Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

arkdaslar slm herkese bnde 3kere tup bebk tadavısı yaptırdım ama bnımde ılkı dışgebelık oldu dıgerleırde tutmadı ve sonuncusuda doktorum kımysal gebelık olabılır sende dedi cunku test sonucu cok dusuk cımıstı zaten sonrda adet oldum yanı oda negatıf sanırım bakalım 4. denemyı yaptırcaz 3 ay sonra bnde ıyıce arastırıyorum gercekten busurec cok zor ve sabır ısteyen bır yol gıbı allah haekse nasıp etsın bebek sahbı olmayı

arkdaslar slm herkese bnde 3kere tup bebk tadavısı yaptırdım ama bnımde ılkı dışgebelık oldu dıgerleırde tutmadı ve sonuncusuda doktorum kımysal gebelık olabılır sende dedi cunku test sonucu cok dusuk cımıstı zaten sonrda adet oldum yanı oda negatıf sanırım bakalım 4. denemyı yaptırcaz 3 ay sonra bnde ıyıce arastırıyorum gercekten busurec cok zor ve sabır ısteyen bır yol gıbı allah haekse nasıp etsın bebek sahbı olmayı

selam aynı durumdayız bende 3 kere tüp bebek yaptırdım 4.denemem başladı transfer 10 gün sonra allah herkeze sabır versin daha henüz yılmadım devam ediyorum tabi nekadar sürer bilmiyorum

öle haklısın nesrincim umarım senınde hersey hakkında hayırlı olur allh hepmızın yardmıcısı olsun

arkadaşlar ikinci tüp bebek tedavime başlıycam bilgilerinizden yararlamak istiyorum şimdiden teşekkürler

setrikcim benim ilk denememde tuttu çok şükür. bebeğim tek. 3 tane koymuşlardı .önce üçüz bile olabilir dediler sonra bi tane oldu. olsun çok şükür. hiç strese girme. stres baş düşman. şimdi 12 hadta 3 günlük hamileyim. darısı başına inşallah allah gönlüne gçre verir. allah yardımcın olsun.

Kezbancay arkadaşım merhebe nasılsın ıkızler nasıl
? ne dıycem canım adetıme 6 gun kala kahverengı bulaşık çamur gibi bi şey geldı benden bu yerleşme lekelenmesı olabılırmı sence ya.böyle tuhaf bişeydı.şimdi beş gun kaldı.bulaşık bişeydı akıntım cok onun harıcınde şeffaf kokusuz,bide karın bölgemde ınce ınce sızı var ne dersdın canım

merhaba arkadaşlar adım ayşegül aranıza yeni katıldım.buradaki herkesin biribirine moral vermesi ve desteklemesi beni çok mutlu etti.bende geçen pazartesi 2. tüp bebek denememi yaptırdım.şu anda moralim biraz bozuk çünkü bende de biraz lekelenme ve regl sancısına benzer ağrılar var.eğer bu seferde tutmazsa maddi ve manevi olarak biraz ara vermem gerekecek.yinede bu site bana moralman oldukça destek oluyor.hepinize teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar
bende sizlerle yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.tedavim ankara başkent hastanesi tüp bebek merkezinde oldu.doktorum prof.dr hulusi bülent zeyneloğlu...Öncelikle bunu söylemek istedim çünkü doktorumdan çok memnunum. tüp bebeğe karar verildikten sonra eşimle biraz araştıralım dedik.benim için de ankara uygundu.önceden başkentle prosedürü öğrenmek için konuşmuştuk.hulusi beyden haberimiz vardı.ama bu konuda başarılımı onu bilmiyorduk. bu arada ben ankarada oturmuyorum.herneyse burada bizim yakın bir doktor tanıdığımız var.o da çok başarılıdır ona sorduk. o kolay kolay herkesi beğenmez hulusi beyin işinde çok başarılı olduğunu söyledi.yine bir kaç doktora daha sorduk.başkentin ve de hulusi beyin çok başarılı olduğunu söylediler ve böylece tüp bebek daha doğrusu mikroenjeksiyon yolculuğumuz başladı...

hulusi beyle ilk görüşmemiz tlfnda oldu.oldukça güzel bir şekilde konuyu bize anlattı.tekrar tekrar aramama rağmen her seferinde çok kibar ve ilgiliydi.bizim gibi zor bir tedavi geçirecek hastalar için doktorun ilgisi çok önemlidir.hulusi bey bütün tüp bebek deneyimim boyunca hep çok ilgiliydi.hatta çok gerektiği zamanlar cep tlfnumu arayabilirsiniz diyordu bir kaç kez aradım da..ama sonuçta o bir doktor gerekmedikçe cebini aramıyordum.her ihtiyacım olduğunda kafama birşey takıldığında öncelikle deniz hemşire hanımı ve gerekirse hulusi beyi arıyordum.hemşirelerde çok ilgililer.yani sorularımın cvbını herzaman bulabildim.

ben ilk defa deneyeceğim için uzun protokol yapalım dedi doktor.ama kısa protokole de kötü demiyorum.doktor kişilerin durumuna göre kendisi seçiyor.bu arada doktorumun tahminleri hep tuttu.doğum kontrol hapı bittikten şu kadar gün sonra adet olacaksın diyordu o tarihte adet oluyordum.tahlillerime bakarkende hep nokta atışı yaptı.bu da tedavi de doktoruma güvenimi giderek artırıyordu.

sonra iğnelere başladık.bu dönemde transfer olana dek eşim yanımda hiç yoktu.bir akrabamızda kalıyorduk.çünkü hep gizledik insanlardan insanların sözlerini duymak istemiyordum.çünkü benim bu dönemde hiç laf kaldıracak halim yoktu.size de tavsiyem kimseyle paylaşmayın.çok yakınlarınız hariç tabi...niye çocuk yapmıyorsunuz diyorlar ama tüp bebeği bilseler kimbilir neler derler.örneğin sevki aldığım bayan memur mecburen gördü tüp bebek tedavisi gördüğümü,hiç birşey bilmemesine rağmen "bizimde bir tanıdık vardı yıllarca uğraştılar paralarını harcadılar hiçbirşey olmadı"dedi. valla gülüp geçtim kadına cahil işte.ama bu lafları hergün hergün etrafımdan duymak istemediğim için hiçkimseye söylemedim.hiç milletle uğraşamam valla.kimseyide ilgilendirmez...

merhaba arkadaşlar
bende sizlerle yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.tedavim ankara başkent hastanesi tüp bebek merkezinde oldu.doktorum prof.dr hulusi bülent zeyneloğlu...Öncelikle bunu söylemek istedim çünkü doktorumdan çok memnunum. tüp bebeğe karar verildikten sonra eşimle biraz araştıralım dedik.benim için de ankara uygundu.önceden başkentle prosedürü öğrenmek için konuşmuştuk.hulusi beyden haberimiz vardı.ama bu konuda başarılımı onu bilmiyorduk. bu arada ben ankarada oturmuyorum.herneyse burada bizim yakın bir doktor tanıdığımız var.o da çok başarılıdır ona sorduk. o kolay kolay herkesi beğenmez hulusi beyin işinde çok başarılı olduğunu söyledi.yine bir kaç doktora daha sorduk.başkentin ve de hulusi beyin çok başarılı olduğunu söylediler ve böylece tüp bebek daha doğrusu mikroenjeksiyon yolculuğumuz başladı...

hulusi beyle ilk görüşmemiz tlfnda oldu.oldukça güzel bir şekilde konuyu bize anlattı.tekrar tekrar aramama rağmen her seferinde çok kibar ve ilgiliydi.bizim gibi zor bir tedavi geçirecek hastalar için doktorun ilgisi çok önemlidir.hulusi bey bütün tüp bebek deneyimim boyunca hep çok ilgiliydi.hatta çok gerektiği zamanlar cep tlfnumu arayabilirsiniz diyordu bir kaç kez aradım da..ama sonuçta o bir doktor gerekmedikçe cebini aramıyordum.her ihtiyacım olduğunda kafama birşey takıldığında öncelikle deniz hemşire hanımı ve gerekirse hulusi beyi arıyordum.hemşirelerde çok ilgililer.yani sorularımın cvbını herzaman bulabildim.

ben ilk defa deneyeceğim için uzun protokol yapalım dedi doktor.ama kısa protokole de kötü demiyorum.doktor kişilerin durumuna göre kendisi seçiyor.bu arada doktorumun tahminleri hep tuttu.doğum kontrol hapı bittikten şu kadar gün sonra adet olacaksın diyordu o tarihte adet oluyordum.tahlillerime bakarkende hep nokta atışı yaptı.bu da tedavi de doktoruma güvenimi giderek artırıyordu.

sonra iğnelere başladık.bu dönemde transfer olana dek eşim yanımda hiç yoktu.bir akrabamızda kalıyorduk.çünkü hep gizledik insanlardan insanların sözlerini duymak istemiyordum.çünkü benim bu dönemde hiç laf kaldıracak halim yoktu.size de tavsiyem kimseyle paylaşmayın.çok yakınlarınız hariç tabi...niye çocuk yapmıyorsunuz diyorlar ama tüp bebeği bilseler kimbilir neler derler.örneğin sevki aldığım bayan memur mecburen gördü tüp bebek tedavisi gördüğümü,hiç birşey bilmemesine rağmen "bizimde bir tanıdık vardı yıllarca uğraştılar paralarını harcadılar hiçbirşey olmadı"dedi. valla gülüp geçtim kadına cahil işte.ama bu lafları hergün hergün etrafımdan duymak istemediğim için hiçkimseye söylemedim.hiç milletle uğraşamam valla.kimseyide ilgilendirmez...

pardon daha yeni üyeyimde iki kez yollamışım.

iğne aşaması başta zor geldi bana.ama sonra kendi başıma bir şeyler başarabilmek beni mutlu ediyordu.zamanla alıştım iğnelere.pek bir yan etkisinide görmedim açıkçası..lucrin gonal f,merional iğnelerim vardı. haaa bu arada her sabah ve akşam aç karnına arı sütü,polen,bal karışımını yiyordum.1 tatlı kaşığı dolu,dolu..yine bir bitki kitabım vardı cevizin hamile kalmayı kolaylaştırdığını yazıyordu.özellikle taze ceviz olursa daha faydalı.marketten en tazesini almaya çalışıyordum.her gün bunları yiyordum.bol meyve,faydalı yemekler yemelisiniz.tabi ben yemek olarak çok güzel şeyler yiyemedim çünkü evde tektim akrabalarda işe gidiyordu.transfer öncesi bişyler yapmaya çalışıyordum.ama meyvemi hiç eksik etmedimçyani imkanınız varsa güzel yiyin.yoksada stres yapmayın.millet nijeryada bile hamile kalıyor...ama arısütünü almaya çalışın bir kutu yetiyor zaten.çok pahalı değil

bu işlemlerde bitti sıra geldiyumurta toplanmasına.yumurtaların toplanması biraz ağrılı geçti.ama ben çok stres yapmıştım.sanırım ondan oldu.ameliyat masası çok korkuttu beni.birde önceden toplatanlar çok korkutmuştu beni.siz siz olun işlemlerden önce çok birşey öğrenmeye çalışmayın.insan çok korkuyor. ama bir gün sonra çok iyiydim.birazcıkta toplandıktan sonra kanamam olmuştu ama normalmiş o.

eşim sperm verdikten sonra tekrar memlekete döndü.nedense hep eşimin yanımda olmasını istedim.bu beni çok üzüyordu. hatta buna çok üzülüyorum kesin stres yapıcam sonuç olumlu olmayacak diyordum.hep diyolardıya stres yapmayın yoksa sonuç olumsuz olur.doktorum bu şekilde demiyordu ama stres yapma diyordu sadece.bu konuda da siddetle sunu söylemek istiyorum. çok aşırı stres yapmadığınız sürece yani delirmediğiniz sürece aslında stresin çok da etkisi yok.Allah nasip ederse oluyor zaten.yani ay stres yaptım ay devamlı düşünüyorum stres olcak olmuycak şeklinde düşünmeyin.millet stres yapma dedikçe hatta doktor diyince bi,le insan daha çok stres yapıyor.stres yapmıyım diyince daha çok stres oluyor insan.tabiki heyecanlanacağz.bizde i,nsanız.dolayısıyla bu stres kelimesinde ben nefret etmiştim.millet dedikçe daha çok stres yaptım ama noldu.hiçbir etkisi olmadı bana.sonuç olumlu oldu...

eres senin adına çok sevindim bende ilk denememde tuttufaka düştü şimdi çok umutsuzum

erescim hayırlı olsun canım allah sağsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah
ben de şuan aşılama yaptırıyorum olmadı tüp bebiş yaptırıcam

arkadaşlar merhaba, bişey sormak istiyorum tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz fakat bazı arkadaşların yazdıklarını okudum ve kafam karıştı. Şimdi gitsem tüp bebek merkezine bana döllenmiş yumurtaların transferine kadar ne kadar süre geçer ? bazı arkadaşlar 2 ay doğum kontrol hapı kullandım sonra iğnelere başlandı vs..demiş, çokmu uzun bi süre bekliyo beni, hemen başlasammı acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kezbancay arkadaşım merhebe nasılsın ıkızler nasıl
? ne dıycem canım adetıme 6 gun kala kahverengı bulaşık çamur gibi bi şey geldı benden bu yerleşme lekelenmesı olabılırmı sence ya.böyle tuhaf bişeydı.şimdi beş gun kaldı.bulaşık bişeydı akıntım cok onun harıcınde şeffaf kokusuz,bide karın bölgemde ınce ınce sızı var ne dersdın canım

canım benim msjını görmedim zaten şu an öğrenmişsindir sonucu. inşallah olumludur inan gönülden istiyorum bunu.bende öyle belirtiler olmamıştı. ben 6. aydayım allahın izniyle yolun yarısını geçtik bebişlerimde iyi çok şükür. ben halen yatıyorum doğuma kadar da yatıcaam.seni merak ediyorum bana özelden yazsana.Şeniz

arkadaşlar merhaba, bişey sormak istiyorum tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz fakat bazı arkadaşların yazdıklarını okudum ve kafam karıştı. Şimdi gitsem tüp bebek merkezine bana döllenmiş yumurtaların transferine kadar ne kadar süre geçer ? bazı arkadaşlar 2 ay doğum kontrol hapı kullandım sonra iğnelere başlandı vs..demiş, çokmu uzun bi süre bekliyo beni, hemen başlasammı acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim.

arkadaşım herkeste aynı süreç olmuyor. benimde uzun sürdü çünkü önce hormon tedavisi gördüm.sonra tüpbebek sürecine girdik. hayırlısıyla ilk denememizde oldu şimdi bir kızım bir oğlum olacak inşallah.allah sanada ilk denemende yaşatsın bu güzelliği.allahım hiç birimizin kucağını boş bırakmasın.

merhaba arkadaşlar adım ayşegül aranıza yeni katıldım.buradaki herkesin biribirine moral vermesi ve desteklemesi beni çok mutlu etti.bende geçen pazartesi 2. tüp bebek denememi yaptırdım.şu anda moralim biraz bozuk çünkü bende de biraz lekelenme ve regl sancısına benzer ağrılar var.eğer bu seferde tutmazsa maddi ve manevi olarak biraz ara vermem gerekecek.yinede bu site bana moralman oldukça destek oluyor.hepinize teşekkür ederim

merhaba arkadaşım eğer sonuç olumsuzsa dinlen zaten hemen başlama. inşallah bir daha denediğinizde olur. asla ümitsiz olma belkide kendiliğinden olur. öyle örneklerde çok.
dualarım bebek isteyen herkes için nerde ne kadar varsa. inşallah en kısa zamanda güzel haberi vereceksin bize. kendine dikkat et her şeyin hayırlısı olsun.

merhaba arkadaşlar bende bu siteye yeni üye oldum.3 senelik evliyim ilk sene çocuk istemedik.sonrada 7 8 ay olmadı doktora gittik bende sorun çıkmadı ama eşimde çıktı. eşimde hiç sperm çıkışı yok.doktor tüp bebk ve mikroenjeksiyon ile olur dedi. spermide mikrotese ile arayacaklar aranızda bu şekilde olupta bebk sahibi olan arkadaşalrımız var mı?

cok uzüldüm canım ya bende düşük yapmıştım mol gebelık.sonrada bi daha gebe kalmadım tüplerim kapanmış çünkı.bizde tüp bebek yapıcaz allah herkeze hayırlı evletlar nasip etsin.

X