Sinüzit (Doğal yolla)

geçmiş olsun yeşilim ...aynı sıkıntıyı bundan sekiz sene önce ye kadar çekiyordum ,çekilen film lerde sinüslerimde kist olduğunu ameliyat olmam gerktiğini söylediler. o zamanlar çocuklarım küçük olduğu için ameliyata cesaret edemedim. Tavsiye üzerine KAFA SÜPÜRGESİ çayı içmeye başladım.sarı bir iltihaplı su burnumdan akıncaya kadar da devam ettim. bir çok arkadaşım da bu bitki ile iyileşti.Denemeni tavsiye ederim.

geçmiş olsun

:uhm: :uhm:

süpürge otu aratıyoruz ,tuzlu su ve karbonat iyi geldi. reıkı de iyi psikolojik olarak.

kızlar bir süredir ben buraya bakmamıştım mesajlarınızı görmedim kusura bakmayın geç kalmadıysam diye yazıyorum ,ben bu kafa süpürgesi bitkisini bir süre eskişehirde bir aktardan alıyordum, şimdi ankarada ağbeyim var ona getirtiyorum bitki yi aktarların hepsi tanımıyor onun yerine KARABAŞ OTUveriyorlarben size bitkiyi tarif edeyim de ona göre arayın
küçük küçük açık yeşil yaprakları var çiçeği tohum gibi görünüyor çayını yaptığınızda da mentollü bir kokusu oluyor bitkiyi hep kuru halde aldığım için ancak bu kadar tarif edebildim inşallah bulabilirsiniz ,

geç kaldığım için kusuruma bakmayın malum üç çocuk bide koca:bbo: :bbo: :sm_confused:

Acaba Bizede Bulabilirmisin Canan Adres Tel Nasil Yapalim Bilmiyorum
Yardimci Olurmusun Aldiğiniz Yerin Adresi Telefonu Lütfen

arkadaşım şu anda benim elimde biraz var bana adresini bildirirsen yarın kargo ile gönderebilirim XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

DAMDAN DÜŞENİN HALİNİ DAMDAN DÜŞENE SOR

Mesaj Editlenmistir...

Eşim Gelsin Ben Pek Beceremiyorum şu Msn Işini Hemen Seni Ariyacağim Duyarliliğina Teşekkür Ederim.

bu adresi msn ne ekle ben kabul ederim ordan görüşürüz nasıl kullanılacağını falan anlatırım
inşallah sen de kurtulursun bu dertten

Canana Ilgisinden Dolayi Teşekkür Ediyorum.
Bana Büyük Bir Iyilik Yapti.

merhaba arkadaslar benimde derdim ayni busene antibiotik kullandim beni bayagi rahatlatti, kafami usuttugum zaman rahatsizligim artiyor.

kızlar bir süredir ben buraya bakmamıştım mesajlarınızı görmedim kusura bakmayın geç kalmadıysam diye yazıyorum ,ben bu kafa süpürgesi bitkisini bir süre eskişehirde bir aktardan alıyordum, şimdi ankarada ağbeyim var ona getirtiyorum bitki yi aktarların hepsi tanımıyor onun yerine KARABAŞ OTUveriyorlarben size bitkiyi tarif edeyim de ona göre arayın
küçük küçük açık yeşil yaprakları var çiçeği tohum gibi görünüyor çayını yaptığınızda da mentollü bir kokusu oluyor bitkiyi hep kuru halde aldığım için ancak bu kadar tarif edebildim inşallah bulabilirsiniz ,

geç kaldığım için kusuruma bakmayın malum üç çocuk bide koca:bbo: :bbo: :sm_confused:

arkadaşım bende aktarlardan buldum karabaş otuymuş diğer adı doğru değilmi?

Hayir Değil Zaten Ben De Onun Için özellikle Yazdim Bu Bitki Ayri Aktarlarin Hepsi Bilmiyor Bunu Kafa Süpürgesi Ayri Bir Bitki

Bitkiyi Tanimasam Bana Da Onu Verecekler:sm_confused:

canancımm ya nerden bulcaz bu kafa süpürgesini hiç bi aktarda yok bide dalga geçtiler benimle offff

ben bu bitkiyi ankaradan getirtiyorum satan aktarın telefonuna ulaşabilirsem ilgilenen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım. XXXXXXXXXXX

Mesaj editlenmistir

Bu Formu Başa Taşiyorum
Canananin Ilgilenenlerle Temas Kuracağindan Eminim.

arkadaşın dediği acı kavunu sakın o şekilde kullanma... :1no2: acı kavunu sulandırmak gerekiyor...

öncelikle bir çay bardağına 4-5 damla su koyup acı kavunuda içine 4-5 damla kadar sıkıyor ve burnuna damlatıyorsun..bu şekilde problem olmazmış...bende sinüzütten çok çektim..iki kezde ameliyat oldum..allahîma şükürler olsun 2senedir nadir nezle oluyorum..geçmiş olsun..

selam arkadaşlar,

bende burun tınanıklığı ve baş ağrısından şikayetciydim sorunlarının çözümü için dr.gittiğimde burnumda hem et hem deviasyon (eğrilik) hemde kronik sinüzit oluğumu öğrendim.. önce ilaç tedavisini denedim olmadı sonra uzatmadan karar verdim aşağıdaki yöntemle yeni ameliyat oldum.. tabi benimki kapsamlı bir ameliyat oldu... eğer sadece sinüzit için balon sinüsoplasti yöntemiyle ameliyat olursanız yarım saatte bıçaksız bu dertten kurutluyorsunuz hastanede bile kalmanıza gerek yok.. daha yeni olmama rağmen başımdaki ağrı ve ağırlık tamamiyle gitti..ben kendimi hep yorgun ve halsiz hissederdim meğersem beni yoran burun etlerim ve sinüzitmiş... şimdi bu dertten kurtuldum darısı başınıza...

» BALON SİNÜSOPLASTİ (Kronik Sinüzitte Yeni Tedavi Yöntemi) « Geri

Sinüslerin iltihabı anlamına gelen Sinüzit Türkiyede her yıl yaklaşık 15 milyon insanı etkileyen yaygın bir sağlık problemidir.

Romatizma ve yüksek tansiyondan daha fazla görülmektedir, Şeker hastalığından ve kalp yetmezliğinden daha fazla hayat kalitesini bozmaktadır. O kadar ki; yaşam kalitesini fiziksel ve fonksiyonel açıdan bozmakla kalmaz, psikolojik olarak ta insanları etkileyen ciddi bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Ülke ekonomisi açısından da sinüzit tedavisine harcanan para ciddi rakamlara çıkabilmektedir. Örneğin Amerikada yapılmış bir çalışmada her yıl 8 milyar doların üstünde ilaç maliyeti ile karşılaşılmıştır. Ülkemizde de durum bundan çok farklı değildir.

Sinüzit sebebi sinüs deliklerinin tıkanmasıdır.Bu tıkalı delikler açıldığı zaman sinüzit de iyileşir. Tıkalı delikler üç türlü açılabilir.

A) İlaç tedavisi ile
B) Fonksiyonel endoskobik sinüs cerrahisi ile
C) Balon kateter yardımı ile

İlaç tedavisi erken dönemde oldukça etkilidir. Israrlı ilaç tedavisine cevap vermeyen ve kronikleşmiş sinüzitlerde ameliyat gerekebilir. Ameliyattaki amaç; tıkalı olan sinüs yollarını açmaktır. Böylelikle sinüslerin havalanması sağlanmış olur. Havalanan sinüste enfeksiyon geriler ve kaybolur. Bu işlemi endoskopik sinüs cerrahisi ile yapabildiğimiz gibi balon sinüsoplasti tekniği ile de yapabilmekteyiz.

BALON SİNÜSOPLASTİ NEDİR ?

Daralmış olan sinüs deliklerini BALON KATETER yardımı ile açma işlemidir. Mantık tıkalı kalp damarlarınıı açmada kullanılan ANJİOPLASTİ ile aynıdır.

BALON SİNÜSOPLASTİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

Burun içini döşeyen dokunun bir çok görevi vardır. Soluduğumuz havayı ısıtır,nemlendirir, süzer.vs. Burun içine yapılan tüm cerrahilerde az veya çok bu dokulara zarar verilebilir. Dokulara zarar vermeden sinüs ağzını nasıl açabiliriz fikrinden balon sinüsoplasti tekniği doğmuştur. Bu teknikte bir kateter yardımı ile sorunlu olan sinüs ağzına bir balon yerleştirilir. Daha sonra balonu serum ile şişirilir.

Şişen balon tıkalı olan sinüs ağzını genişletir.

Dolayısı ile burun içi faydalı hiç bir dokuya zarar verilmemiş olur.

Burunda herhangi bir kesi olmadığı için kanama olmaz .

İşlem sonrası tampon gerekmez.İyileşme çok hızlı olur.

Hemen ertesi gün günlük hayata dönülebilir..

BALON SİNÜSOPLASTİ SONRASI İYİLEŞME NE KADAR SÜRER ?

Balon sinüsoplasti minimal invazif bir yöntemdir.Hastahanede yapılmasına rağmen gecelemeyi gerektirmez.Hastadan hastaya değişmekle beraber aynı gün normal aktivitelere başlanabilir.

BALON SİNÜSOPLASTİ TEKNİĞİNİ KİM YAPABİLİR?

Bu tekniği ancak eğitimini almış bir KBB uzmanı yapabilir.Rutin her yerde yapılan bir müdahale değildir.Hekimin deneyim sahibi olması bu prosedürün olmaz ise olmazıdır.

BALON SİNÜSOPLASTİ TEKNİĞİ HANGI TiP SiNÜZiT TEDAViSiNDE KULLANILIR?

Balon sinüsoplasti teknigi kronik sinüzit, özellikle de frontal, maksiller, sfenoid sinüzit türlerinde kullanilir. Etmoit sinüzitlerde ve polipli sinüzitlerde endoskopik sinüs cerrahisi tercih edilmelidir.

BALON SİNÜSOPLASTİ TEKNİĞİ UYGULANMASINDA YAŞ SINIRLAMASI VAR MIDIR ?

Evet, bu tekniğin uygulanabilmesi için öncelikle bu tedaviye uygun bir hasta profili olması ve 17 yaşını da tamamlamış olması gerekmektedir.

Daha önce Endoskopik Cerrahi Yöntemi ile tedavi olmak bu tekniği uygulamada herhangi bir problem yaratır mı?

Balon sinüsoplasti tekniğininin uygulanabilmesi için daha önceden endoskopik cerrahi yöntemi ile tedaviye başvurulmaması gerekmektedir

rica ederim... umarım sizinde işinize yarar ve tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz...

:çiçek: :çiçek: ceo cuğum , ve zeynepciğim ben araştırdım bu bitki heryerde bilinen bir bitki değilmiş, onun için eğer sinüzitinizden bitkisel yolla kurtulmaya kararlı iseniz sizlere yardımcı olacağım.

şöyle ki: msn adresime posta adresinizi bildirin, ben de size bir hesap no su vereceğim bitkiyi size ve sizin gibi sinüzitinden kurtulmak isteyen K K üyelerine gönderebilirim.

herkese geçmiş olsun

X