amniyosentez

shannon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
1.587
843
arkadaslar aranızda amniyodsentez yaptıran varmı.doktorum amniyosentez yaptırmam gerektiğini sölüyor.bu konuda bilgisi olan arkadaslar deneyimlerinizi paylasırmısınız lütfen.

bana doktorum gerek görmedi genelde 2li ve 3lü testlerde sorun çıkarsa yada tam sonuç alamazlarsa gerek görüyorlar öyle bir durummu var acaba canım doktoruna sordun mu?

Canım ya benim bildiğim 1/250 nin altında olunca amniyosentez isteniyor benim de1/970 çıktı doktorum normal olduğunu söyledi biz içimizi rahatlatmak için eyüp ekiciye gittik ankarada ultrason konusunda çok iyi

üçlü test yaptırdınmı canım? 16-18 haftalar arasında yapılıyor eğer sonucu 1/250 nin altında ise amniyosentez yapılıyor.senin daha 14 haftalık 3lü test zamanı gelmemiş yani

ben yaptirdim korkacak birsey yok ,sorun ne bilmiyorum ama kesin sonucu veriyor,yapan kisi onemli beni doktorum cerrahpasanin profuydu,ultrason esliginde karnina uzun bir enjektor batirip bebegin sivisindan aliniyor,acimiyor korkma,gerekliyse yaptir gecmis olsun

arkadaslar aranızda amniyodsentez yaptıran varmı.doktorum amniyosentez yaptırmam gerektiğini sölüyor.bu konuda bilgisi olan arkadaslar deneyimlerinizi paylasırmısınız lütfen.

cnm bır doktorunun senı bu sekılde yonlendırmesı cok yanlıs sana bı açıklama yapmadımı 2lı 3lu test olmadınmı amnıyosentez en son asamada yapılıyo 2lı 3lu teste buyuk tehlıke oldugu zaman yapılıyo ve cok rısklı ve dusuk sebebı olabılıyo bıraz nette arastır ıstersen ama amnıyosenteze guvenıp doktor hatasından bebegını aldıran ve sonradan cok saglıklı oldugunu ogrenenler bıle var bence bı doktora guvenme doktorunu degıstır derım başka doktorlarada gorun sonucta can bu bebegı aldır dese aldıracakmısın yanı bı doktorun lafıyla arastır ıyı bı yere gıt derım yınede senın kararın tabı bu benım fıkrım..allah yardımcın olsun

bizim bebegimizin ense kalınlıgı fazla cıktı.3 tane doktora gittik.2 tanesi ense kalınlıgını 3 mm olarak cıkardı ve 2.4 ün üzerindeyse risk var dediler.1 tane doktor 2 mm cıkardı bizde o sevinçle ikili testi o doktorda yaptırdık dolayısıyla ikili test sonucum normal cıktı 2100 de 1.dün yeni bir doktora daha gittik bebege bakar bakmaz ense kalınlıgı fazla dedi 3 mm ölçtü amniyosentez yapalım dedi.ikili ve üçlü test sonucu önemli ama en önemlisi yani risk acısından ense kalınlıgıymıs.zaten testin sonucunu hesaplarkende ense kalınlıgının yüzde altmışını alıyorlarmıs.bende istemiyorum yaptırmayı ama mecburum cünkü 4 doktordan sadece 1 tanesi normal dedi diğer 3 ü riskli dedi.amniyosentez yaptıran arkadaslar bu operasyon ne kadar sürüyor,canınınız cok acıyormu,ve herhangi bir yan etkisi varmı söylermisiniz.birde bittikden sonra 2 gün sadece yatman gerekiyomus dogrumu.yardımcı olursanız sevinirim.

benim doktorum amniyosentez için 200 bebekten birinde düşüğe neden oluyor riski bu dedi.eğer 2li ve 3lü test sonuçları kötü yani 1/250 den yüksek çıkarsa yaparız dedi. ama ben olmadım .doktorum gerekli görmedi.

doktorun gerekli gördüyse bencede yaptır..düşük ihtimali amniyosentezde % 1 dir..ben cvs verdim inan bana o daha ağrılı ve zor bi yöntem onda risk % 5 ile 10 du..allaha şükür hiç bi şey olmadı..allah yardımcın olsun..

bizim bebegimizin ense kalınlıgı fazla cıktı.3 tane doktora gittik.2 tanesi ense kalınlıgını 3 mm olarak cıkardı ve 2.4 ün üzerindeyse risk var dediler.1 tane doktor 2 mm cıkardı bizde o sevinçle ikili testi o doktorda yaptırdık dolayısıyla ikili test sonucum normal cıktı 2100 de 1.dün yeni bir doktora daha gittik bebege bakar bakmaz ense kalınlıgı fazla dedi 3 mm ölçtü amniyosentez yapalım dedi.ikili ve üçlü test sonucu önemli ama en önemlisi yani risk acısından ense kalınlıgıymıs.zaten testin sonucunu hesaplarkende ense kalınlıgının yüzde altmışını alıyorlarmıs.bende istemiyorum yaptırmayı ama mecburum cünkü 4 doktordan sadece 1 tanesi normal dedi diğer 3 ü riskli dedi.amniyosentez yaptıran arkadaslar bu operasyon ne kadar sürüyor,canınınız cok acıyormu,ve herhangi bir yan etkisi varmı söylermisiniz.birde bittikden sonra 2 gün sadece yatman gerekiyomus dogrumu.yardımcı olursanız sevinirim.

Cnm sana şu an 5 günlük sağlıklı bir bebeği olan bir anne olarak yazıyorum. Ben yaptırdım Allahın izniyle sonuç temiz çıktı. Hiç korkma, stres yapma sakın çünkü bu işlem sırasında canın iğne olduğunda acıdığından fazla acımıyor. İçim rahat etsin diyorsan yaptır ama sonuç 1 ayda belli oluyor. Olsun 9 ay stresten 1 ay daha iyidir.

geçmiş olsun zehracığım sen ve bebeğin nasılsınız:)))

toparlanabiildinmi...bebek kime benziyor:KK43:hep bu mehabet olur yok anne yok baba:)))))))

ay ne çok sevindim iyisin demekki yazı yaza bildiğine göre çok sevindim ....

ben yaptırdım.2 li ve 3lü testler sorunlu cıktı doktorum önerdi gata da yaptırdım hüsayin beydi sanırım doktorun ismi o kadar hafif hıssedılmez bı sekılde ysptı ki aanlamadım bile.kartal eğitimde amniyosentez yaparken görmüştüm kadın bağırıyordu iğnelerin ucu bozukmuymus neymıs doktor kendi söylüyordu.ve sonuclar ıcın cok korktum sımdı 40 gunluk bır oglum var .bu arada bebek ıcın mılyonda bır bı ıhtımal var zarar verme acısından.karnından ıgne sokuyorlar amnıyoda ultrasonla ızleyerek bebegın bulundugu amnıyo sıvısından alıyorlar.kısacası bır ıgne gırme acısı olur.amnıyodan sonra 2 saat falan yatmalısın.

Cnm sana şu an 5 günlük sağlıklı bir bebeği olan bir anne olarak yazıyorum. Ben yaptırdım Allahın izniyle sonuç temiz çıktı. Hiç korkma, stres yapma sakın çünkü bu işlem sırasında canın iğne olduğunda acıdığından fazla acımıyor. İçim rahat etsin diyorsan yaptır ama sonuç 1 ayda belli oluyor. Olsun 9 ay stresten 1 ay daha iyidir.

cok tesekkür ederim zehracım amniyosentez yaptıracagım inşallah sonuc temiz cıkar ve bende senin gibi bebegimi saglıkla kucagıma alırım.senin adına cok sevindim canım bebegin hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün insallah darısı basıma olur 8 ekime randevu aldık amniyosentez için bir ayda sonuc için beklicem.insallah sonuc iyi cıkar

ben yaptırdım.2 li ve 3lü testler sorunlu cıktı doktorum önerdi gata da yaptırdım hüsayin beydi sanırım doktorun ismi o kadar hafif hıssedılmez bı sekılde ysptı ki aanlamadım bile.kartal eğitimde amniyosentez yaparken görmüştüm kadın bağırıyordu iğnelerin ucu bozukmuymus neymıs doktor kendi söylüyordu.ve sonuclar ıcın cok korktum sımdı 40 gunluk bır oglum var .bu arada bebek ıcın mılyonda bır bı ıhtımal var zarar verme acısından.karnından ıgne sokuyorlar amnıyoda ultrasonla ızleyerek bebegın bulundugu amnıyo sıvısından alıyorlar.kısacası bır ıgne gırme acısı olur.amnıyodan sonra 2 saat falan yatmalısın.

tesekkür edrim canım böyle seyler duyunca moralim düzeliyor en basta cok korkmustum sanki sonuc kötü cıkacakmıs gibi geliyordu ama simdi bakıyorum bir cok insan bunu yasamıs ve genelde hep iyi sonuclar duyuyorum allahın izniyle insallah bende saglıklı bir bebek dünyaya getiririm.bebegime bu kadar alısmısken onu bırakmak istemiyorum

17.haftada amniyosenteze girdim,sonuclarim gayet iyi olmasina ragmen yasim sinirda oldugu icin yaptirdik.sonuclar da gayet iyi cikti.korkmana gerek yok bence.2 gun yatarak riski atlatabilirsin.cok kisa suren ve aci vermeyen bir islem.

tesekkür ederim semacım insallah benimde sonuclarım iyi cıkar bende17.haftada yaptıracagım amniyosentezi sonuclar cıkıncaya kadar 20 haftalık olacak herhalde bebe:emir_bebek:gim.senin sonucların ne kadar sürede cıkmıstı

shannon sen canını sıkma bu gergınlıklerde hamılelıgı bebegını etkılıyor bende senın gıbı dert etmıstım yemek bıle yıyemıyordum ama sonuclar gercekten mılyonda bır ıhmımalle kotu cıkıyor ben kımsenın duymadım daha kotu cıktıgını okuldakı arkadaslarımdanda yaptıranlar var.sıkma canını saglıcakla bebegını kucagına al ve yenı anne olanlar formuna gel orda goruselım canım bebek buyutmekte kolay degıl. gaz sorunu olduruyor mesela bızı :)))hayırlısıyla ol hayırlı sonuclarla gel ınsallah

shannon sen canını sıkma bu gergınlıklerde hamılelıgı bebegını etkılıyor bende senın gıbı dert etmıstım yemek bıle yıyemıyordum ama sonuclar gercekten mılyonda bır ıhmımalle kotu cıkıyor ben kımsenın duymadım daha kotu cıktıgını okuldakı arkadaslarımdanda yaptıranlar var.sıkma canını saglıcakla bebegını kucagına al ve yenı anne olanlar formuna gel orda goruselım canım bebek buyutmekte kolay degıl. gaz sorunu olduruyor mesela bızı :)))hayırlısıyla ol hayırlı sonuclarla gel ınsallah

inşallah canım cok sagol allah bana o günleri gösterir insallah hayırlısıyla

Selam, benimde cuma günü kontrolüm vardi. Benimde bebegimin ensesi ölctüler. 2,5 mm olmasi gerekiyormus, benimkinin 5 mm'mis. Ben daha üc ayim bitmedi. Doktorum bana tek dedigi sey acilen karnindan su aldircagiz....Bebegim yüzde 20 down syndrumlu olabilirmis...Bi anda cok kötü oldum...Allah kimseye bunu duyurmasin.....Cok korkunc bisey. Bana hemen randevu verdi. Sonra pazartesi günü baska bi doktora gittim. Benim gittigim doktor isvicre doktoruydu....bu seferde türk doktura gittik. Bana türk doktorun dedigi sey sakin inanma isvicre doktorun dediklerine...Daha senin bebegin organlari gelismediki o neyi ölcecekmis. Kendisi üniverstete ders aldigi zaman her doktor bi hamile icin baska baska ölcümler yapiyormus...5 ayina kadar bekle...hic moralini bozma....dedi. Onun icin hic kafama takmiyorum..Allahima bol bol dua ediyorum. Insallah hepmizin duasi kabul olur...saglikli bebislerimiz gelir.....:nazar: Allah bebislerimizi nazarlardan korurusun....

Selam, benimde cuma günü kontrolüm vardi. Benimde bebegimin ensesi ölctüler. 2,5 mm olmasi gerekiyormus, benimkinin 5 mm'mis. Ben daha üc ayim bitmedi. Doktorum bana tek dedigi sey acilen karnindan su aldircagiz....Bebegim yüzde 20 down syndrumlu olabilirmis...Bi anda cok kötü oldum...Allah kimseye bunu duyurmasin.....Cok korkunc bisey. Bana hemen randevu verdi. Sonra pazartesi günü baska bi doktora gittim. Benim gittigim doktor isvicre doktoruydu....bu seferde türk doktura gittik. Bana türk doktorun dedigi sey sakin inanma isvicre doktorun dediklerine...Daha senin bebegin organlari gelismediki o neyi ölcecekmis. Kendisi üniverstete ders aldigi zaman her doktor bi hamile icin baska baska ölcümler yapiyormus...5 ayina kadar bekle...hic moralini bozma....dedi. Onun icin hic kafama takmiyorum..Allahima bol bol dua ediyorum. Insallah hepmizin duasi kabul olur...saglikli bebislerimiz gelir.....:nazar: Allah bebislerimizi nazarlardan korurusun....

canım öncelikle gecmiş olsun seni cok iyi anlıyorum inşallah ilk doktorun yanılıyordur.ilk doktorun acilen su almalıyız demiş ama 16 haftadan önce su alma işlemini yapmıyorlar bebeği biraz daha büyümesi gerekirki o suya hücrelerini bıraksın.ben böyle biliyorum.senin yasadıklarını bende yasadım simdi amniosentez için randevu aldık bekliyoruz .benim sana tavsiyem en az bir doktora daha git.ben 4 farklı doktora gittim.içlerinde profesörde var operatör de.sadece 1 doktor herseyin normal oldugunu söyledi ve ense kalınlıgını 2 mm ölçtü.diğerleri hep 3mm olarak ölçtü.tabii biz önce durumun normal oldugunu söyleyen doktora inanmak istedik.çünkü insan hemen iyi diyene inanıyor.ama diğer doktorda risk var amniosentez yapalım diyince yaptırmaya karar verdik.insallah ikimizinde bebekeri sa<glıklıdır.bende senin gibi bol bol dua ediyorum beklemekten baska yapacagım bi şey yok allah hayırlı sonuclar verir insallah sende moralini bozma canım pozitif düşünmeye calış.

X