Astım hakkında bilgiler, öneriler...Paylaşalım

Zonguldak'ta 2 çocuk babası 18 yıllık öğretmen Erdal Satuk, oğlu Faruk Satuk'un 1 yaşında astım bronşit rahatsızlığı teşhisi konularak 7 yaşına kadar tedavi gördüğünü söyledi.
Tüm çabalara rağmen oğlunun iyileşmediğini ifade eden baba Satuk, bir arkadaşından kestane balının çok faydalı olduğunu duyması üzerine 2005'te arıcılıkla uğraşmaya başladı. Satuk, arılarının ürettiği kestane balını her gün yedirip, şerbetini içirdiği oğlunun iki yıl içerisinde hastalıktan kurtulduğunu belirtti. (alıntı)

bir astım hastası olarak en müzdarip olduğum şey ofiste parfüm sıkılması. Bu beni sigaradan bile fazla rahatsız eden bir şey. Kokuyu duyar duymaz başım ağrıyor ve tıkanıyorum. Astımlı bebeği olan anneler özellikle dikkat etsin. Anneleri parfüm kokan bebeklerin işi gerçekten zor.

bayanlar ben bi haftadır yaklasık gögüs kafesimde daralma baskı ve nefes darlıgı çekiyorum.. yüz üstü yatınca nefes almakta zorlanıyorum ve kalkarken gögüs kafesimde mütiş bir agrı oluyor.. aynı sekilde suan bile var agrım... sigarayı bıraktım.. sigara içerken cigerlerim acımaya baslamıstı. nefesim daralıyordu bıraktım.. hemen hemen 2 aya yakın olmustur ırakalı.. yarın doktora gidicem ama sizlerdede böyle sıkıntılar oluyormu...

Eşim astım hastası , zor bir hastalık.ılaçlarını hiç aksatmadan kullanır. Allahım herkese kolaylık versin.

astım mı bilirim ne kadar zor olduğunu daha dünyaya gözümü açtım açalı babamın astım krizleri ile büyüdüm kışı evimizde değil hastanede geçiririz biz artık çok ilerledi sanırım hiç bi ilacın yeterli faydasınıda göremiyoruz çok zor valla yaşayan daha iyi bilir...buhar aletinden de aldık o bile bi yerden sonra durdurmuyo

Kür 1: Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda
Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında en fazla üç gün beklete- bilirsiniz.

Hergün sabah kahvaltısı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir. Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya alerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde uygulama 1’ e göre sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir
Dikkat: Bu kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz. Daha güçlü olur diye bir çay kaşığından daha fazla bal ilave etmeyiniz

Prof Dr.İbrahim SARAÇOĞLU'nun kürünü geçen kış uyguladım çok da rahatladım.........

bendede astım var.sigara toz mahvediyo beni.
sabah aç karnına bıldırcın yumurtası
akşam ballı süt
günde 1-2 kaşık pekmez
bunları yguladm iyiyyim çok şükr:nazar:
sigaralı ortamda hala burnum aksada çok iyiyimı hırıltı falan kalmadıkaydirigubbakcemile2

Arkadaşlar merhaba astıma en iyi ilaç bamya tohumundan yapılan kahveyi günde 3 kere içmekmiş.Normal kahve yapar gibi kahve yerine bamya tohumu konulacak.

selam arkadaşlar 1 ay önce tayin sebebiyle ığdırın tuzluca ilçesine geldik , tuzluca tuz mağarası var göreni hayret şaşkınlık içerisinde bırakıyor çok büyük, insanlar arabalarla geziyor ama yürüyerek nefes alarak yürümek çok güzel ve çok şifalı , dün gitme fırsatımız oldu hayran kaldım , google den tuzluca tuz mağarası videosu yazın bulur izlersiniz , içerisi çok soğuktu , oradan bilgi aldık bu mağaraya gelip 10 gün kalmanız gerekli ALLAHIN izniyle astım bronşit nefes darlığı sıkıntısı olanlar şifa buluyormuş .. il dışından şifa bulmaya geliyorlarmış , ilçe de öğretmen evi var gelen orada kalıyor , mağaranın içerisine kafe tarzı bir yer yapmışlar hasta gelirse kapatmıyoruz bekliyoruz burada yatması daha iyi oluyor dediler .. bilginiz olsun arkadaşlar .. belki bir faydam olur yazayım dedim ,faydasını görürseniz bana da dua edersiniz artık :) herkese geçmiş olsun ..

4 yaşında oğlumda 3 yıldır alerjik astım rahatsızlığı vardı 3 ayda bir atakalar geçiriyoduk yoğun olarakta bahar aylarında,buhar makinası ile günlerce ilaç falan averiyorduk çocuğun öksürükleri zor geçiyoduk.fakat son 9 aydır rahatız şükürler olsun saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü uyguladıktan sonra ben faydasını gördüm,9 aydır sıkıntımız olmadı işallah olmaz birdaha herkeze acil şifalar

Bi astımlı olarak kışın gelmesini hiç istemiyorum ve grip en korkulu rüyam:KK43: grip sonrası öksürük başladı mı geçmek bilmiyor şuan yine gribim ve öksürüğüm başladı yine artık bu aylarca sürer:KK43:( sürekli doktora gitmekten ilaç kullanmaktan bıktım yardım edin bana nolur.

grip soğuk algınlığı ve daha birçok hastalıktan özellikle kanserden koruyan çok güçlü baharatlar var.. bunlar zencefil ve zerdeçaldır...deneyin..üksürüğünüzün 10-15 dk da geçtiğini göreceksiniz..

Slm benim oglum 5 aylikken hastanede yatti bronsolit astim dediler ondan sonra gerisi geldi zaten ber grip oldugunda ventolin pulmikort diye ilaci karistirip hava seklinde veriyorduk oglum 1.5 yasindayken bi arkadas tavsiyesi uzerine aktardan kür yaptirdim Allah razi olsun o kür sayesinde atlattik diyebilirim suan oglum 3 yasinda gecen kıs hic hava kullanmadik bizim durumuzda ololanlarupta kür ün tarifini yada aktarin numarsini almak isteye yazsin

Slm benim oglum 5 aylikken hastanede yatti bronsolit astim dediler ondan sonra gerisi geldi zaten ber grip oldugunda ventolin pulmikort diye ilaci karistirip hava seklinde veriyorduk oglum 1.5 yasindayken bi arkadas tavsiyesi uzerine aktardan kür yaptirdim Allah razi olsun o kür sayesinde atlattik diyebilirim suan oglum 3 yasinda gecen kıs hic hava kullanmadik bizim durumuzda ololanlarupta kür ün tarifini yada aktarin numarsini almak isteye yazsin
Merhaba ,
Benim oğlum da astım hastası bu aralar çok yüklü ilaçlar kullanıyoruz. kullandığınız kür nasıldı ? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Merhaba ,
Benim oğlum da astım hastası bu aralar çok yüklü ilaçlar kullanıyoruz. kullandığınız kür nasıldı ? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Gecen sen kullandim bu sene daha baslamadim zencefil zerdecal daha bir cok sey var icinde aktarci kendi ayarliyo dozunu isterseniz bi aktara sorun

Gecen sen kullandim bu sene daha baslamadim zencefil zerdecal daha bir cok sey var icinde aktarci kendi ayarliyo dozunu isterseniz bi aktara sorun

Arkadaskar yanlis bilmiyorsan 7 yada 8 yadina kadar astimi atlatma ihtimalleri yuksek ama ben yetiskin oldugum ivin astim tamamen vücudumdan gitmiyor
Bebislerinize cok dikkat ederseniz anneleei allahin ix iyle atlatirlar tabii aile oykusude onemli:):) 3 yasindan sonra alerji testi yapilabiliyor diye biliyorum ihmal etmeyin alerji tespiti hasta tedavisinde buyuk rol sahibi
Heoinize geffmis olsun:):)

X