Sivilceli Ciltler iltihaplı aknelerimi fucidin ile geçiriyorummm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

yasemin38

jasjassssssss
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
152
1
42
arkadaşlar,dogumdan sonra olusan ve 6 aydır geciremediğim sivilcelerime 1 haftadır fucidin krem sürüyorum her gece..üzerinde tropikal antibiyotik yazdıgı için denemeye karar verdim ve olumlu sonuç aldım..aslında doktor dikiş yerim iltihaplandığı için vermişti ama ben yüzüme uyguladım ve yararını gördüm..bilgilerinize..

ama o yüzüne uygun olmayabilir ve zarar verebilir,önce bi bilene danış derim

canım tropikal antibiyotik değil topikal antibiyotik yani düşündüğün gibi bitkisel değil göz yanılsaması olmuş sanırım :)

kızlar korkulacak bişey yok gönül rahatlığıyla sivilceler için kullanbilirsiniz zaten içindeki prospektüsündede akneler için kullanabileceği yazıyo ve banada cilt doktorum sivilceler için kullanmamı söylemişti ve gerçekten faydasını gördüğüm bi krem tecrübeyle sabit.....

içinde akne yazıyo zaten,yoksa kullanırmıyım:) ama gercekten faydasını gördüm..şimdi sıra izleri geçirmekte:KK43:

slm ya bizdede var bu fucidinden içindeki kağdı okumamştm akneye kullanıldıını bilmiyodum ama çok iyi bi krem parmağmda kesik olduğunda kullanmıştım çok ii gelio öyle çok iltihaplı siwilcelerm yok ama öle olmasada işe yararmı yada daha kötü yapmasın

benimki fucidin pomad ½20 imis arkadaslar,evet topikal antibiyotik:)fiyatı 10 ytl civarıydı sanırım,ama kremide olur..nihayetinde ikisindede akne yazıyo ve ikiside antibiyotik sonuçta

ENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanıldığı Durumlar, Hastalıklar ) :
Fucidin Krem; statilokok, streptokok, propionibaktehum aknes, korynbakterium minutissimum ve diğer Fucidin’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. Bu endikasyonların belli başlı olanları: Impetigo, enfekte yaralar, entekte ekzema, tollikülit, entekte olan akne, abse, akne vulgaris, paronisya, sikosis barbae, hidrozadenit ve eritrazmadır.

merhabalar,peki fucidin kremin fiyatını öğrenebilrmiyiz senden?şimdiden teşekkürler:)

fucidin krem 10.43 fucidin pomad 8.55 ytl arkadaşlar.karneye yazıldıgı zaman da kurumlar tarafından ödenir.yüze sürülerbilir herhangi bi zararı olmaz antibiyotiktir iltihaplı siilcelere gerçekten iyi gelirsengözlerimebaksanab

peki pomadla krem arasındaki fark nedir? iyileştirme hızı falan?? yüze hangisi daha uygun olur?

ben kullanıyorum suanda iltihabı kurutması ve bazı bakterileri yoketmesı için kullanılıyor.ama benm yüzmde kızarıklarda varda oyuzden pişik kremi ile ikisini karıstırp verdi ama çok iyi bir netice alamadım açıkcası:eek:

Bunu akneler ıcın kullanan arkadaslar tamamen yanlıs yapıyorsunuz:prospektüsünde aslında kullanılmayacak yerler dıye gecıyor:özellıklede akne;akne vulgarıs gıbı derı hastalıklarında kullanılamaz yazıyor:ıyıce bır daha okuyun:baktım evde var;ve almanca AYnen öyle dıyor:sadece uyarmak ıstedım:

Arkadaşım roaccutan kullanırken doktoru, çıkan sivilceleri ve pullanan cildi için vermişti ve hem cildinin
kurumasına hemde sivilcelerine iyi geldiğini söylemişti.pomad olanını kullanmıştı.

Arkadaşlar kardeşimi cildiyeye götürdum ve fucidin verdi..ama kullanımını hatırlamıyorum gece sürüp ne kadar kalacak..

merhb hanmlar dermotoloğa gittim popo üzrindeki sivlcerim için hep iz kalıyoduve iltihaplıydı bu fucidin kremi yazdı bugn aldım bakalım ne derece fayda sağlıcak. yüze kullanan arkdşlar dr unza sordunuzmu inş fayda görürüz..

X