Küçük gözleri olanlar için makyaj sitili

benbeyaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2006
236
1
52
Catherine Zeta Jones denince akan sular duruyor. Peki güzel yıldız aslen küçük olan gözlerini nasıl büyük göstermeyi başarıyor?

Kaşlarınızı alırken, kaşın iç kısmını daha kalın bırakın. Bu, gözü çerçeveleyen bir kavis yaratır.
Highlighter, yüzünüzün çevresine ışık veren bir illüzyon yaratır. Hightlighter kalemini kaş kavisinin altına ve alın boyunca sürün. Böylece bu bölge tümden aydınlanmış olur.
Göz kapaklarınızın iç kısmına kırık beyaz bir far sürün ve ardından da tam beyaz bir farı göz pınarlarınızın olduğu kısma doğru sürün.
Gözlerin belirginliği için kirpik çizgisine dikkat edin. Göz kapağınızı kaldırarak göz kalemini tam kirpik çizgisine uygulayın. Kalemi göz altlarınıza sürerken nokta nokta sürüp, sonra da bulaştırıp yayarak göz bölgesini genişletin.
Rimel sürerken, dışa bakan kirpiklere özellikle dikkat edin ve burayı vurgulayın. Eğer isterseniz bu kısma takma kirpik de takabilirsiniz.
Göz kalemini uygularken, gözün orta kısmını vurgulayarak daha yuvarlak bir görüntü de elde edebilirsiniz.Bu durumda gözün şeklini uzatmamış olursunuz ve bu nedenle de rimeli göz çevresine eşit şekilde uygularsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız.

merhaba arkadaslar.benim gözlerim biraz küçük.makyajla büyütmke istiyorum. uzmanlar hep kalemi dışardan cekin diyorlar ama ben bunun faydasını görmedim.acaba baska yöntemi olan varmı

benim gözlerimde çok küçük değil aslında fakat şiş gözlüyüm yani çok da büyük sayılmaz ama yine de çok büyük olmamasına rağmen dikkat çekici gözlerim var ve maklyajla daha da dikkat çekiyor..ben daha büyükm gözükmeleri için pek uğraşmıyorum aslında çünkü bana böylesi yakışıyor..fakat bazen denediğim ve gerçekten işe yarayan ve çok da güzel duran tiyolarım var..üst kirpiklerine rımel sürneden önce kirpik dibine siyah kalem çek..ama unutma üst göz kapağının içine ve sakın gözünün alt kısmının içinegözkalemi çekme özellikle de siyah..ama o kısma beyaz sürebilirsin müthiş etkisi var ve beyaz sürdükten sonrada alt kısma gözünün dışına far sür hafif ve alt kirpiklerinede bolca rımel sürmeyi unutma..inan süper oluyor..

ayyy çok şekersin ya maşallah ...:nazar:
göz makyajın güzel olmuş gerçekten...daha belirgin ve etkili olmuş gözlerin..bu arada gözlerimiz benziyor sadece benim ki bira daha iri ama üst kısımlar sanırım ikimizinde aynı biraz şiş..ama sevdim bu makyajı, özelliklede kullandığın renkler güzel bordo gibi benimde gemelde kullandığım renkler yeşil ve bordo...yerimseniben

benim bildiğim de açıkrenk,simli far kullanırsan daha iri gözükür gözlerin ortaya çıkar,bir de gözünün içine beyaz kalem çekersen ve bol rimel sürersen farkı görürsün

bu arada resmimi gördün cnm bi sorum olacak gözlerimi seviyorum ama su yeşili lens almak istiyorum yakışırmı sence?çok özeniyorum ya
canım ben 2 yıldır neredeyse lens kullanıyorum mavi lens böyle yeşile dönük inan çok yakışıyor..ikimizinde gözlerimizin üst kısımları şiş ve gayet güzel duruyor..ayrıca gözlerin küçük olduğu için lens olduğu belli de olmaz...ben kullanıyorum ve göz yapımdan dolayı kimse lens olduğunu anlamıyor çok yakından bakmadıkça..bence dene eminim çok güzel yakışacaktır..

aslında bende seviyorum gözlerimi benimkilerde kahverengi ama bende senin gibi çok seviyorum renkli gözü özelliklede yeşili.....

canım ben 2 yılodır aynı lensi kullanıyorum..benim ki yıllık ve fiyatı 100 ytl..markası sanırım bosh and lomb gibi birşey ve gri renk fakat gözde mavi-yeşil arası birşey duruyıor ve kimse kolay kolay lens olduğunu anlamıyor.ancak çok yakından ve dikkatlice bakmaları gerekir..göz rengini baya açıyotr fakat doğal duruyor..bunları çıkarttığın zaman lens solisyonu dediğimiz sıvı bir losyonun içine koyuyorsun ve takmadan öncede muhahkkak onu la temizliyorsun ilk önce..canım bu lensler hakkında ve marka ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi güzellik ve sağlıklı bakım önerileri bölümünde bulabilirsin..orada bi arkadaş konu açmış lenslerle ilgili..tüm marka çeşitlerinden bahsediliyor..benim markalar hakkında pek fazla bilgim yok...2 yıldır aynı lensi kullanıyorum..ama o bölüme bir nak istersen..ama benim kullandığım lens senin gözündede çok doğaş durucaktır eminim...

kızlar dediğinz gibi yaptım gözlerim normalde iri ama daha iri olmasını istiodm çok saolun çok güsel oldu :)

benim gözlerim de çok küçük arkadaşlar yaa...hele güldüğüm zaman daha da küçülüyorlar.kıvılcım1 arkadaşımın verdiği tarifi denicem...ben de bir zamanlar duydum aslında gözlerin büyük görünmesi için alt kısmına beyaz renk sürülmesi gerektiğini ama hiç uygulamadım nedense...neyse teşekkürler arkadaşım tarifin için.

rica ederim canım ... umarım işe yarar.... ben çok nadir yapıyorum bunu ve gerçekten işe yarıyor..umarım sende faydasını görürsün...ama rımel kullanmayı unutma özelliklede alt kirpiklerine...

arkadaşlar ben şoyle yaptım biraz değiştirdim gözlerim normalde iri ama daha iri olsun istedim alt kirpiklerimin iç tarafına doğru dediğiniz gibi beyaz kalem çektim üst göz kapağımın kirpik içine siyah kalem çektim gözlerimi gerdirdim açtığımda gozumu hafiften goruncek şekilde beyaz far sürdüm göz kapağıma alt kirpiklerin dışından da siyah kalem çektim biraz dısa taştırttım rimelide sürdüm süper durdu gözlerim ya pek anlatamadım sanki ama anladığınız kadarıyla yapın deneyin derim :KK70:

göz kapaklarına 3 reng far kullanacaksınız : 2 reng koyu ve açık ve 1 beyaz reng.Önce kapaklara bir ton açık reng kullanacaksınız,sonra göz köşelerini siyah ve ya çok koyu tonla boyayacaksınız ve kaş altına ve göz altına beyaz reng kullanacaksınız.Mesela elimizde koyu ve açık kahve rengler var : açık kahveyi göz kapaklarına,koyu kahveyle göz kenarlarını kaldıracaz,sonra kiprik diplerine sürecez ve beyaz reng kaş altına ve göz altına azcık sürülecek

X