Prolaktin Hormonu Yüksek Olan Var mı?

melissa78

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
616
187
selam arkadaslar aranizda porolaktin hormonu yüksek olan varmi?ve hangi ilaci kullaniyorsunuz?ben 2 hap denedim ve yan tesirleri coktu hep istifar ettim ve simdi biraktim,ilk basta bas agrisi tansiyon düsüklügü yapiyordu ama son 3 gündür icim disima cikti biraktim,doktorumu arayip randevü yapmam lazim tekrardan.

sey yanlis anlamazsan emar ne ben almanyadayim ö yüzden bazi kelimeleri bilmiyorum,benim beynimden röntgen gibi bise cektiler türkcesini bilmiyorum,20 dakika boruya soktular beni,ben hic yüksekligini hissetmiyorum doktorlar adet düzensizligi olur diyor ama ben de normal 26-29 arasinda hep oluyorum buda normalmis

bendede kötü bise cikmadi hap kullansan düzelir dediler,aslinda simdiden hapi kullanmama gerek yok cünkü esimden dolayi cocugumuz olmuyor,esime tese yapilmasi gerek ama simdi bide esimde hepatit b cikti önce bunu halletmemiz lazim,ben yinede kullanmak istedim belli mi olur ya yüce rabbim böylede bi evlat verirse diye ama yan etkilerini betermis,hamile kalabilmek icin bu hormon düzene girmek zorunda diye biliyorum peki dogumdan sonra nasil düzelir,yani önce hapla düsürüp hamile kalincak sonra kendiligindenmi düzelirmis,bide gögüsden akinti gelirmis yüksek olunca sende geldimi bende gelmedi

benim prolaktin 30 cıktı ama bana tüp dr bişey demedi ben arastırdım neden emar cekliyorsunuz anlatırmısınız

sela, fidelgunes,bana doktor büyüklügüne bakmamiz lazim demisti cünkü allah göstermesin tümor gibi olabiliyormus ozamanda ameliyat gerekli oluyormus ama allaha sükür bende iyi cikti hapla gecer dediler,türkiyede nasil oluyor bilmiyorum artik bana burdaki doktor böyle dedi

benimkide 25.2 yüksek,doktorumu aradim belki ramazandan dolayi yan etki yapmistir dedi,cünkü aksam iyice tika basa yemek yiyoruz midem cok doluyken hapida yutunca daha kötü olurmus o yüzden ramazandan sonra bidaha dene olmazsa bakariz dedi doktor

valla bilmiyorum arkadasim,bu hapta normalde hic böyle olmazdim ama bu defa mahvetti beni,zaten stresden oldugunu bana doktor söyledi ama gelde stres yapma resmen dert küpü oldum,bu yazdigim sonuc haziranda cikti ama gecen ay tüp bebek merkezindede kan testi yaptilar bakalim orda kac cikti

kızlar normal 25 miş benim 30 ama dr bana bişey demedi neden yönlendirmiyolarki acaba be bu ay tüpe baslıyorum kafam cok karışık
f liz cnm sagol bilgin için ama bende gögüslerden sıvı gelmiyor adetlerim düzenli acaba strestenmi cıktı şimdi daha cok stres yapıyorum

mrb arkadaşlar benimde prolaktinim çok yüksekti ama şimdi şükürler olsun düştü 4 aydır ilaç kullanıyorum.dr ilaca devam etmemi söyledi.önce ki tahlilimde 2068 çıktı ilaçtan sonra 1.6 olmuş.beyin filmi istedi doktorum sonucu iyi çıktı bi sorun yokmuş...

pardon arkadaslar benimki 50.2 yüksekmis,25.2 gecen seneninmis,ben yanlis test sonucuna bakmisim,bi sene icin cok yükselmis kahretsin

bende 2 yıldır prolaktınle mucadele etmekteyım arkadaslar
bu hormon cok ıllet stress hormonu oldugunu soyluyo dr lar benımkı cok yuksektı hatta byınde hıpofızde anedom bıle cıktı kıtle
ben parlodel kullanıyorum yalnız ılacı bıraktıktan sonra ara ara olcturun tekrar cıkıyo eger cocuk dusunuyorsanız dostınex vermıyolar dr lar dostıonexle hamıle kalınca dusuk tehlıkesı oluyormus
ılacların yan etkılerı cok fazla ozellıkle mıde bulantısı yapıyo
dr ılk verdıgınde sabah yarım aksam yarım olarak ıcemnı onerıyo vucut alısması ıcın yoksa yan etkılerıne dayanamazssınız 1 haftadan sonra sabah 1 aksam 1 ıcınce bı problem olmuyor.
benım suanda dustu ama yıne ılaca devam edıyorum sabah aksam yarım alıyorum cunku ılacı bırakınca tekrar cıkacak bılıyorum.

selam arkadaşlar benimde prolaktin hormonu yüksekti 3.5 yıl ilaç kullandım ismi parlodel bana bi yan etki yapmadı ama 3 gün sabah yarım, 3 gün sabah aksam yarım, 3 gün sabah 1 akşam yarım sonra sabah akşam 1 içmeye devam ettim aç tokda farketmez demişti dr um.ben ilacı hamile kalana kadar bırakamadım bıraktığım anda yükseliyordu.Rabbim biran önce sizleride kurtarır inşallah.

benimkide 2 yıl önce ölçtürdüğümde 50 ydi.doktorum dopergin verdi.sabah öğle akşam yarım içiyorum.normali 25 miş.şuaralar çok şükür düştü enson 17 idi.hala içiyorum ama.bıraktığımda herhalde yine yükselir.:1no2:

ben artik ramazandan sonra baslayacam kadin doktorum öyle yap dedi,bakalim yarin tüp bebek merkezinde randevüm var bi de ona danisacagim

X