amniyosentez

Selam, benimde cuma günü kontrolüm vardi. Benimde bebegimin ensesi ölctüler. 2,5 mm olmasi gerekiyormus, benimkinin 5 mm'mis. Ben daha üc ayim bitmedi. Doktorum bana tek dedigi sey acilen karnindan su aldircagiz....Bebegim yüzde 20 down syndrumlu olabilirmis...Bi anda cok kötü oldum...Allah kimseye bunu duyurmasin.....Cok korkunc bisey. Bana hemen randevu verdi. Sonra pazartesi günü baska bi doktora gittim. Benim gittigim doktor isvicre doktoruydu....bu seferde türk doktura gittik. Bana türk doktorun dedigi sey sakin inanma isvicre doktorun dediklerine...Daha senin bebegin organlari gelismediki o neyi ölcecekmis. Kendisi üniverstete ders aldigi zaman her doktor bi hamile icin baska baska ölcümler yapiyormus...5 ayina kadar bekle...hic moralini bozma....dedi. Onun icin hic kafama takmiyorum..Allahima bol bol dua ediyorum. Insallah hepmizin duasi kabul olur...saglikli bebislerimiz gelir.....:nazar: Allah bebislerimizi nazarlardan korurusun....

canım merhaba;

öncelikle geçmiş olsun umarım tüm bu kaygılar yersizdir ve sağsağlim bebişini kucağına alırsın. ancak anlattıklarından ben Türk doktorun dediğine takıldım pek doğru gelmedi. çünkü bildiğim kadarıyla ve nette yaptığım araştırmalara göre ense kalınlığı ölçümünün en sağlıklı en iyi yapılabilediği aylar 11.ve 14. ahftalar arası yani senin şuan ense kalınlığı ölçümünün yapılması gerekiyor 5. ay çok uzun bir süre ve herşey için geç olabilir. neye dayanarak bunu dedi bilmiyorum ama sen yinede tekrar bir araştır derim. ayrıca amniyosentez 16. haftalardan sonra yapılıyor bildiğim kadarıyla. bence doktorla bir daha görüş. ayrıca ense kalınlığı ölçümü uzman b,r doktor tarafından yapılması gerkiyor. kendinide çok yıpratmasonuçta ense kalınlığı yüksek ölçülen birçok bebiş dünyaya gayette sağlıklı geliyorlar. gönlünü ferah tut ve bol bol dua et canım. Allah yardımcın olsun.

bana da 3 ekim çarşamba günü amniyosentez yapıldı... en geç 2 kasım gibi sonucu bildireceklermiş... doktorum sonucun temiz çıkacağını düşünüyor.. ben de olumlu düşünmeye çalışıyorum... nasıl geliştiğini aktarayım... ikili test 1/422 çıkmıştı... üçlü test de 1/50 çıkınca amniyosentez yapıldı... korkuyla gitmiştim ama müdahale başarılı geçti... 24 saat kadar dinlendim... biz de kan uyuşmazlığı da var... amniyosentezin hemen sonrasında kan uyuşmazlığı iğnei de vuruldum... Burç Genetik diye bi genetik firması inceleyecekmiş benden alınan sıvıyı... shannon acaba amniyosentez oldun mu? hangi genetik firmasının inceleceğini biliyormusun sen de... benim şu andaki tek endişem sonucun doğru olarak tespit edilip edilemeyeceği....

Selam, benimde cuma günü kontrolüm vardi. Benimde bebegimin ensesi ölctüler. 2,5 mm olmasi gerekiyormus, benimkinin 5 mm'mis. Ben daha üc ayim bitmedi. Doktorum bana tek dedigi sey acilen karnindan su aldircagiz....Bebegim yüzde 20 down syndrumlu olabilirmis...Bi anda cok kötü oldum...Allah kimseye bunu duyurmasin.....Cok korkunc bisey. Bana hemen randevu verdi. Sonra pazartesi günü baska bi doktora gittim. Benim gittigim doktor isvicre doktoruydu....bu seferde türk doktura gittik. Bana türk doktorun dedigi sey sakin inanma isvicre doktorun dediklerine...Daha senin bebegin organlari gelismediki o neyi ölcecekmis. Kendisi üniverstete ders aldigi zaman her doktor bi hamile icin baska baska ölcümler yapiyormus...5 ayina kadar bekle...hic moralini bozma....dedi. Onun icin hic kafama takmiyorum..Allahima bol bol dua ediyorum. Insallah hepmizin duasi kabul olur...saglikli bebislerimiz gelir.....:nazar: Allah bebislerimizi nazarlardan korurusun....

Merhaba ,
Ense ölçümünü zaten 11-14.haftalar arası yapıyorlar. 5. aya kadar niye beklemeni istiyor ki. 5. aydan sonra amniyosentezde yapılamaz bildiğim kadarıyla. Bence başka bir doktora daha git.

Mineciğim hiç hamile olamadım, çok bilgim yok ama geçen yıl seninki gibi bi olayı en yakın arkadaşım yaşadı. bişeyleri ölçtüler ve büyük ihtimal down sendromu var dediler. arkadaşım ağlamaktan mahvoldu günlerce. amniyosentez yapıldı bi sorun çıkmadı. şimdi bi oğlu var öyle tatlı öyle akıllı ki... hiç canını sıkma. Allahın izniyle bişey olmaz. çok dua et. herşey gönlünce olsun..

bana da 3 ekim çarşamba günü amniyosentez yapıldı... en geç 2 kasım gibi sonucu bildireceklermiş... doktorum sonucun temiz çıkacağını düşünüyor.. ben de olumlu düşünmeye çalışıyorum... nasıl geliştiğini aktarayım... ikili test 1/422 çıkmıştı... üçlü test de 1/50 çıkınca amniyosentez yapıldı... korkuyla gitmiştim ama müdahale başarılı geçti... 24 saat kadar dinlendim... biz de kan uyuşmazlığı da var... amniyosentezin hemen sonrasında kan uyuşmazlığı iğnei de vuruldum... Burç Genetik diye bi genetik firması inceleyecekmiş benden alınan sıvıyı... shannon acaba amniyosentez oldun mu? hangi genetik firmasının inceleceğini biliyormusun sen de... benim şu andaki tek endişem sonucun doğru olarak tespit edilip edilemeyeceği....

canım bende amniyosentez oldum 8 ekimde.30 ekimde arayın sonuc için dediler.bende senin gibi merakla bekliyorum canım .insallah sonuc iyidir herhangi bir sorun cıkmaz.hangi genetik firmasının incelediğini bilmiyorum galiba benim gittigim hastanenin kendisi incelicek.bu konuda hiç bi fikrim yok.insanın aklına her sey geliyo benimde aklıma hep ya sonucları karıstırdılarsa baska birininkilerle gibi seyler geliyodu.gereksiz yere evham yapmayalım bence artık sıvıyı aldılar bundan sonra yapmamız gereken tek sey beklemek ve dua etmek bende 1 gün yattım.düşük olur diye cok korktum ama allaha sükür bi şey olmadı simdilik.allah ikimiz içinde hayırlısını versin canım sonuclar cıkınca beni bilgilendir.

merhaba arkadaslar ayni sorunlari bende yasamis biri olarak sizi anliyorum gercekten zor benim amniyosentez sonuclarim iyiydi ve bir kizim olucak insallah Allah izin verirse ama hala kafamda ayni sikintilari düsünmekten psikolojim degisti Allah a hep dua ettim ben ve benim gibi olan herkes icin insallah hersey yolunda gider hepimizin tek duam bu.Bir gün belkide dogum yaptigimizi ve bebeklerimizin saglikli olarak dünyaya geldiginide yazicaz.birbirimize destek olalim.

arkadaslar bendede amniyosentez yapildi dün 29.12. üff düsük olur diye cok korktum, hala korkuyorum insanin piskolojisi bozuluyor.Netice 2-3 haftaya gelir dedi dr. sizin sonuclar nasildi?

cevap verecek, yardimci olacak kimse yokmu? :KK43: haftaya pazartesi iki haftam doluyor insallah netice temiz gelir.. bu arada kizim olacagini söyledi dr.

sevgili anne adayları bende 14 ocakta amniosentez oldum.3 lü testim 236 da 1 çıktığı için. dicle üniv.yaptırdım.çok başarılı geçti 3 gün dinlen dedi drum bol su ve ayran iç dedi bide.hafif bi arı sokmuş ağrısı dışında bir acı yoktu.bebişimde kenarda anlamış gibi uslu uslu duruyordu.canım benim.şimdi 13 şubatı bekliyoruz. kötüsünü düşünmek istemiyorum ALLAHIM hepimize sağlıklı bebişlerimize kavuşmak nasip etsin.ama beklemek gerçekten zor.dualarınızı benden esirgemeyin.

bende amniyosentez yaptırdım .. korkacak bişi yok....
benim herşey normal çıkmıştı ama yaş itibarıyla yapıldı ...çok şükür temiz çıktı ...

Mrb arkadaşlar yazdıkarınzı okudum.Bende sizlerle aynı kaderi paylaşıyorum. hem ikili hemde üçlü testim riskli çıktı. ikilili 1/107 üçlü ise 1/116. 2 şubata ege tıptan randevu aldık sabah dokuza. 3 hafta sonra sonuçları öğrenebilecekmişiz. 60 tl istediler ama hızlandırılmış olarak 3 gün içinde sonuçları alabilirsiniz dediler 3 gün içinde ilk olarak 5 kromozoma bakılacak 3 hafta sonunda ise tümünün sonuçlarını bildireceklermiş ama 60 değil 120 tl ödeme yapacağız.İnş. tüm test yaptıracak ve yaptırıpta sonuç bekleyen anne adaylarının sonuçları temiz çıkarda sağlıklı bebişlerimiz olur hepimizin Bende çok üzüldüm ama üzülmek bebğimede zarar veriyor.Allahım hayırlısını ve sağlıklısını nasip eder inş..Sağlıcakla kalın..

Ben 16 haftalık hamileyken amniyosentez yaptırdım ve bebeğimi kaybettim.
Operasyonu Cerrahpaşanın profesörü yaptı.Hiç canım acamamıştı.3 hafta
sonra neticeyi almaya gittiğimde bebeğimin 3 hafta önce öldüğünü öğrendim.
Çok acı bi durum.Allah kimseye göstermesin.Lütfen çok gerekli olmadıkça
amniyosentez yaptırmayın.Riski fazla.Burarda testin sonucuda normal
geldi.Yani sağlıklı olan bebeğimi kaybetmiş oldum.İnşallah en kısa zamanda
yeniden sağlıklı bir bebişe sahip olurum..

Merhaba arkadaşlar amniosentez yaptırıp sonucu normal çıkanlar dan birisiyim. İkili tarama trizomi 21 sonuc1/398 idi.üçlü tarama sonucu1/8 idi.down oranı çok yüksek olduğu için dr.um amniosentez önerdi.sonuc Allaha Şükür normal çıktı.üçlü tarama testi beni çok üzmüştü ama bebeğimi ve kendimi boşuna üzmüştü m.

X