Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
merhaba kızlar bende E vitamni olan besınler çokk fazla tukettim için ,içten yok ettim hespini:KK70: mesela tavugun derısınde çokfazla E vitamını var bunun dısında yine E vitamını olan kıremler kullandım vee ınanın yuzum 6aylık bi akne tedavısınden sonra yuzumde hiçbir duzgunluk yoktu hep girinti çıkıntılı oyuklu yanı öle tarif edeyim size suan sadece çokk çokkk derin olanların izi belli oda çok az çok dikkatlı bakarsanız belli oluyor gerısı gecti nihayet eskı yuzume kavustum puruzsuzz.. ohh :):)))
sevgiler____

cnm benim kuzenimde de bu sorun vardı sonra sabun kullandı ( resimdeki )
14343855fn8.png

http://www.pak-el.com/urunler.php ( detaylı bilgi için adresi )
ve kurtuldu .

Canım gözeneklerimi sıkılaştırıyormuş bu sabun? Benim de çok belirgin gözeneklerim ve cildim yağlı. Nerden bulabiliriz bu sabunu?

aktarlarda satılıyor canım , kuzenim kullandı cildi yağlıydı sivilceleri vardı o çok memnun kaldı ( markası pak - el )

benimde burnumda ve alnmda sivlceler çok böyle olduğu için yağlanmada oluyo senağlama ne yapmam gerekio bilen varsa cwp yazsın ltfen!

benim teyzemin kızı yüzünü gül suyuyla temizliyor ve sivilcelerini kuruttuğunu söyledi. izlerine de gül yağı kullanan bi arkadaşım var. belki işinize yarar

gülsuyunu pamuğa döküp yüzünüzü pamukla ovun.cildi çok iyi temizliyor.birda saf bal evet arkadaşlar saf balı yüzünüze sürün cildi çok iyı besliyor.göz kapağı sarkıklığı olanlar özellikle,balı yüzünüzde 40 dk bekletıp ılık suyla yıkayn.

arkadaşlar iki başlığa daha yazdım bende 2 günde azalma olduğu için sizlede paylaşmak istedim... burayada kopyalıyorum

arkadaşlar bende de bu izlerden vardı bebak acı badem sütü bi süre bu izleri geçirdi ama geçen gün ders çalışırken yanağımdaki bir sivilce izini nasıl yolduysam kanadı ve kabuk bağladı bende kayısı çekirdeği özlü sabun ve acnelyse aldım 2 akşamda uyguladığım tedavi ile şu an o kabuk gitti ve daha öncesindeki çukurlu yerler soyulup düzeliyo neler yaptığıma gelince önce yüzümü kayısılı sabunla yıkıyorum yıkarken yüz fırçasıylada fırçalıyorum sonra bebak acı badem sütünü bir pamuğa döküp yüzümü onla güzelce siliyorum bu sırada biraz nemlenmişte oluyor en son ise acnelyse kremi ince bir tabaka halinde izli çukurlu yerlerin üstüne sürüp uyuyorum yanlız gündüz uyandığımda ise sadece su ile yıkıyorum yüzümü çok fazla yorulup tahriş olmasın die şu an cildimde o yaralı yerlerde iyileşme ve soyulma var yanlız uzmanlar özellikle acnelyse kreminin gece sürülmesi ve sonra güneşe çıkarken güneşten koruyucu bişeyler sürülmesini tavsiye ediyor okuduğum kadarıyla nedeni acnelyse cildi soyduğu için alttan çıkan derinin güneşle direk teması cilde zarar veriyomuş ben 2 günde o kabuktan ve onun o kırmızılığından kurtuldum umarım sizde de işe yarar...

ama sivilce ve yağlı ciltler için bir fikir verebilirim.avon yeşil seri kullanıyorum yaklaşık 1 aydır.kullanım şekli;sabah yıkama jeli ile yıkıyorum,kurulayınca tonikliyorum,daha sonra yağlandırmadan nemlendiren ve sıkılaştıran kremi azar azar yediriyorum,birde 15ml lik solüsyon var öğle vakti gibi yüzüme yediriyorum bu solüsyon gözenekleri sıkılaştırıp izleri yok ediyor ve sivilce çıkmasını engelliyormuş,birde maskesi var süper birşey zamanla cildi soyup ölü hücreyi canlandırıyormuş.haftada 2 kez kullanıyorum cildim oldukça düzeldi.sıkılaştı ve 1 ayda siyah noktalarım %50 azaldı.ama bu işlemi çok düzenli yapmalı.bu arada yıkama jelini ,tonik ve nemlendiriciyi akşamda yatmadan önce yapıyorsun.inşallah şifa bulursunuz

dediklerinizin aynısı ben de yapıyorum özellikle solüsyonu ben gece temiz cilde sürüp yatıyorum maskesi de çok güzel siyah noktları hemen geçiriyo ve duru bi cilt çıkıyo ortaya:1rolleyes:

yüzümü sabah neutrogena likitle temizliyorum akşamda yine neutrogena likitle temizledikten sonra tretin sürüp yatıyorum..
5günde 1de banyoda sıcak su buharından sonra biberiye sabununu yumuşak kese eldivenle yüzüme masaj yaparak yıkıyorum..
cildim her zamankinden daha beyaz daha temiz canlı ve sivilcem çıkmıyor..izlerde gidiyor gibi inşallah..
tabi asitli şeyler yağlı şeyler fazla tatlıyı kestim...ve bol bol su meyve sebzee..

arkadaşlar ben yaklaşık 8 yıldır ergenlikten kalan sivilcelerimin izlerini geçirmeye uğraşıyorum.gitmediğim dr. kullanmadığım krem kalmadı ama nafile o küçük çukurcuklar birtürlü geçmiyor şöyle düşünün cildimiz hücrelerden oluşuyor ve o çukurların olduğu yerde hücre yok hangi krem yada ilaç o boş yerlere hücre üretebilir ki... tabi çok hafif izleri geçirebilir ama diğerleri çok zor bence ancak kimyasal peeling yada lazer ameliyatla filan.
şevkinizi kırmak istemem hem kendimin hemde bu dertten muzdarip olan herkesin pürüssüz bir cilde kavuşmasını isterim ama malesef uygulananlar beklentileri pek karşılamıyor.tabi tıp çok ilerledi birçok şeye çare bulunuyor umarım en kısa zamanda bizim sorunumuza da kesin çözüm bulurlar.Bulmasalarda napalım Allah başka bi eksiklik vermesin kapatıcı fondeten pudra..çareler çok:)

sevgili ADACIK ben sana amway ın hücre yenileyen selenyum e vitamini ve serum plus ,aydınlatıcı öz ,sivilceler için olan cilt lekelerine karşı etkili jeli öneriyorum.sanırım cildin yağlı arındırıcı set (temizleme,tonik,nemlendirme)tavsiye ederim gözenekleri sıklaştırıyor.çaresiz hiç bişey yoktur.

platin'cim çok teşekkür ederim ilgine.benim yüzümde sivilce yok birkaç yıldır çıkmıyor.en son roaccutane kullanmıştım 1.5 yıl kadar önce o zaman cildimin altındakilerde dışa vurup temizlendi ama izleri bir türlü geçmiyor eskiden çok takıyordum ama artık alıştım.roaccutane dan sonra şevkim iyice kırıldı.
sen kullandın mı ne kadar sürede etkisi oluyor ve tamamen yok etme garantisi var mı acaba ona göre alıcamda..

aynı sorunu bende yaşıyorum ama arkadaş tavsiyesiyle elma sirkesine başladım merak ediyorum sonucu denemekte fayda var diye düşünüyorum

ben bunun akneler ii geldiğini duydun bunu deneyebilirsiniz 2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın. Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün. inşallah iyi gelir

sarımsağı iyice dövüp sadece sivilceli bölgeye sürmek gerekiyor bu biraz yakar içinde kükürt olduğu için dört beş saat beklettikten sonra yıkayıp sivilceli bölgeye hametan krem sürülmeli.ben gece sürüp sabaha kadar beklettim sora yıkayıp krem sürdüm sonuç inananılmaz bu tavsiyemi deneyenler yorum yaparsa sevinirim

cnm önerin için teşekkürler
benim de kollarımda yok etmem gereken,başıma ciddi sorunlar açabilecek sivilce izleri var
senin önerini bugün denedim izlerin rengi hafifledi sanki...

Kanımca şu an doğru başlıktayım
happy0002.gif

Ben 2 senedir sivilceleri geçirmekle uğraştım. Aslında son 4 seneye kadar öyle bi problemim yoktu ama sonradan çıktı :/ Simdi de lekeler icin bi caba sarfedeyim artik diyorum
happy0164.gif

Bana kalırsa bu lekelerin açılması için asit içeriği fazla olan doğal meyve sebze neyse onlar kullanılmalı.

1.5 sene önce limon suyuyla yüzümü yıkıyodum her akşam,annem faydalı olmuş sanki diyodu ama o zaman asıl problem sürekli kocaman kocaman çıkan sivilcelerle uğraşmak olduğu için lekelerle savaş sonraya kalsın dedim
happy0203.gif
Çünkü yüzüne bi ton şey sürüyosun,hangi birine vakit ayırcaksın...

Şimdi yine limon ve elma suyuna başlamayı düşünüyorum tekrar,bu defa kararlıyım :lepi: Gelişmeleri ben de buraya yazayım öyleyse ^_^

Amma da yazmışım yahu :eek:

canım limon ve elma suyunu birlikte mi kullanacaksın?

ben roaccutane tedavisi sırasında prospektüste bir detayı atlayarak dudak üstüme sir ağda yaptırmıştım ve ordaki deri olduğu gibi kalktı ve yanık oluştu... yanık kremi filan ilk müdahaleleri uyguladım ama bir süre sonra bıyık gibi iz kaldı.. sitede elma suyu okumuştum... elmayı rendeleyip suyunu çıkardım ve sabah akşam sürdüm... bıyık görüntüsü dudağın üst kısımlarında geçti... şimdi sadece kenarlarda kaldı... elma sirkesi daha etkili olur diye ona geçmiştim bir süredir ama elma suyu daha etkili geldi bana... şimdi tekrar 2 gündür elma suyuna başladım... bakalım ne olacak ...

valla arkadaşlar ben gazetede bi yerde ünlü birinin böyle bişey yapıp olumlu sonuçlar aldığını okumustum o kişi ve gazeteyi inanın hatırlamıyorum

merhaba,bende sivilce izlerinden şikayetçiyim ve çukurlarından:KK43: ama tereyağını hiç duymamıştım.açıkcası iyi geleceğini sanmıyorum,hayvansal bi gıda çünkü.bence iyice araştırmadan denemeyin.

kızlar tereyağını ben mustafa sandal kullandı ve izlerini geçirdi diye duymuştum. ama denemeye cesaret edemedim ne kadar doğru olur. üstelik bide yağ olduğu için yüzdeki tüyleri besleyebilir. kıllanmayalım sonra :)))

imex i nası kullanıyosunzz kızlar??sivilcelerin üstüne sürüp bırakıoyımusnz yoksa bütn cilde mi sürüyosunz?

sivilcelerle yaklaşık 3 yıl mücadele etmiş biri olarak söylüyorum ki: kesinlikle annenizin geçer demesine aldanmayın eğer sorununuz sizi üzüyorsa mutlaka bir dermatoloğa gidin. yoksa benim gibi bir de sivilce izleri ve gözenek derdiyle boğuşursunuz sivilceler geçtikten sonra. ben sivilce izi için contractubex kullanıyorum yaklaşık 5 aydır. gözle görülür bir düzelme oldu cildimde kesinlikle daha pürüzsüz. ama izlerim tam anlamıyla geçmedi. zaten bütün doktorların da söylediği gibi kremler belki sadece izi yumuşatır ama geçirmez onun için kimyasal uygulamalar var fakat onların yan etkileriyle cildiniz çok daha kötü duruma gelebilir. bu nedenle en önemli şey sivilce çıktığı anda doktora koşmak. benim ilk zamanlarda yaptığım gibi doğal yollardan geçirmeye çalışırsanız muhtemelen geçmez ve daha kötü olur. sivilce bir cilt problemidir ve bunun için mutlaka doktora gitmelisiniz. ve şunu da söyleyeyim sadece dıştan krem sürmeyle içteki iltihaplar geçmiyo ne yazıkki çünkü o kremler içe işlemiyo. o sebepten mutlaka doktora danışarak bir de antibiyotikle tedaviyi desteklemelisiniz ki içinizdeki iltihaplar da gitsin :)

X