Sinüzit (Doğal yolla)

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
ben sinüzit için bildiğiniz bir şey varmı diye soruyorum lütfen bilen yazssın

ne öğrenmek istiyosun mesela :)
ben o illet için bütün çocukluğumu baş ağrısıyla ve iğne vurdurarak geçirdim:1yes2:

Bende Doktor Ve Ilaçtan Biktim Senelerdir, Kocakari Ilaçlari Ariyorum Teşekkür Ederim Ilgine.

acı kavun die bişi var duyduymu hiç bilmiyorum genellikle baharda yol kenarlarında felan olur
onun suyundan 1-2 damla damlat burun deliklerine bulabilirsen tabi iyi geliyomuş ben öyle duydum ama yapmadım
burnun nezle gibi sürekli akıyomuş ve rahatlatıyomuş ama fazla değil fazlası zararlıymış sadece 1-2 damla

teşekkürler canım biliyorum bulabilirsem yapıcam ilginetekrar teşekkürler.

arkadaşlar acı kavunun fazla geldiğinde zehirlediğini unutmayın sakın

Yeşilgözlüm,
ben sinüzitim olmadığı için sana yazacağım yöntemi denemedim ama tümüyle doğal bir yöntem olduğu için ve sana zarar verecek bir yöntem olmadığı için tavsiye niteliğinde aktarmak istedim,arzu edersen bir denersin,geçmiş olsun.

Hatmi yaprağı, altınbaşak, orman sarmaşığı eşit karışımının çayı, 2-3 saatte 1 bardak içilir. 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür.

Aynı zamanda, enfeksiyonlara karşı savunma gücünü arttıran echinacea preparatları da, eczaneden temin edilerek kullanılmalıdır.

-Mayıs papatyası buğu tedavisi çok eski ve etkisi kanıtlanmış bir reçetedir. Enfeksiyonu önler ve mukus birikintilerinin çözülmesini sağlar.

Papatya buğusu:
1 litre suya 2 yemek kaşığı dolusu papatya eklenir, ağır ateşte kaynamaya başlayınca ocaktan alınır. Baş ve göğüs büyük bir havlu ile örtülerek, papatya buğusu 10 dakika solunur. Tedavi sonrası hemen açık havaya çıkılmaz.

Sevgilerimle

ilginize teşekkürler biliyorum dozunu ayarlarımda henüz bulamadım acı kavunu
yapanlar varmış az ve süt içerek yapılıyormuş
.munenin önerilerini hemen yapıcam çok sağolun uyarılarınıza ve dikkatinize.

ümit sağolasın ,mutlaka akapuntura gideceğim.artık ne denirse yapıcam .bıktım

ben sinüzit için bildiğiniz bir şey varmı diye soruyorum lütfen bilen yazssın

geçmiş olsun yeşilim ...aynı sıkıntıyı bundan sekiz sene önce ye kadar çekiyordum ,çekilen film lerde sinüslerimde kist olduğunu ameliyat olmam gerktiğini söylediler. o zamanlar çocuklarım küçük olduğu için ameliyata cesaret edemedim. Tavsiye üzerine KAFA SÜPÜRGESİ çayı içmeye başladım.sarı bir iltihaplı su burnumdan akıncaya kadar da devam ettim. bir çok arkadaşım da bu bitki ile iyileşti.Denemeni tavsiye ederim.

geçmiş olsun

Yesilim gecmis olsun, ayni dert bendede var aci kavunu bende duydum ama tavsiye eden riski var dedi o yuzden denemedim acikcasi, ben paris'te doktora giitigimde kronik oldugunu temizletsem bile ayi ve yili belli olmayan bir surecte tekrarlanabilecegini soyledi, sadece eczanelerde satilan deniz suyu gibi spreylerden alip kullaniyorum, acil sifalar dilerim

canan böylebir çay (kafa süpürgesi) bulamadık nerden temin ederiz.hatta aktar bana benimle kafamı buluyorsun dedi..acele yazarmısın.

benim oğlum 5 buçuk yaşında ve sinüzit tedavisi görüyor. Munecim verdiğin tavsiyelere uyacağım teşekkür ederim.

yenı bı yontem war balon tedavısı dıe ankaradakı bı unuıversıte hastanesınde yapılıo kesın we cok kolay bı yontem bence bunu deneyın!!!!!!!!

Enerjiye karşı olan yaklasımınızı bılemıyorum fakat oncekı yazılarımda da belırtmıstım her hastalıgın bır duygusal nedenı vardır dıye... Bildigim kadarıyla sınuzıt hastalıgının duygusal nedenı olarak dusunulen duygu cok yakın oldugunuz bır kısıden tedırgınlık duymanız olarak acıklanmıs. Bu duygudan kurtulabılmenız ıcın kendınıze " ICIMDE VE CEVREMDE UYUM VE HUZUR VAR . HER ŞEY YOLUNDA" cumlesını kullanarak azaltabılırsınız. Sıze onerım ellerınızı yanak kısımlarınıza koyarak bu cumleyı hergun 5 6 dakka soylemenız olacaktır.Umarım yardımcı olur ...

Ben de aynı dertden müzdaribim..Çok faydalı oldunuz kızlar teşekkürler..Öptüm hepiniziii :emir_bebek:

X