Funda Yaprağı İle deneyimlerimiz

sinem09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2007
1
0
49
funda çayının yağları erittiğini ve zayıflamaya yardımcı olduğunu heryerde okudum deneyenler varmı acaba

evet gerçekten yardım ediyor. tek başına işe yaramaz tabiki. ben kullanmadım. mesleğimle ilğili merakımdan araştırmıştım. funda çayını kullanmanın yanında rejim ve sporda yapman gerekiyor. yoksa mucize beklemek gibi birşey olur.

arkadaşlar...bu demleme yeşil çayı ben de kullanıyorum 2 aydır ve sonuç gerçekten çok iyi...faydasını gördüğüme eminim. fakat sizlere bir tavsiyem olacak,ben aynı zamanda o demleme esnasında 1 tatlı kaşığı funda yaprağı atıyorum suya ve öyle içiyorum..şuanda diyet adına hiçbir şey yapmamama rağmen 2 ayda 5 kilo verdim.az belki ama inanın yasak olan ne varsa dayanamayıp yediğim halde...funda yaprağını çok kişiden duymuştum,ihtimal vermiyordum "amaaann herkes bişey söylüyor,hepsini denemeye kalksak..."diyordum ama bir kaçkişiden daha duyunca yaklaşık 1 aydır da onu deniyorum. nasıl içiyorum : her yemekten yarım saat önce 1 tatlı kaşığı yeşil çay ve 1 tatlı kaşığı funda yaprağını sıcak suya koyuyorum,yaklaşık 10 dak demlenmeye bırakıyorum,sonra süzüyorum ve içine bir kaç damla limon sıkıyorum ve içiyorum..deneyin,gerçekten sonuç şaşırtıcı...hepinize sevgiler

ne demek canım,bişey değil...dene bakalım ne olacak,bana da bildirirsin artık sonuçları...a.s.

çikolata kız sana bişey sormk istiyorum.kullandığın yeşil çay melisin başlığını açmış olduğu çaykurun teneke kutudakii bergamut aromalısımı acaba?yoksa aktardan açık olarak aldığımız yeşil çayda aynı işi görürmü??
bu arada nette araştırma yaparken beragamutun iştah açıcı etkisi olduğunu öğrendim...
lütfen sorumu yanıtla illaki çaykurun teneke kutudaki bergamutlu yeşilçayınımı kullnmak zorundayız???

açıkçası ben hiç bişi yapmadan bol yiyip çay içerek kilo verilebileceğine pek ihtimal vermiyorum.

çikolata kız sana bişey sormk istiyorum.kullandığın yeşil çay melisin başlığını açmış olduğu çaykurun teneke kutudakii bergamut aromalısımı acaba?yoksa aktardan açık olarak aldığımız yeşil çayda aynı işi görürmü??
bu arada nette araştırma yaparken beragamutun iştah açıcı etkisi olduğunu öğrendim...
lütfen sorumu yanıtla illaki çaykurun teneke kutudaki bergamutlu yeşilçayınımı kullnmak zorundayız???

valla canım ben 2 aydır o çayı,yani çaykur un bergamot aromalısını kullanıyorum ve iştah açtığını algılamadım hiç...bence aktardaki de olur,sonuçta yeşil çayı sadece çaykur üretmiyor.aktardan da alabilirsin,hatta benim çayım bitmek üzere ben de aktardan alacağım.yeter ki sallama olmasın çünkü sallamanın yeterli olabileceğini düşünmüyorum...sevgiler

açıkçası ben hiç bişi yapmadan bol yiyip çay içerek kilo verilebileceğine pek ihtimal vermiyorum.

fullya cığım ben de ihtimal vermiyorum ve tavsiye de etmiyorum.yani size "aman ne yerseniz yiyn ama bu çayı için kilo verirsiniz,hamurları börekleri yiyn"demiyorum.ben sadece yaşadığımı anlattım.tabii ki abarta abarta yemedim ama şöle ki tam bir diyette de değildim bu çayla 2 ayda 5 kilo verirken...yani,örneğin sabah 2 dilim kepek ekmek derler ya,ben belki 4 bile yemişimdir,ya da akşamları da ekmek yemişimdir8ama tabii ki inadına yağlı hamurlu yedim demiyorum)buna rağmen kilo verdim...bu arada dikkat edilmesi gereken tek nokta : istikrar...ne yaparsanız yapın,düzenli yapın arkadaşlar...mutlka günde 2 fincan...öperim hepinizi

bu funda yaprağı ile ilgili ilk üye olduğumda da bir başlık açmıştım.o zamanlar ilk ağızdan,bir kadından duyduğum birşeyi söylemek istiyorum. tam 6 ay,hergün yemeklerden önce 1 fincan funda yaprağı(sdc funda yaprağı) içmiş kadın.aşırı yağlı yemeyi ve ekmeği azaltmış.beslenmesinde yaptığı tek değişiklik bu olmuş..6 ay içerisinde 20 kilo vermiş..biliyorum bu tarz hikayeler bir çoğumuza yalan gibi gelebilir ama kadının yalan söylemeye ihtiyacı yok,o kadınla bir fatura kuyruğunda tanışmıştım.elimde bir zayıflama ürününün broşürünü görünce bunları anlatmıştı ve çok hoş,gerçekten her halinden yalan söylemeyen biri olduğu belliydi(yani bana bunları düşündürtmüştü)
ya sonuçta funda yaprağının başka güzel özellikleri de var ve onları aşağıda sizinle paylaşıyorum:

"Funda yaprağı iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücüdür. Piyasada bulunan birçok zayıflama çayının içerisinde bulunur. Yemeklerden sonra 1 su bardağı kadar içilirse yağların eritilmesinde yardımcı olur. İdrar yolları enfeksiyonlarında etkilidir. "

canım çikolatam paylaşımın için teşekkürler.bende yıllar önce bir dergide funça yaprağı çayının yağ eritici olduğunu okumuştum.ramazan öncesi aldım ama kış gelsin ramazan bitsin diyete devam.bir de o dergide adaçayının da faydaları yazıyordu.zayıflamada içi boşalan yağ hücreleri adaçayı ile dışarı atılıyormuş.
bu arada 2 hafta önce iyi gelen pantolonum bugün dar geldi..sanırım ben 1-2 kilo aldım:KK43:((
ah ramazan pidesi ben seni ne yapayım

ben yeşil çay içiyordum
funda yaprağınıda ekleyelim bakalım
ama bana yemeklerden sonra ve yatmadan önce imem tavsiye edilmişti yanlışmı yapıyorum?

arkadaşlar...bu demleme yeşil çayı ben de kullanıyorum 2 aydır ve sonuç gerçekten çok iyi...faydasını gördüğüme eminim. fakat sizlere bir tavsiyem olacak,ben aynı zamanda o demleme esnasında 1 tatlı kaşığı funda yaprağı atıyorum suya ve öyle içiyorum..şuanda diyet adına hiçbir şey yapmamama rağmen 2 ayda 5 kilo verdim.az belki ama inanın yasak olan ne varsa dayanamayıp yediğim halde...funda yaprağını çok kişiden duymuştum,ihtimal vermiyordum "amaaann herkes bişey söylüyor,hepsini denemeye kalksak..."diyordum ama bir kaçkişiden daha duyunca yaklaşık 1 aydır da onu deniyorum. nasıl içiyorum : her yemekten yarım saat önce 1 tatlı kaşığı yeşil çay ve 1 tatlı kaşığı funda yaprağını sıcak suya koyuyorum,yaklaşık 10 dak demlenmeye bırakıyorum,sonra süzüyorum ve içine bir kaç damla limon sıkıyorum ve içiyorum..deneyin,gerçekten sonuç şaşırtıcı...hepinize sevgiler

bu ölçüler 1 fincan içinmi?ne kadar suya atıyorsun canım .

bu ölçüler 1 fincan içinmi?ne kadar suya atıyorsun canım .

ya ben çaydanlığın altına istediğim kdr su koyuyorum,o bir güzel kaynıyor.sonra büyük bir kupanın içerisine 1 tatlı kaşığı funda 1 tatlı kaşığı da yeşil çay atıyorum,tamamını su ile dolduruyorum...demlenmeye bırakıyorum 10 dak..sonra içiyorum..

ben yeşil çay içiyordum
funda yaprağınıda ekleyelim bakalım
ama bana yemeklerden sonra ve yatmadan önce imem tavsiye edilmişti yanlışmı yapıyorum?

ya bir yerde yemek sonrası yazıyordu..ama ben 2 aydır yemek öncesinde alıyorum.her yemekten yarım saat önce...ben deneyimledim sonuçta herkes farklı bişi sölüyor...:uhm:

slm arkadaşlar ben bu sitede yeni sayılırım pek muhabbetlerinize katılmıyorum ama. ben yeşil çaya yeni başladım yaklaşık 1 ay oldu ve çok faydasını gördüm en azından giyemediğim 38 bedenlerin içine girebiliyorum artık ve ben okadar yemek yiyorumki aklınız durur.mesela günde 2 ekmek yerim akşam 2 tabaktan az yemek yemem arkasınada çayımı içiyorum gayet iyi sindiriyor ben çok memnun kaldım artık kilo almamda durdu.çaydan önce alıyordum ve 65 kiloya çıkmıştım şimdi ise 61 kiloyum. arkadaşımın dediğinide yapmayı düşünüyorum funda yaprağınıda koycam inanıyorum fayda gösterir.

ben iftarda termos demledim ikisinden de 1 litre suya 1 çay kaşığı koydum şimdi de sıcak sıcak içiyorum 2 bardak da gece içerim.umarım 1 littre fazla gelmez.ilk gün coşkusunda fazla yaptım biraz

valla canım ben 2 aydır o çayı,yani çaykur un bergamot aromalısını kullanıyorum ve iştah açtığını algılamadım hiç...bence aktardaki de olur,sonuçta yeşil çayı sadece çaykur üretmiyor.aktardan da alabilirsin,hatta benim çayım bitmek üzere ben de aktardan alacağım.yeter ki sallama olmasın çünkü sallamanın yeterli olabileceğini düşünmüyorum...sevgiler

teşekkürler canım cevabın için...
bende bugün aldım aktardan bahsi geçen çayları..başlıyorum hayırllısıyla yani ilk fincanı iftarda alıcam ama ben yemek sonrası almayı düşünüyorum çünkü zaten açım yarım saat daha bekleyemem çay için:eek:

inş. yemek sonrasıda etkisini aynı şekilde gösterir.he bu arada bne bide selahattin dönmezin met. hız. çayını içiyordum yaf yemek sonrası.nasıl yapcas şinncik?
yemeğin hemen ardından onu içsem 30-45 dakka sonrada yeşil çayımı içsem olurmuki???

answer the question please :sm_cool:

teşekkürler canım cevabın için...
bende bugün aldım aktardan bahsi geçen çayları..başlıyorum hayırllısıyla yani ilk fincanı iftarda alıcam ama ben yemek sonrası almayı düşünüyorum çünkü zaten açım yarım saat daha bekleyemem çay için:eek:

inş. yemek sonrasıda etkisini aynı şekilde gösterir.he bu arada bne bide selahattin dönmezin met. hız. çayını içiyordum yaf yemek sonrası.nasıl yapcas şinncik?
yemeğin hemen ardından onu içsem 30-45 dakka sonrada yeşil çayımı içsem olurmuki???

answer the question please :sm_cool:

canım ikisi fazla gelebilir...yani sonuçta her ikisi de bitkilerden yapılıyor diye abartmamak lazım bence...arkadaşlar devam edin funda yaprağına,ben faydasını görüyorum baya değişiklik var...

ben fundanin saksida canlisini gördüm markette . Acaba bir bilginiz varmi kurutulmamis taze bitkiden yapilabilirmi cayi. :içelim:

X