Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer ?

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.393
92.182
Tüp bebek tedavisi; yumurta gelişimi, yumurtaların toplanması ve döllenmesi, embriyo gelişimi ve embriyo transferi aşamalarından oluşan bir süreçtir. Bu tedavi süresi boyunca kadının hastanede yatmasını gerektirecek bir uygulama gerçekleştirilmemektedir.

Yumurta gelişimi süresince çoğu zaman gün aşırı ve nadiren günlük kan tahlili ve ultrasonografı incelemesi takipleri sürdürülecek, takip boyunca hastanede geçirilecek zaman mümkün olduğunca kısa tutularak günlük çiftlerin günlük hayatının ve programlarının etkilenmemesine çalışılacaktır.

Yumurta toplama ve embriyo transferi işlemleri ise hastanede yatmayı gerektirmeyecek oldukça kolay işlemlerdir.

sevgili Kazen, ben üç defa aşılama yaptırdım, üçü de başarısız oldu artık tüp bebek düşünüyorum. Ancak benim sıkıntım aşılama esnasında nadiren görülen (doktorumun söylediğine göre) tepkiler vermişim. Yani aşılama esnasında biraz fazla kasılmadan olabilir çok ağrılı oldu ve onun devamında mide bulantısı oldu. bu nedenle son iki aşılamada aşılama öncesi ağrı kesici ilaç aldım. Son aşılamada da doktorum yatak istirahati önerdi (puregon ve pregnly kullandım). Siz tüp bebek tedavisinin sürecinde normal hayata devam edilebilir demişsiniz ancak benim durumumda tüp bebek uygulamasının öncesinde veya sonrasında yatak istirahatini gerektiren durumlar olabilir mi? Bir de vücudumun böyle bir tepki vermesinin tüp bebek tedavisinde veya gebe kalmada bir sakıncası olur mu? teşekkürler:çok üzgünüm:

sevgili kazen merhabalar, lütfen yardım edebilirmisiniz. yukarıda yazdıklarım nadir görülen bir durum mu gerçekten ve tüp bebek tedavisi sırasında da aynı mı olur??

X