Kire tutan aydanlk ve dierleri iin...

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
daha önce yazıldımı bilmiyorum. kireç tutmuş çaydanlık türü şeyeri limon tuzu ile kaynatın .pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.ben lavabo içlerinede atıp kaynar su döküyorum.
vaktiniz varsa çaydanlığın içine,kaynatmadan limon tozunu koyup bekletirsenizde olur..ketıl"ı da denedim(okunduğu gibi):):):) pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz

bende yarım limonu alıp çaydanlığın içine sürüyorum.valla pırıl pırıl oluyor

Teşekkürler bende illa kireç sökücü alırdım çaydanlık için acil durumlarda limon iyi fikir hemde daha sağlıklı olur gibime geliyor.

Beaz sirke dokuyorum içine biraz bekletip yikiyorum valla 4 yildan fazladir kullanirim caydanligimi alti da ustude piril piril...
Su içinin kirec tutmasi lazim cay daha guzel oluyor diye herkesi buna inandiran tembel bayanlarida kiniyorum burdan :Roflol: :Roflol: :Roflol: :Roflol: :Roflol:

BENDE LİMON TUZU KULLANIRIM.
AMA GERÇEKTENDE ANTALYADA SULAR ÇOK KİREÇLİ
DİBİNDE KİREÇ TUTTURMAZSAN ÇAY BULANIK OLYUYOR.
BENDE SİNİR OLUYORUM.

aynen ya antalyanın suyu fazla kireçli.kireci söktürdünmü çok bulanık oluyor.

bende limon tuzu kullanıyorum ama kaynatmadan.yatmadan önce çaydanlığı suyla doldurup içine 1 yemek kaşığı limon tuzu atıyorum ve öylece bırakıyorum.Sabah sadece duruluyorum tertemiz oluyor.

bende sirkeyle kaynatırım hem çaydanlığı hemde ketılı. anam bu ketıl nasıl yazılıyo yaa :))))))))))))

bilgin hastayım sana yaaa. boşver sen okunduğu gibi yaz. geçen gün bizim burda bir züccaciyeci açılmış adam katolog yaptırmış orda bile ketıl yazıyodu sen yazmışsın çokmu...

bir şey daha paylaşayım sizlerle.çaydanlığınızın içine minik bir parça mermer atarsanız kireç sorununuz kalmaz.mermer parçası kireci üzerinde topluyor ve çaydanlığınız uzun süre kireç bağlamıyor.

Kimyasal bir takım kireç çözücüler kullanmaktansa bu çok daha sağlıklı oluyor.. Sonuçları da mükemmel!..

Ben limontuzu olmadığında sirke kullanıyorum.. O da iş görüyor..

:1no2: ya arkadaşlar kireç temizlemeyi anladımda birde çaydanlığın dışını nasıl parlatıcaz onu söylermisiniz?yeni alıyorum bir iki ay içnde kararıyor oysaki hep kısık ateşe koyarım ama .

:1no2: ya arkadaşlar kireç temizlemeyi anladımda birde çaydanlığın dışını nasıl parlatıcaz onu söylermisiniz?yeni alıyorum bir iki ay içnde kararıyor oysaki hep kısık ateşe koyarım ama .

ben Berceste yağ atık temizleyiciyi ısıtılmış çaydanlığa püskürtüp bir dakika sonra duruluyorum. çaydanlığım yeni alınmış gibi oluyor.:1yes2::1yes2::1yes2:

Yarım limonu kesip sürdüm çaydanlığa ama kireci çok sanırım çözülmedi limon tuzu bulunca onu denim bide :KK66:

X