Davranış Bozuklukları kızm dişini gıcırdatıyor....

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

EflatunSu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
532
2
46
4 yaşındaki kızım bir haftadır gece uykusunda (gündüz uyurken sorun yok)dişlerini gıcırdatıyor.öyle böyle değil sanki kırılacak gibi.uyandırmak zorunda kalıyorum.bu sefer uykusuzluktan gündüzleri başım ağrıyor.iletişimimiz çok güzel kızımla.eşimle yanında sesimizi yükseltmiyoruz.ama geçen hafta annemle bir tartışma yaşadık kızımda şahit oldu ister istemez.ortamdan uzaklaştırdım parka götürdüm.acaba bendeki gerginlik etkilemiş olabilirmi?çocuğu diş gıcırdatan varmı aranızda.çözümü ne olabilir.kulübün diş hekiminede yazdım ancak daha cevap gelmedi.tecrübelerinizi paylaşırmısınız ne yapabilirim?:çok üzgünüm:senağlama

eflatun benim cocugum kazara yaninda tartismaya sahit oldu ama disini gicirdatmiyor dikkat et icine attigi bisey var kizinin.Ben ablamda yasadim 30 yasinda arka disleri erimisti dis doktoruna gittik bildim bileli icine atar her derdini ve gecede disini gicirdatir keske kucukken bi pedagog gorseydi demisti dis hekimi.Hatta dislerini gicirdatmaktan vazgecmesi icin gece yatarken agzina takmak icin bi aparat vermisti.Istersen bi izle kizini benim oglumda 4 yasina girmek uzere hayal dunyalari cok genis su anda kimbilir neler geciyor icinden kizinin .

eflatun benim cocugum kazara yaninda tartismaya sahit oldu ama disini gicirdatmiyor dikkat et icine attigi bisey var kizinin.Ben ablamda yasadim 30 yasinda arka disleri erimisti dis doktoruna gittik bildim bileli icine atar her derdini ve gecede disini gicirdatir keske kucukken bi pedagog gorseydi demisti dis hekimi.Hatta dislerini gicirdatmaktan vazgecmesi icin gece yatarken agzina takmak icin bi aparat vermisti.Istersen bi izle kizini benim oglumda 4 yasina girmek uzere hayal dunyalari cok genis su anda kimbilir neler geciyor icinden kizinin .

bilmiyorumki meltem ne olabilir.kızım tek çocuğum.birbirimize çok düşkünüz.herşeyine dikkat ederim.duygusal gerçekten.bana hiç kıyamıyor.daha iki saat önce başım ağrıyor kızım dedim diye gelip gelip başımı öpüyor."geçti anne geçti"diyor.senağlama off çok acayipmiş anne olmakayrıca o gıcırdatma olayını bende yapıyordum çocukken.şimdi eşim arada duyuyorum diyor.irsimidir nedir:uhm:

valla eflatuncum benim oğlum ve babası seramoni yapıyorlar gece.kazara uyan bir daha uyuyabilene aşkolsun.uyandırmaya da kıyamıyorum.oğlum 5 yaşında.biz de asla tartışmayız bile .çok dikkat ederim.ama bütün gece gıcır gıcır odasından net bir şekilde duyuluyor.ben babasından geçtiğine inanıyorumama tabii dr ya göstermek lazım .ihmal ediyoruz.öptüm canım sağlıklı günler

valla eflatuncum benim oğlum ve babası seramoni yapıyorlar gece.kazara uyan bir daha uyuyabilene aşkolsun.uyandırmaya da kıyamıyorum.oğlum 5 yaşında.biz de asla tartışmayız bile .çok dikkat ederim.ama bütün gece gıcır gıcır odasından net bir şekilde duyuluyor.ben babasından geçtiğine inanıyorumama tabii dr ya göstermek lazım .ihmal ediyoruz.öptüm canım sağlıklı günler

:Roflol::Roflol:ilahi gülermisin ağlarmısın.seramoni haa.benimde eşim dertli."karım susuyor,kızım başlıyor"diyor.kızım bastırdı ama beni.dişi kırılacak diye uyandırıyorum valla.inşallah geçici bişeydir.geçmiş olsun canım sanadaa.s.

canımın içi aynı sorun bendede var ama ben kızına göre bayağı kartım yanlız benimde küçük yaşlarda başlamış o zamanlar bu hastalık yaygın değilmiş dolayısıyla tedavi olamadım küçük yaşlarda,önerim vakit kaybetmeden çene cerrahına götürmen...
stres ve üzüntü çok etkili ben şimdi diş etlerimde problem yaşıyorum çekilmelerim var,ve diş minelerim oldukça zarar görmüş....

eğer gün içinde birşeylere sıkıldıysam stresliyim gece gıcırdatmalarımla ortalığı ayağa kaldırıyormuşum ben bilmiyorum yaptığımı eşim hep der o nasıl bir güç içim acıyor sen gıcırdatırken deryani düşün gıcırdatmamla ortalığı ayağa kaldırıyormuşum,sabahları kalktığımda müthiş çene ağrısı ve baş ağrısıyla uyanırım...

tedavi olarak ağızlık hani bu boksörlerin taktıklarından veriyorlar ben kullanamadım rahatsız oldum her akşam kullanıldığı takdirde hasta artık unutuyomuş gıcırdatmayı ama ben yapamadım işte...

gelmiş geçmiş olsun bu bir hastalıktır tekrar belirtmek isterim mutlaka çene cerrahına gösterin...

sağol ezo'cuğum.sanada çok geçmiş olsun.çok üzülüyorum hele dün akşam uyuyamadım.acaba yanlışmı davrandım çocucuğumada bana tepki veriyor diye..bakalım bu gece nasıl olacak?eğer devam ederse dr'a götüreceğim.duygusal insanlarda oluyormuş galiba daha çok.o boksör ağızlıklarıyla uyumayı düşünemiyorum bile.benimki hayatta taktırmaz ondan.inşallah geçicidir.ilgin için teşekkürler canıma.s.

eflatun ben irsi oldugunu sanmiyorum ablamda var kizinda yok ailede baska birindede yok ama karakter benzemesi olabilir bana daha cok derdini icine atanlarda olabilir gibi geliyor.Kimine gore dert olan baskasina gore dert olmayabiliren iyisi doktora goster sen.

eflatun ben irsi oldugunu sanmiyorum ablamda var kizinda yok ailede baska birindede yok ama karakter benzemesi olabilir bana daha cok derdini icine atanlarda olabilir gibi geliyor.Kimine gore dert olan baskasina gore dert olmayabiliren iyisi doktora goster sen.

evet biraz içlidir kızım.çok etkileniyor bazı şeylerden.geçen hafta ister istemez annemle bi tartışmamıza şahit oldu.rengi değişti.hemen parka götürdüm,gezdirdim.hatta bir gün boyunca annemle konuşmadı.ondan etkilendiğini tahmin ediyorum.iki gündür başbaşayız,akşama kadar şebeklik yapıyorum.dün gece gıcırtı yoktu.takip edicem bu gecede.inşallah geçicidir.yoksa gidicez dr'a.ilgine teşekkür ederim:1hug:

benimde eşim çok gıcırdatıyor uyuyabilene aşk olsun ama ara sıra yapıyor uyandırmaya da kıyamıyorum

benimde eşim çok gıcırdatıyor uyuyabilene aşk olsun ama ara sıra yapıyor uyandırmaya da kıyamıyorum

aslında yaygın bir sorun galiba.pek kimse önemsemiyormuki?insanın başına gelince farkediyor sanırım.eşin gıcırdattığının ertesi günü başağrısı çene ağrısı çekiyormu peki?

arkadaşlar bu sorun bendede var hamileyken başladı şuanda oğlum 9 aylık ve dahada yoğunlaşta doktorlar şu yorumu getiriyor tamamen stres ve üzüntü

arkadaşlar bu sorun bendede var hamileyken başladı şuanda oğlum 9 aylık ve dahada yoğunlaşta doktorlar şu yorumu getiriyor tamamen stres ve üzüntü

önce Allah bağışlasın bebişini sana inşallah.hamilelik,doğum,doğumsonrası adapte olma sorunu hepimizin başına geldi.yakında düzene girer herşey endişelenme.umarım senin diş sorununda yakında geçer.ahhh o stresin gözü çıksın.a.s.

:dance::teytey:3 gündür ses gelmiyor balımın dişlerinden.geçecek galiba.ama maymun oluyorum sıkıntı yapmasın,stres olmasın diye.işe yarıyor mutluyum:sm_cool:ne zor,ne yorucu ama çoooooooooook güzelmiş anne olmak.isteyen herkes anne olur inşallah:1hug:

birşey belirtmeden geçemiycem ben bu hastalığın ırsi olduğunu düşünüyorum benim babamda da vardı diğer kardeşlerimin hiçbirinde yok piyango bana vurdu,babamdan aldım sanırım...

:dance::teytey:3 gündür ses gelmiyor balımın dişlerinden.geçecek galiba.ama maymun oluyorum sıkıntı yapmasın,stres olmasın diye.işe yarıyor mutluyum:sm_cool:ne zor,ne yorucu ama çoooooooooook güzelmiş anne olmak.isteyen herkes anne olur inşallah:1hug:

eflatuncum moralini bozmak istemem ama arkadaşım annem gibi yapma olurmu o da geçecek demiş ben yıllardır çekiyorum zaten her akşam illaki gıcırdatacak diye birşey yok doktora göstermeni tavsiye ediyorum tedavisiz geçmiyo malesef...

eflatuncum moralini bozmak istemem ama arkadaşım annem gibi yapma olurmu o da geçecek demiş ben yıllardır çekiyorum zaten her akşam illaki gıcırdatacak diye birşey yok doktora göstermeni tavsiye ediyorum tedavisiz geçmiyo malesef...

:çok üzgünüm:senağlama ezo dost acı söyler diye bunamı diyorlar ne dersin?ilgine teşekkürler canım.:1hug:

Ayy Benim Kizimdada Ayni Sorun Var .deli Oluyorum Gerçekten Strestenmi Oluyor Acaba Gerçi Daha 7 Yaşinda Ama .tabiiki Yinede Oluyor Demekki

Ayy Benim Kizimdada Ayni Sorun Var .deli Oluyorum Gerçekten Strestenmi Oluyor Acaba Gerçi Daha 7 Yaşinda Ama .tabiiki Yinede Oluyor Demekki

benimki 4 yaşında canım yaasenağlama stresin sıkıntının yaşı olmuyorki.kızmıştır arkadaşlarına,okula gidiyorsa sinirlenmiştir bişeylere gıcırdıyordur.tavsiyem en ufak bir tepkisinde sakince konuştur."neden kızdın,neden üzgünsün"gibi.ben konuşturuyorum maşallah dört gündür ses yok.geçmiş olsun a.s.

X