke ve gul suyu karışımına başladım. Ayrıca cildimi elma sirkesiyle siliyorum. Karaciğerimi temizlemesi acısından lavanta kürune başladım geceleri. Geçenlerde ise kadın doguma gittim. Polikistik over var dediler. Benim cildimde tuylenme vardı pkos yuzunden mı isotrexin mı yoksa bir donem kısa sure bepanthene kullanmıştım ondan dolayı mı bilemiyorum. Ama bunların üçüne de dikkat edin ve mutlaka bir kadın dogum uzmanına görünün. Simdi devam edeyim arastirmalarim sonucu gündüzleri sudokrem geceleri ise madecassol kullanmaya başlıcam gul suyu sirke limona da devam. En ufak bir fayda gördüğüm bir sey olursa hemen size aktaracağım cunku bu sivilce izlerinin nasıl bir psikoloji bozukluğu yaptığını ve insana gündüzleri zindan ettigini en iyi ben bilirim. Kantarın yağı tuylenme yapar diye okudum o yuzden korkuyorum limon karbonları da denedim ama sadece bir kez ona da ara ara devam etmeyi düşünüyorum. Lavanta yağı bana biraz agir geldi. Anlayacağınız her seyi denedim arkadaslar. Baska tavsiyesi olanlar varsa yazsın lutfen

Unutmadan arkadaslar la roche un effeclar clean yuz temizleme Jelini kullandım onun haricinde garnier in izler icin olan iki tane ve bayağı feraklik veren bi tanesini neutrugina mı ne iste onun greyfurt özlü olanını diaderminin hassas ciltler icin bi temizleme Jelini nivea nin peeling jellerini ve avene nin lavanta özlü sanırım roacuttane tedavisinde kullanılan hassas ciltler icin olan bi temizleme Jelini kullandım . En iyisi yine avene ve garnier inkiler gibi geldi bana. La roche da iyi tabi ki tartışmasız ama onun sadece temizleme özelliği var iz tedavisi falan yok ama guzel bir temizleyici. Paylaşmak istedim :)

Ya bir de dermaroller tedavisi yaptırdım iki seans değineyim dedim ama sonra tuylenme aynı donemde olunca korktum devam etmedim ama sanki izlerime iyi geliyor gibiydi devam etmeyi düşünüyorum. Bi zararını görmedim . Denemeye deger. Solantenin de kapaticili güneş koruyucusunu kullanıyorum 90 lira verdim ama hic tavsiye etmem arkadaslar avene nin ki daha iyi cunku yuzde putur putur kalıyor. Gercekten bir Servet harcadım. Çekmecemde 3 kutu da zoratenin bekliyor ama cesaret edemiyorum . Lutfen bildiginiz baska seyler varsa yardımcı olun

Ayrıca arkadaslar 6 ay icinde medicana güven hastanesi turgut Özal medikal park hayat ve bir cok ozel dermatolog poliklinigine gittim en Unlu profesörlere 5 dakika icin 350 lira verdigimi biliyorum ki ilac bile yazmadı. İnanin hiçbiri bitkisel tedavinin yerini tutmuyor. Hic güvenim kalmadı artık. Tabi ki yine de gidin ama doktorlar iç açıcı konuşmadı diye de sakın kendinizi üzmeyin. Ben cok üzdüm cunku. Hala insan icine çıkmak istemiyorum ama dermatologlara gittiğim zamandan daha iyi haldeyimdir heralde cunku o kadar umutsuz konuşuyorlardı ki.

bende 7 yıldır sivilce izleri ile uğraşıyorum maalesef sonuç gene aynı zaman zamn azalıyor ama asla güzel bir cildim olmadı:KK43:( üstelik doktorada gittiğim halde.pazartesi tekrar randevum var o kadar umutsuz gidiyorum ki:KK43: allah başka dert vermesin ama bu sorun benim psikolojimi çok bozdu.kanser bile tedavi edilirken bu rahatsızlık nasıl geçirilemiyor şaşırıyorum.. hatta doktorun birisi bana geçmeyecek demişti.ama özel di büyük ihtimal para almak için öyle söylediğini düşünüyorum...başka önerileri olan arkadaşlar var mı.cildiyeden başka gidebileceğimiz bi bölüm oluyor mu bu dert için

Ya bir de dermaroller tedavisi yaptırdım iki seans değineyim dedim ama sonra tuylenme aynı donemde olunca korktum devam etmedim ama sanki izlerime iyi geliyor gibiydi devam etmeyi düşünüyorum. Bi zararını görmedim . Denemeye deger. Solantenin de kapaticili güneş koruyucusunu kullanıyorum 90 lira verdim ama hic tavsiye etmem arkadaslar avene nin ki daha iyi cunku yuzde putur putur kalıyor. Gercekten bir Servet harcadım. Çekmecemde 3 kutu da zoratenin bekliyor ama cesaret edemiyorum . Lutfen bildiginiz baska seyler varsa yardımcı olun

slm ben zoratenin kullanamadım bıraktım benim ilaçlarım evde duruyor zoratenin bana ağar geldi tabi sizde nasıl bir etki gösterir bilemem burdaki bir arkadaş medikil diye bir ürün kullanıp tavsiye etmiş bende aldım şimdi onu kullanıyorum hem sivilce izlerim hemde güneş lekelerim için vücut için olanı aldım ama yüzümede sürüyotum yorum için henüz çok erken olduğunu düşünüyorum 1hafta oldu onun dışında kimyasal peelinğ ve burdaki forumlarda gördüğüm sis leke kremi benim güneş lekelerimi daha kötü yaptı sivilceler için kullandığım sayısız krem için zaten bişey diyemiyorum işe yarasalar hala çözüm aramak zorunda klamazdım :)))

Merhaba imex kremini kullanan varmı akme tedavisi için aldım eczanedeki adam soyulmada yapar lekeleride götürür dedi ancak cildimde henüz bir soyulma olmadı.Kullanan varmı :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bir süre kükürtlü sabun kullandım yüzümde sivilce oluşumunu engelledi.
Biraz kötü kokmasına rağmen her duş öncesi 2-günde bir uyguladım..
Cildimi gıcır gıcır etti ve sivilcelerin içlerinde beyaz sıvının oluşumunu engelledi..

Şimdide cilt lekelerim için papatya sabununa başladım.
Şuan ilk kez uyguladım papatya sabununu..
Zaten beyaz tenli biriyim. Yüzüm beyazdı.
Sabunu kullandığım şuan bembeyazım ayol :KK52::KK52::KK52:

Bu papatya sabunu cildin dinlenmesi için çok faydalıymış hatta göz altı torbalarına da iyi geldiği söyleniyor
Selülit içinde fayda sağlarmış.
Bende bir deneyeyim dedim..

Sivilce oluşumundan kurtulduk şimdi de lekeleri kaldı..

Umarım bu ilk uyguladığım sabunlar son bulurda şu lekelerden kurtulurum biran önce..

Senelerdir kullanmadgm ilaç,krem vs.kalmadı..hatta hep doktor kontrolündydm.her duydugumu hiç bir zaman yapmadm.ama hala leke ve sivilcelerle ugraşıyorum bence kesin bir tedavisi yok bu sorunun:KK43:( artık ilaç kullanmayada korkuyorum illaki biyerdn zarar veriyorlardır.son 3haftadır bıraktım.ama ilaçsz olmuyor daha çok çikıyor.şu anda sadece katranlı sabun kullanıyorum...parasnıda geçtm birisi deseki su kesin çözüm hemen yaparım:KK43:( artık psikoloji denen birşey kalmadı.evliym birde eşime hoş görünmek istiyorum ama bunlarla münkun olmuyor:KK43:(

Senelerdir kullanmadgm ilaç,krem vs.kalmadı..hatta hep doktor kontrolündydm.her duydugumu hiç bir zaman yapmadm.ama hala leke ve sivilcelerle ugraşıyorum bence kesin bir tedavisi yok bu sorunun:KK43:( artık ilaç kullanmayada korkuyorum illaki biyerdn zarar veriyorlardır.son 3haftadır bıraktım.ama ilaçsz olmuyor daha çok çikıyor.şu anda sadece katranlı sabun kullanıyorum...parasnıda geçtm birisi deseki su kesin çözüm hemen yaparım:KK43:( artık psikoloji denen birşey kalmadı.evliym birde eşime hoş görünmek istiyorum ama bunlarla münkun olmuyor:KK43:(

Fransiz leylagi mi ne bi sabun var yesil renk ici kekikli gibi ben kardesime ondan almistim suratinda sivilce vardi ve kocaman kocamandi hergun iki kere sabunladi suan cildindeki sivilcelerden eser yok denemeni tavsiye ederim canim

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene...

Fransiz leylagi mi ne bi sabun var yesil renk ici kekikli gibi ben kardesime ondan almistim suratinda sivilce vardi ve kocaman kocamandi hergun iki kere sabunladi suan cildindeki sivilcelerden eser yok denemeni tavsiye ederim canim

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene...

maalesef bu yöntemler ilerlememiş sivilce ve izlerine iyi geliyor:KK43: ben hepsini denedim bu dediğini değil ama dediğim gibi bunlar ilk derecedeki problemlere iyi geliyor teşekkür ederim yinede

Merhaba imex kremini kullanan varmı akme tedavisi için aldım eczanedeki adam soyulmada yapar lekeleride götürür dedi ancak cildimde henüz bir soyulma olmadı.Kullanan varmı :)

Ben kullanıyorum bayağıdır canım sivilce çıkmasını önlüyor kapatıyor da soyuluyor yüzün dökülüyor iyi bi krem ama sivilce lekelerine iyi geldiğini söyleyemem. Lekeler için başka kür ve maskelere ihtiyacın olacaktır.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi.

Kızlar ben cildimi sebamed sabunla sabah ve akşam yıkayıp akşamları gün aşırı acnelyse kremi az miktarda sürüyorum boyle yapınca hiç kızarma batma vs olmadan direk soyuluyorum sivilce lekelerimde ciddi bi azalma var henuz kullanalı 2 hafta oldu bilginizee :p:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ARKADAŞLAR sarışın ve acık tenli biriyim. tahmin edebileceğiniz gibi dönemsel olarak çillenme problemim vardı. ayrıca birde yıllardır kurtulmaya çalıştığım sağ yanağımda ki lekeler. Bir arkadaşıma doktoru önermiş çokça aradım ama sonunda buldum. Q&R VİTİSİN cilt lekelerine karşı serum. 50 gün oldu başlayalı ve harika bir sonuç aldım. inanması çok güç ama tamamen kurtuldum. ayrıca içerisinde 20 SPF koruyucu var. gündüzde kullanabiliyorum. Bu serum harika sadece ulaşmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekecek :KK43: fiyatı 75tl civarında.En Büyük TÜRKİYE

Arkadaşlar, ben yaplı bir cilt sahibiyim ve beyazım. Güneş lekelerim, aknelerden sebep geniş gözenelerim, çillerim ve mimik sebebiyle derinleşmiş alın çizgilerim, kaz ayaklarım ne ararsanız vardı yani..

1,5 ay önce dermapen yaptırmaya başladım, her 10 günde 1 seans şeklinde. Şu ana kadar 3 seansı bitirdim ve sonuç:

güneş lekelerim azaldı
çillerim görünmüyor
gözeneklerim daha küçük
en önemlisi mimik ve kaz ayaklarını artık göremiyorum :)

3 seansım daha var ama daha şimdiden sonuçlar mutluluk verici.

yaptırmadan önce çok inceledim.Dermapen, üstüne uygulanan serum ve serumun yedirilmesi için detaylı bir araştırma yaptım. Benim yaptırdığım üçlü birleşimde hepsi FDA onaylı ki bu içimi rahatlattı. Dermapen ile yüzümde bir sürü nano delik açılıyor ( acı yok, kanama yok, kızarma yok) üstüne özel bir serum uygulanıyor ( 6 büyüme faktörü ve kollajen içeren bir serum) ve bu serum cilt ütüleme denen radyofrekans (ultrasound) denilen bir cihazla cilde yediriliyor. Böyle etki 3 e katlanıyor.

Görenler botoks mu yaptırdın diyorlar :) övgüler süper, tavsiye ederim.

Arkadaşlar sorunumuz tek olduğu için başlığı genelleyerek yeniliyorum
Birçoğumuzun sorunu olan akne izlerini geçirmek için yaptığınız,yapmakta olduğunuz iyi veya kötü sonuçlar aldığınız
kısacası bu konuyla ilgili olan bütün tecrübelerinizi burda paylaşmanızı rica ediyorum kızlar...
Özellikle de kimyasal peeling,dermabrazyon,lazer ve benzeri uygulamaları yaptıran arkadaşlardan mutlaka yanıt bekliyorum
Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.
Saygılar...

Canim ben kullandim acnemicideydi adi sanirim jeldi cok iyi geldi, bide clinique clarifying lotion clarifiante iyi geldi . Ama sende ayni etkiyi gosterirmi bilmiyrm iLerin yogunluguna derinligine ve cilt tipne bagli iyilesme sureci.

Arkadaşlar size tavsiyem Clinique Even Better Clinical Dark Spot ürününü alın derim.Benimde sivilce ve güneş lekelerim vardı ne yaptıysam geçirememiştim,Kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyodum ki İnternetten baya araştırma sonucumla bu kremi buldum ve aldım.Kullanmamın 4. haftasında o kadar güzel açılmıştıki lekelerim tabi hafif hafif,yavaş yavaş.Birden mükemmel bir sonuç bekleyemeyiz.Tamamen lekesiz cilt için 3 ay kullanmak gerekiyormuş.Ben 6. Haftadayım ve sonuçları iyiye gidiyor. Yani peelinglere her seansta 150 Lr verceğime bu kremi alırım daha iyi dedim.Biraz pahalı ama Ben 179 Liraya aldım.Fakat değişik değişik fiyatlar veriyolar.:KK1:

Son düzenleme:
X