Eşinin sperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalanlar?

deniz42

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
194
1
Eşininsperm sayısı düşük olup da normal yolla hamile kalan varsa lütfen bir cevap yazsın:1hug:.İhtimal yüzde kaç?eşimin sperm sayısı sürekli değişiyor.bir testte 8 milyon bir ay sonra 15 milyon çıkıyor.Yaklaşık 1,5 senedir bebek istiyoruz.Doktor bir sene daha deneyin olmazsa tüp bebeğe başvurun dedi.Düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

selam deniz42,benim esimdede hic canli sperm cikmadi,doktorlar tese yoluyla canli sperm varmi diye bakcaklar ama pek ümitlenmeyin dediler,bizde 1.5-2 senedir istiyoruz,benim bi tanidigimdada hic sperm cikmamis doktor sizin hic cocugunuz olmaz demis ama bunlar 2 kere tüp bebek denediler ikiside düsükle sonuclandi,gectigimiz kis yeniden hormon tedavisine basladi yazin tüp bebek yaptircaklardi ama allahin takdiri kendiliginden hamile kaldi ve bebegin 29 haftada sezaryanla aldilar simdi yasam mücadelesi veriyor insallah yüce rabbim o günahsiz yavruya saglik verir,8 senenin sonunda allah bi evlat verdi,eger icinizde hic canli sperm cikmayanlar varsa durumlarini yazarlarsa sevinirim

benim eşiminde sperm değerleri düşük çıktı 2 ay önce ameliyat oldu 1 ay sonra tekrar test yapılacak doktor %40 düzelme şansı var dedi.çıkan sonuca göre aşılama yapıp yapmayacağımıza karar verecekler.İnş. iyi sonuçlar alırız.

arkadaşlar bu sperm sayısındaki düşüklüğün sebebi ne olabilir.Doktora soruyoruz herşeyden olabilir diyor.Tabi Rabbim vermiyorsa bir hayr vardır.Veren de O , vermeyen de O. Ne diyebiliriz ki?

teşekkür ederim Nergiscim.Ama eşim kaç kez renkli dopler çektirdi.Damar genişlemesi falan yok dedi doktor.(varikosel)İşin ilginç yanı eşimin bütün testleri normal.Yani ileri hareket,canlı sperm yüzdesi v.b herşey çok normal değerlerde.Sadece sperm sayısı az.

canım eşine keçi boynuzu pekmezi ve arı sütü yedir. ayrıca iç çamaşırı da önemli hep slip giymeleri gerekiyor.

esımın sperm sayısı 1 yada 2 tane canlı onun dısında yok hıc sorun cıkmadı benımkıne de dedıler herseyden olabılrı dıe ama suan beklıyoruz artık hıc bısey yapmıcaz sadece spermı cogaltmanın yollarını arıyorz pekmez vs. falan gıbı sperm cogaltırsak bı umıtlıyız :KK43: 1.5 yıllık evlıyım ben 23 esım 33 yasında

benimde eşimin spermleir az çıktı kızlar drum dırek asılama sonra tup bebek dedı bızdekı sorun ıkı taraflıymıs.benımde polıkıstlerım var yumurtlayamıyorum.ilacla yumurtlayabılıyorum ancak.bu seferde esımın spermlerı az.. suanda beklıyoruz.asılama yapılcak dr gıdersem..

melissa sana nasıl anlatsamkiii şimdi burda :) toplu bişekilde durması gerekiyormuş boxer da sarkık oldukları için spermleri kötü etkilyormuş. eşimin dr u söylemiş. ayrıca bi çok yerde okudum bunu ben. benim eşimde hep boxer giyerdi hepsini çöpe attım :)

bunu bilmiyordum esime hemen söylemem gerek cünkü esim slip hic giymez,esimde canli sperm cikmadi 3 kere yapildi,doktor tese yoluyla sperm olup olmadigina bakcak,varsa tü bebek sansimiz var yoksa hic sansimiz yokmus,esimede kücükken hastalik gecirip gecirmedigini sordular ama kayinvalidem hic bir hastalik gecirmedi sadece mormal cocuk hastaliklari dedi.bide benimesim sigara iciyor ve sebzeyle arasi hic yok abur cubur seyler yemeyi seviyor genelde.

canım sigara olumsuz etkiliyooor bence içmesin. İnşallah sonuç alırsınız.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhaba arkadaşlar,
Önemli olan spermlerin ileri haraketliliği ve yaşama süreleri,isterse ikiyüzmilyon olsun sonuçta bir tanesi yumurtayı çatlatıp içeri giriyor,bu konuyla ilgili bitkisel takviyeler öneririm faydası oluyor...fisfisfis

canım benim hatta hiç yokken kaldım nasılmı yumurtlama zamanını denk getir canım unutma adetin 12..günü tamam sonrada ayaklarını yukarı uzat vesabaha kadar yatakta sıcak olacak kalkma 25 dakika sonraa ayaklarını indir tamam benim hiç yokken kaldım ve drler buna inanamadılar benim 9aylıkken kordın dolanmasından öldu

arkadaşlar bu sperm sayısındaki düşüklüğün sebebi ne olabilir.Doktora soruyoruz herşeyden olabilir diyor.Tabi Rabbim vermiyorsa bir hayr vardır.Veren de O , vermeyen de O. Ne diyebiliriz ki?
14 yıldır evliyim ve bende aynı dertten müzdaribim.
sperm düşüklüğüne genelde varikosel,gonore,kabakulak neden oluyor ..
aslında hemen bunlardan birine suçu yüklemekte yanlış hiçbir hastalık geçirmeyen ama sperm sayısı düşük olan büyük bir çoğunluk var..Allah yardımcınız olsun.

X