Sinüzit (Doğal yolla)

ben bu acı kavunun kullanılmasın da dozunun ayarlamasında hata olursa beyne zarar verebileceğini duydum o sebeple kullanacak arkadaşların dikkatli olmasını tavsiye ederim

canancığım kendim için değil bunu yapan arkadaşım yanlış yapıyor onun için istedim .evet yapmaması gerekiyor ama alışmış.bencede çok dikkat istiyor

sinizüt için benden de bir tavsiye.umarım sizinde işinize yarar arkadaşlar.
yaklaşık 3-4 parmak genişliğinde (kaş üzerinde sünizüt bölgesini kapatacak büyüklükte olmalı) pamuğu kesip isveç şuruuyla ıslatıyorsunuz.bu pamuğu sinizüt bölgesine koyup üzerini bir gazlı bez yada tülbentle sarıp yatar vaziyette 20 dak bekletiyorsunuz.daha sonra kalktığınızda şiddetli bir akıntı başlıyor.lavaboda akıntı tamamen bitene kadar temizliyorsunuz.uzun süre rahatlatıyo.

uzak, isveç şurubu nedir nerden temin edilir detaylı yazarsan herkezin dikkatini çeker.teşekkürler .

yeşilim,isveç şurubunu hemen hemen bütün aktarlarda,hatta büyük marketlerdende bulabilirsin.pekçok bitkinin karışım konsantresi gibi bir şey.ve pek çok yerde kullanınımda faydası var.google dan arama yaparak pek çok sonuca ve içeriğindeki bitkilere ulaşabilirsiniz.

Canan canim mail adresini kaydediyorum haberin olsun senden bilgi almak icin yazabilirim sevgiler

canan hnm.bu sünizit için kullandığınz kafa üpürgesi adlı bitkinin kullanım şeklini yazarmısınız.
şimdiden teşekkürler.

bir tatlı kaşığı kadar kuru bitki bir su bardağı kaynamış suda bir dakika kadar demlenecek , hergün bir bardak içilecek burundan sıvı akmaya başlayıncaya kadar devam edilecek
.
benim kanaatime ve tecrübelerime göre sinüzitin , pratik ve zararsız tedavisi bu bitki GEÇMİŞ OLSUN

yeşilim ben kendime denediğim bir yöntemi söyleyeyim avuç içine sirkeyi alıp birden genzimi (burnuma)çektim ama sirkeyi azıcık sulandırdım ne olu ne olmaz korktum o anda beynimde ki butün damarların yerini hissettim çok acıdı daha sonra gözlerimden ve burnumdan sular geldi .sonuçta çok şükür baş ağrılarından kurtuldum denemek isteyen dikkat etsin başta sirke ile su karıştırın.

sinüzit için etkili ilaç buğu...bi tencerenin içine soğanı böl at suyu da doldur iyice bi kaynat...sonra hemen ocaktan aldığın tenceye doğru başını eğ hertarfını havlu ile kapat iyice bi solu...çok faydalı ben senelerdir bu şekilde ferahlıyorum...

yesilim bende de var sinuzit SUNITAP diye hap var doktor a yazdirman lazim cok iyi fayda veriyor insanin burnunu genzini aciyor gozumun onun u aciyor doktor a sorman lazim sana yaramaya bilir

İstanbul'da yaşarken bitmek bilmez bir sinüzitim vardı, Köyceğiz'e taşınınca geçti. Banyodan sonra (kışın) saçları iyice kurutmalı...
Ben sinüzit çektiğim sıralarda tencerede biaz papatya ile biraz kuru naneyi kaynatıyor, tencereye eğilip, bir havlu yardımıyla da buharın kaçmasını önleyip dakikalarca onu soluyordum, hem sinirleri gevşetiyor, huzur veriyor, hem bir parça burnu rahatlatıyor hem de siyah noktalara iyi geliyor.
Onun dışında ben çocukken (ve yine sinüzitken) aynı şeyi annem eczaneden aldığımız pulmex adlı merhemi kaynar suya biraz ekleyerek yapardı. Tam anlamıyla bütün sinüslerim boşalırdı bir kaç seans yaptıktan sonra(günde en fazla 2 seans)... Onu soluyup soluyup burnumu boşaltırdım, bir seansta max. 15 dak. Ama o sonuçta kimyasal bir şey, onun buharını solumak papatya solumaya benzemez, doktora değilse bile en azından eczacınıza sorun. Vicks (böyle mi yazılıyordu o?) diye de bir şey vardı çocukluğumda sanırım hala var, o da aynı şekilde işinizi görür. geçmiş olsun, çok kötüdür bilirim, eğilemezsin falan baş ağrısından...

bende var ve çok fazla sıkıntısnı çekiyorum papatya ve isveç surubu tavsiyelerinizi deniyecem
teşekkürler

X