Astım hakkında bilgiler, öneriler...Paylaşalım

ben bronşitastımım. ben toz, sigara, yağ kokusundan daralıyorum birde kış geliyor. işte ozaman nefes olmam zorlaşıyor.

Bu günlerde çok kötüyüm..Sık sık ataklarım oluyor

Ben de bu günlerde kötüyüm, alerjik astımım var, soğuk hava bana yaramıyor, göğsümde devamlı hırıltı var özellikle geceleri daha da artıyor, ventolin ınhaler yastığımın altında devamlı duruyor, kaç kere kullandığımın haddi hesabı yok, ben de doğumdan sonra ortaya çıktı 5 yıl aşı oldum onun yanı sıra ilaçlar kullandım hafifledi ama tam geçmedi şu anda başka ilaç kullanmıyorum ama kış şartları beni etkiliyor, Allah daha beterinden korusun diyelim....a.s

ezgi,esn sizlerede geçmiş olsun.Esn hırıltıyla uyanmak kadar kötü bişey yok..Bana doktorum günde 4 defadan fazla sıkarsan zararlı...şişme yapar dedi..dikkat et kullanırken

hepinize ayrı ayrı geçmiş olsun.ben astım değilim ama ufak bir bilgi vereyim dedim.balıkesir'in altınoluk beldesini duymuşsunuzdur.kazdağları..dünyada sayılı oksijen kaynaklarındandır.imkanınız olursa yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.astım sorunu olmayan insanların bile ciğerlerini temizliyor bir saat vakit geçirmek.dağdan indikten sonra resmen kafanızı kaldıramıyor,gözünüzü açamıyorsunuz uykunuz geliyor.çok insan biliyorum yurdun dört yanından yazın geliyor tedavi maksatlı.birde daha yapım aşamasında yakında türkiye nin ilk ve tek astım hastanesi açılacak.herkese acil şifalar diliyoruma.s.

gecmıs olsun miray.bende ve babannemde var babannemın daha kotu tabi ,benımde sıgaralı ortamlarda yada ozellıkle bu bahar aylarında ataklarım çok oluyor evden dısarı çıkmamaya gayret edıyorum.saglıcakla kalman dilegiyle

Bu günlerde çok kötüyüm..Sık sık ataklarım oluyor

evet benim kayınvalidem bronşitastım hastasıydı nöbetleri geldiğizaman kuş gibi çırpınıyordu yazık ventolin sprey kullanıyordu biliyorsundur zaten onsuz duramazdı başkada bir çaresi yok bu lletin çünkü bizim ona denemediğimiz şey kalmadı çok geçmiş olsun tatlım

Ben de bu günlerde kötüyüm, alerjik astımım var, soğuk hava bana yaramıyor, göğsümde devamlı hırıltı var özellikle geceleri daha da artıyor, ventolin ınhaler yastığımın altında devamlı duruyor, kaç kere kullandığımın haddi hesabı yok, ben de doğumdan sonra ortaya çıktı 5 yıl aşı oldum onun yanı sıra ilaçlar kullandım hafifledi ama tam geçmedi şu anda başka ilaç kullanmıyorum ama kış şartları beni etkiliyor, Allah daha beterinden korusun diyelim....a.s

mrb kızlar benm de allerjik astımın var 5 yıl duzeni tedavi gordum aşı + ilac kullandım iyiydim . aşı bitti bu kıı cok zor gecirdim soguk hava beni de cok etkiliyor .geceleri uyandırıyor. singulair ve symbicort ilaclarıma devam ediyorum en kısa zamnda havaların acılmasını bekliyorum kıştan nefret ediyorum .bir de bu ilaclar bana cok kilo aldırdı ve uzun sure kullandıgım da adet duzenım bozuluyor symbicort turbuhaler sinir ve huzursuzluk yapıyor ..bu ilacları kullanmadan da yapamıyorum :KK43: sizlerde de boyle yan etkilerle karsılan var mı? daha bu ilacları kullanmak istemıorum :KK43: kızlar ayrıca Andız pekmezi bronşları açmaya iyi geliyor 1 ay boyunca gunde 3 defa ac karınla 1 tatlı kasıgı alınnca yararı olucakmış bakalım deniyorum ... sizlerinde bildigi bitkisel yontemler varsa paylaşır mısınız.. ?hepimize gecmiş olsunn ..

slm. bende de alerjık astım var. her bahara gırerken grıp gıbı oluyorum gozlerım yanıyor kızarıyor burnum su gıbı akıyor..bogazlarım acıyopr terleme oluyo..atak fazla olmuyor bır ıkıahafta boyle ugraşıyorum hapşırık zaten tozda da oluyor..sprey bende gecen sene kuallandım ama imdi emzirdiğim için ve hafıf geçirdiğim için kullanmıyorum. allah kımseye vermesın herkese geçmiş olsun..

selam arkadaşlar benimde astımım var aşı tedavisi oluyordum ancak 15 gün önce aşımı vurduktan sonra ataklarım olmaya başladı ve aşıyı bıraktım göğüs hastalıkları doktoruna gittim şu anda foradil combi ve singulair kullanıyorum şuan daha rahatım ancak yinede daha farklı tedavi yöntemleri yada bu hastalığa en etkin çözüm konusunda fikir almak isterim herkese geçmiş olsun tecrübelerimizi paylaşalım arkadaşlar

Kronik astımım var son dönemlerde ataklarım arttı..ventolin bende bi işe yaranmıyor...seredit diskus kullanıyorum o biraz hafifletmişti ama oda etkisini kaybetmeye başladı nedense...
son zamanlardada banyodan çıktıktan sonra ataklarım başladı banyoya girerken iyiyim çıkışta nefes alamıyorum..şampuansız jelsiz sabunsuz banyo yapmayı denedim yine aynı sıcak suyu kestim ılıkla duş alıyorum yine aynı sebebini bi türlü anlayamadım..artık banyoya girmeden önce dekort içip öyle giriyorum...
ayrıca krizim geldiginde dekort içiyorum...yada ignesini vurduruyorum
:eek:klava:

seni anlıyorum ditacım çünkü şu an bende aynı sıkıntıları yaşıyorum kışın ben bu kadar hasra olmadım fakat 15 gündür bayağı sıkıntım oldu şu an daha iyiyim ancak bu ataklar tamamen ortadan kaldırmanın yollarını arıyorum

seni anlıyorum ditacım çünkü şu an bende aynı sıkıntıları yaşıyorum kışın ben bu kadar hasra olmadım fakat 15 gündür bayağı sıkıntım oldu şu an daha iyiyim ancak bu ataklar tamamen ortadan kaldırmanın yollarını arıyorum

bahar sebebiyle artıyor ataklar polenler falan ama ben kışında hastalanıyorum özellikle buralarda hala kömür ykılıyor duman kokusu beni mahvediyor...
bildigim kadarıyla astım tedavisi tam olarak mümkün olmayan bi hastalık ataklar geçebilir bi süre ama uygun ortamını buldugunda tekrar ortaya çıkar..
doktorum öyle dedmişti bana uzun süre bi şikayetim olmamıştı geçti herhalde artık demiştim doktorumda 15 mesela 15 sene hiç hastalanmazsın ama uygun ortamını buldugunda tekrar ortaya çıkar o yüzden her zaman dikkatli ol demişti...
:asigim:

sanırım bahar bizi mahfetti ve birde şu geçmeyen öksürük ve boğazdaki balgam varmış hissi devamlı rahatsızlık veriyor ve reflüde tetikliyor nöbetleri o yüzden yemek alışkanlığımı değiştirdim ancak bu seferde kilo verdim halsizlik yaptı bakalım bu dönemleri nasıl atlatacağım

a.s.geçmiş olsun benimde kızım allerjik bugünlerde dikkat etmek gerekiyor tam polen zamanı canım birde evimizde önlem almamız gerekiyor malum yataklarımız toz akarlarıyla dolu çok sık temizlemek gerekiyor sağlıklı günler diliyorum:teselli:

bende astım hastayım bu aralar çok kötuyum bide bronşitim var ölücek gibi oluyorum

arkadsım geçmıs olsun. benımde astım bronsıtım var bebeklıgımden berı tekrarlıyor.ılaclarım var çok ıyı gelıyor anında rahatlatıyor arzu edersen ısımlerını yazabılırım çok ıyı olur rahatlarsın.

tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum bende astım hastasıyım ve kış ayları benim korkulu rüyam ,Sonbahardan ilk bahara kadar bazen sürekli gıcık öksürüğüm oluyor,kışın her şeyi yiyemiyorum,öksürük yapıyor.Arkadaşlardan bazıları şu sıralar ataklarım arttı diye yazmış,bu sıcaklardan kaynaklanabilir,benimde kullandığım tüpler var kışın kullanıyorum ama yazın mümkün olduğunca kullammıyorum,uzun süreli kullandığımız için onlarında boğazımıza zarar verebileceğini düşünüyorum,hastalığımızın tedavisi yok ama kendimize yaşam tarzımıza dikkat ederek,etkilerini azaltabilirirz sanıyorum ben mesela geçen kış arkadaşlarıma sigara içerseniz size gelemeyeceğim beni çok bunaltıyor dedim ve şimdi görüştüğüm kişiler sigaralarını mutfakta içiyor, keçi boynuzunun astıma iyi geldiğini duymuştum pekmezini aldım,deniyorum,bir de kışın keçiboynuzunu kaynatıp çay gibi içiyorum.kimbilir belki faydası olur,paylaşacağım şimdilik bunlar,hepimize acil şifalar diliyorum,Ha bir de unutuyordum,üzülmeye strese gelmiyor nefes almam zorlaşıyor, üzülmemeyi ve strese girmemeyi nasıl başarırız bilmiyorum.a.s

X