Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Şimdi sivilce izleri kolay onlar çözülür
Burada asıl mesele sivilcelerin çıkış nedenini bulmak izler yok olur olmasına da tekrar çıkmaması için doktor desteği şart yoksa iz yok olmaları için bir sürü doğal yöntem var

ya lütfen cevaplar mısınız ? benim yüzümde çok az var belirli zamanlarda çıkıyor ama onlar pek sorun değil benim için . benim sırt ve göğüs bölgemde var aşırı derecede ve izleride var ve ben bu sebeblerden dolayı bikini bile giyemiyorum el losyon sabun krem falan hepsini kullandım ama sırt bölgeme etki etmiyorlar sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edebilir misiniz cylindoxil tretin benjamin falan kullandım hep . 6.sınıftan beri böye 9.sınıfta doktora gittim ve tretin cylindoxl ve limonlu bir sabunu kullandım yüzümdekileri geçirdi ama vücumda geçmiyorlar izleride var :KK43:(((
Benimde sırtımda vardı bir sürü kırmızı kabarcık şeklinde bazıları olgunlasıyordu bZılarıysa kalıyodu iz gibi ben bu şikayetle gittim yüzümdede vardı sorunum hap verdi. Sen söylediklerni bende kullandım bi fayda görmedim devlet hast. Gitmştim o zaman. Canım int bak şehirinde hangi doktor iyiyse tavsiye ediyorlarsa git cigerden kaynaklanıyormş ben kan testi falan yaptırdım öyle verdi bu hapı ve geçti. Roacutanne hapın adı int bak istersen videoları falan var kullananların

Tam olarak bunu kastettiyordum nedeni bilmeden müdahale Allah korusun başka sorunlara da sevep olabilir peki mavi senin izlerin tamamen geçti

Evet canım sükür geçti sırtım yüzümde aynı şekilde simdilik güzel herşey

Bende tek tuk akne cikar izleride gecer genelde ama ust uste cok iz kaldiignda ben dermapen uygulamasi yaptiriyorum cok mucize bi uygulama degil ama kimyasal islemdense bu bana gore daha iyi uygularken kullanilan urun ve sonrasida onemli tabi ben image markasinin elma kok hucresini kullaniyordum tabi baya pahali 350 tl gibi bu urun tamamen iz icin degil cildi toparlama ozelligi daha yuksek 3-4 gun once yine dermapen yaptirdim ve bu sefer skin ceuticalsin pyhto coreective diye bi serum seklinde urununu aldim onu kullancam hem gunluk cildimi nemlendirsin hemde aknelerden sonra kalan izlerin daha cabuk gecmesi icin

kızlar benim de sivilce izlerinden çok çekmişliğim var :KK43: ki hala çekiyorum :KK43: sivilce de adet dönemlerinde tek tük çıkar her cilt gibi. onları sivexle söndürüyorum sivilceden yana pek sorunum yok. izleri var işte :KK43: ne yapmalıyım var mı bi tavsiyeniz? limon falan demeyin hiç işe yaramıyor :KK62:

Arkadaşlar sorunumuz tek olduğu için başlığı genelleyerek yeniliyorum
Birçoğumuzun sorunu olan akne izlerini geçirmek için yaptığınız,yapmakta olduğunuz iyi veya kötü sonuçlar aldığınız
kısacası bu konuyla ilgili olan bütün tecrübelerinizi burda paylaşmanızı rica ediyorum kızlar...
Özellikle de kimyasal peeling,dermabrazyon,lazer ve benzeri uygulamaları yaptıran arkadaşlardan mutlaka yanıt bekliyorum
Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.
Saygılar...
Slm karbon Peeling yaptirabilirsin kuru papatya ve kuru soğan kullanabilirsin cildine kullandığın ürünlere çok dikkat etmelisin şu bazlı ve yağ dengeleyici ürünler kullan lütfen

çok fazla sivilcem çıkmıyordu fakat azcık oynadığımda hemen izleri kalıyordu. bunun için gittiğim doktorum azelderm ve expigment i karıştırıp geceleri sadece lekelere uygulamamı söyledi. bununla birlikte sabahları da dermoskin celeritt spf25 (diğer leke kremleri kadar uçuk fiyatlı değil 49.90) kullanmamı söyledi. henüz 4 hafta kullandım ve şuan cildime hiç bir şey sürmeden dışarı çıkabiliyorum. tabiki lekeleriniz şiddetine göre bu süre değişebilir ama ben çok memnun kaldım..
bir de lekeler için aslında en önemlisi her zaman güneş koruyucu kullanmak. yoksa lekeler gittikçe koyulaşıyor. ben yine doktorumun tavsiyesiyle daylong kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel tavsiye ederim.

kimyasallardan uzak durulması en doğru olandır. Doğal yöntemler varsa dene çünkü doğal yolların hiçbir zararı olmaz aksine faydası olur.

Kizlar ben kimyasal peeling uygulatiyorm yuzume.
Su an 4 seans gittim. Kadin 7 seanstan fazla lazim dedi.
Benim tecrubelerimi anlatayim size.
Dedigim gibi 4 seans gittim.
Ilk once yuzume buhar pusturttu tam yanimda duran makinadan. Bi 10 dk bekledim boyle. Yuzum yumusamasi icin.temizledi kadin ve tum sivilceleri tek tek skti.
Sonra alkole benzeyen ama alkol olmayan bisy surdu dezenfekte etmek icin.
Yuzunu az bisy yakiyor bu.
Sonra kimyasal peeling uyguladi.
Benimkisi ilk seansta hic yakmadi. 1 2 dk durdum. Kadin kizardiginda sildi yuzmu islak bi bezle. Her yuzume uyguladiginda her seansta kadin sordu: aci icin 10 uzerindwn kac verirsin diye.
Bunu nedeni suymus: bu peeling herkeste farkli etki edermis.
Ilk seansta 1 2 dk kalabilmeme ragmen son seansta 30 saniye bile dayanamadim.
Aci hissettigimi soyledigim an sildi kadin yuzumu.
Sordum en son; daha cabuk sildin bu kez etkisi azalirmi acaba dedim.yok dedi yuzun kizarmissa etkili olmustur dedi. Ardindan kadin siyah camura benzeyen bi maske yapti yuzume. Yuzumu bayaa gerdi bu maske sonrada ardindan vitamine A surdu yuzume. Sakin 5 saat boyunca yuzunu yikama/ krem felan surme dedi. Yoksa vit A nin etkisi gidiyomis. Vita A yuz tabakasini toparlar tamir eder.

Sorarsaniz ise yaradimi.
Bende yaramadi su zamana kadar diye bilirim.
Kadin isikla yuzume baktikca toparlandigini soyledi. Bencede yuzum duruldu daha aydinlik duryor leke izlerim azaldi. Ama bu peeling sayesindemi? Bilemiyorm. Cunku kadin peelingin yani sira la roche posay lipe baume ap + onerdi.
Bu markayi asiri onerdi. Dedim basta kadin sponsorlukmu kapmis ne bu boyle itiraz itiraz. Ama aldim urunu. Dikkat dersejiz cogu doktor oneriyor bu mrkayi. Iyi bi marka oldugunun kaanatina vardim. Yuzum ilk iki gun hassasdir her peelingden snra. Yanar kizarir. Elimi degdiremem pek. Kizarir derken korkmayin. Esmerim ben. Esmerseniz kizariklik bell olmaz. Benim o kizariklik hissim daha cok derimin altindaydi. Cok cok hassasti cildim.
3 uncu gun yuzum soyulmaya basliyor. Yuzum cok fena kuruyor.
Pul pul dokuluyor sivilce yerlerim. Ve tum yuzumde dahil.
Ben her seferinde ayni aptalligi yapiyorm ve soyuyorum bu pullanmalari.
Yuzumun ust kati soyuldugu icin tabi yuzum daha korumasiz. Yani yara bere birakti bende 1 hafta felan.
Bu la roche posay markasini aldim ve memnunum. Yuzumun soyulmasi tam olarak olmasada daha azaldi. Bepanthen felan kullandim ama bunun kdar etki etmedi. Ozel yapilmis zatn bu urun. Peeling ve ozel bakimlarin ardindan kullanim icin.
Ben bu urunden snra la roche posaye yoneldim. Baska urunlerine baktim.
Yuz yaralarima kkdan gordgum uzere effaclar k aldim. Yaralari gecirdimi, daha cok sey bekledigim halde gecirdi ama gec gecirdi.
Sivilceler azda olsa cikiyor su an. Ama kesin diye bilirim lekelerim azaldi. Yuzum duru duruyor, bi yeni cikn sivilcelerim bu goruntuyu bozuyor.
Su an la roche posay effaclar duo + kullaniyorum.
Sivilcelerimin azaldigini simdilik goremiyorm. 2 haftadir kullaniyorm bu urunu.
Ama adet gunum yaklasti ve peelingi her aya yaptirdigim icin. Peeling gunumde yaklastigi icin. Bu yuzden cogalmis olabilir bu gunler sivilcelerim. yarin tekrar gidicem. Bilgilendirme icin burdayim kizlar, gerek varsa yardim ederim.

Ha tabi peelingte kural bir: peelingler arasini cok fazla uzatmayin. Ben hic kacirmadan her ay her ay gittim, doktorum 1 ay arayla yapmamiz gerek demisti.

Son düzenleme:
Ha kizlar: gunluk yuz temizleme rutinim: la roche posay
Effaclar yuz temizleme jeli( cok guzel temizliyor).
Ve ardindan ince bi tabaka effaclar duo +.
Onun yerine birz daha nemlendirmek icin lipikar baume ap+.
Sabah aksam.

Ha kizlar: gunluk yuz temizleme rutinim: la roche posay
Effaclar yuz temizleme jeli( cok guzel temizliyor).
Ve ardindan ince bi tabaka effaclar duo +.
Onun yerine birz daha nemlendirmek icin lipikar baume ap+.
Sabah aksam.
aynı ürünleri bende kullandım ama ben effaclar duo dan memnun kalmadım yüzümü kızarttı ve alerji yaptı:KK20: onun dışındakilerden bende çok memnun kaldım

aynı ürünleri bende kullandım ama ben effaclar duo dan memnun kalmadım yüzümü kızarttı ve alerji yaptı:KK20: onun dışındakilerden bende çok memnun kaldım

Meraba canim.
En son yazdigimdan snra siparis verdim duoyu.
Su an kullaniyorum.
Sivilcelerim azaldi diye bilirim.
En son hala tek tuk sivilce sikardi su an oda cikmiyor memnunum yani.
Cogu kiside memnun sende niye alerji yaptiki sasirdim.
Acaba o alerji dedigin sivilcelermi?
Cunku her akne ilaci basta yuzunu azdirir.
Deriyi dipden temizledigi icin tum sivilceler disari vurur.
Eminmisin kotu geldiginden? Kac gun kullandin?

Meraba canim.
En son yazdigimdan snra siparis verdim duoyu.
Su an kullaniyorum.
Sivilcelerim azaldi diye bilirim.
En son hala tek tuk sivilce sikardi su an oda cikmiyor memnunum yani.
Cogu kiside memnun sende niye alerji yaptiki sasirdim.
Acaba o alerji dedigin sivilcelermi?
Cunku her akne ilaci basta yuzunu azdirir.
Deriyi dipden temizledigi icin tum sivilceler disari vurur.
Eminmisin kotu geldiginden? Kac gun kullandin?
Kimyasal peelingi nerde yaptiriyorsun canım?

Yaaa ,ben sivastasın sanmıştım nikinden dolayı :))
inşallah işe yarar canım.

Yok canim aslen sivasliyim evet ama 13 senedir gurbetteyim. Ilk aylara bakarsak sivilcelerimin azaldgini soyleyebilirim.
Memnunum git gide galiba ya:KK49:.
Cok sagol tatlim insallah hepimiz bebek totosu gibi bi cilde sahip oluruz:KK45:

Yok canim aslen sivasliyim evet ama 13 senedir gurbetteyim. Ilk aylara bakarsak sivilcelerimin azaldgini soyleyebilirim.
Memnunum git gide galiba ya:KK49:.
Cok sagol tatlim insallah hepimiz bebek totosu gibi bi cilde sahip oluruz:KK45:
Benim hiç umudum yok ama inşallah! !!!:rolleyes:

X