Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

ecem99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
18
1
39
Arkadaşlar sorunumuz tek olduğu için başlığı genelleyerek yeniliyorum
Birçoğumuzun sorunu olan akne izlerini geçirmek için yaptığınız,yapmakta olduğunuz iyi veya kötü sonuçlar aldığınız
kısacası bu konuyla ilgili olan bütün tecrübelerinizi burda paylaşmanızı rica ediyorum kızlar...
Özellikle de kimyasal peeling,dermabrazyon,lazer ve benzeri uygulamaları yaptıran arkadaşlardan mutlaka yanıt bekliyorum
Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.
Saygılar...

valla hiç bi fikrim yok bu konuda ilk defa duyuyorum.ama cildin yağlıysa tereyağı ne derece faydalı olur bilemicem:sm_confused:

selam ecem,ben de hiç duymadım böyle bişey..yağlandırıp izlerin üstüne bir de akne çıkartmasın:uhm:

valla arkadaşlar ben gazetede bi yerde ünlü birinin böyle bişey yapıp olumlu sonuçlar aldığını okumustum o kişi ve gazeteyi inanın hatırlamıyorum

merhaba,bende sivilce izlerinden şikayetçiyim ve çukurlarından:KK43: ama tereyağını hiç duymamıştım.açıkcası iyi geleceğini sanmıyorum,hayvansal bi gıda çünkü.bence iyice araştırmadan denemeyin.

bencede kesinlikle işe yaramaz.sivilce yağlı ciltte oluyo.iz bırakmış gitmiş.bide üstüne tere yağı...küllerinden doğar valla...

tereyağını hiç duymadım sarı pepantenin izleri geçirmede etkili olduğunu duydum fakat denemedim aynı sorun bendede var gözeneklerimde açık kimyasal peelingde yaptırdım fakat hale pürüzsüz bir tene ulaşamadım

kimyasal peelingi izler için mi yaptırmıştın?

arkadaşlar aranızda veya çevrenizde kimyasal peeling yaptıranınız var mı, varsa gerçekten beklediği sonuca ulaşabildi mi veya en azından yaklaşabildi mi lütfen yazsın..
yüzümde yakın geçmişten kalan derin olmayan bi akne deformasyonu mevcut ve ben bu sonbahar mutlaka peeling yaptırmayı düşünüyorum ama tereddütteyim tecrübelerinize ve fikirlerinize çoooook ihtiyacım var, cevaplarınızı bekliyorum kızlar...

bence en doğal peeling gülsuyu canım has gülsuyu bul onu sür yüzüne .doğal bir sıkılaştırıcı o çünkü .hepinize geçmiş olsun aynı sorun bendede var avonun bir kremi yüzünden cildim bozuldu ogünden beri de avonun cilt ürünlerini kulanmam.bir bilgiye ulaşan olan olursa yazarsa sevinirim bende.

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben de akne izlerinden şikayetçiyim:çok üzgünüm: yaklaşık bi hafta önce tedavi için bi güzellik merkzine gittim kimyasal peeling için yok yüksek bi ücret talep ettiler yine de yaptırmayı düşünüyodum ama aile hekimimizle konuştum kesinlikle karşı olduğunu kimyasal peelingin vücuda çok zarar verdiğini söledi ben de vazgeçtim şimdi ne yapıcam bilmiyorum:1closedeyes:

mrb ben de gerçekten aynı durumdayım napıcağımı bilmiyorum yanlız şöyle bişey var kimyasal peelingin güzellik merkezlerinde değil de estetik cerrahlar tarafından hastanelerde yapılması daha doğru değil mi, bir de aile hekiminiz vücuda zararları derken ne gibi zararlarından bahsetti, yan etkileri vb şeyler mi yoksa başka bişey mi biraz açarmısın konuyu?

evet derin peelingler gerçekten tehlikeli, operasyon sonrası uzun bi süre güneşten köşe bucak kaçman gerekiyor tabi yapılacak peelingin derinliği senin yüzündeki izlerle doğru orantılı ben 23 yaşındayım ama 25 i bekleyeceğimi sanmıyorum yüzümde de öyle derin izler yok ama çok daha güzel olabileceğini düşünüyorum ondan sanırım bu riski alıcam

arkadaşlar bu izleri geçirmede başka yöntemler bilen, deneyen varsa lütfen paylaşsın

ben yine bu forumda okumuştum madecassol diye bir krem ecz.lerde satılıomuş sivilce lekelrine ii geliomuş araştıcam yan etkilerini soyulma falan yapıormu diye..

ben yine bu forumda okumuştum madecassol diye bir krem ecz.lerde satılıomuş sivilce lekelrine ii geliomuş araştıcam yan etkilerini soyulma falan yapıormu diye..

ilgilendiğin için teşekkür ederim tatlım ama bende leke yok iz var ve ilaç vb türevi şeylerle geçebileceğine de kesinlikle inanmıyorum :1no2:

banada elma sirkesi demişlerdi.
bir kaç kere sürdüm.Ben yarı yarıya sulandırdım arkadaşım sulandıradan kullanmış.İkimizde çok başlardayız birde ben yakında güzellik merkezinde bakım yaptıracağım.Ordanda birşeyler önerirler sanırım.sizinle paylaşırım.

X