Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Çam terebentin bende bir işe yaramadı kızlar

kızlar daha önce de demiştim bir yerlere yazdım.bakın 2 ayrılyor.yağı ve esansı.ben aktardan aldım çam terebentin yağı diye,işe yaramadı şişeye baktım.esans yazıyor.sonra yağını aldım.gerçekten ben de fark etti ve işe yaradı.ama başka arkadaşıma da yağı yaramadı.bence bakın,inceleyin.deneyin derim...

çam terebanti benim saç derimi kaşındırıyo gibi hissettim benim gibi sorun yaşayan varmı acaba

çam terebentini bende aşırı yağlanma yaptı ve dökülmesine de bir faydası olmadı.olan benim canım saçlarıma ve koca şampuana oldu :KK70:

Arkadaşlar emu yağı saç foliküllerini uyandırıyor dediler ebaydan saf emu yağı aldım kullanan var mı emu yağını acaba.

arkadaşlar ben şimdi yeni bi şampuan aldım ve gerçekten işe yarıyormuş şampuanım 300 ml buna kaç damla çamterebenti dökmem gerek acaba

4 yılda bir hortluyorum reklam yapıyorum ama bu son şansımdı !

Son düzenleyen: Moderatör:
bende 600 mL şampuna 1 kapak koydum. İlk yıkamadan itibaren farkı hissediliyo.dökülme yarıya indi. Saçlarım ince telli olduğu için direk saçıma uygulamak istemedim çünkü güçlü bi yağ. Biraz kuruttu diyebilirim ama benim saçlarım zaten kuru bu yüzden haftada 2 kez badem yağı ve hint yağı uyguluyorum. Dengeliyo.

Yağlı ve ince telli saç yapısına sahibim.
Şampuana zamanında bir çok şey katıp denedim ama fayda etmedi.
Bir eczacı da bana "kafa derisinden bu tarz ürünlerin şampuan ile emilimi ne kadardır tartışılır" demişti.
Onun bu yorumundan yola çıkarak, gün aşırı kulak pamuğu yardımı ile sorunlu olan bölgeye uyguluyorum.
Genel anlamda saçlarımın ön kısmı son zamanlarda seyreldi ve aşırı dökülüyor.
3 seferdir uygulama yapmış olmama rağmen saçlarımdaki fark başkaları tarafından da fark ediliyor.
"Saçlarına ne yaptın bi farklı geldi" diyenler oldu mesela.
Halbu ki birşey yapmıyorum, çünkü saçlarım o kadar ince ve seyrekki herhangi bir ürün kullanmaya korkuyorum.
Eskiden bakım yağları (günlük saçta kalan tarzda) veya deniz tuzu spreyi tarzında şeyler kullanırdım.
Onların da kullanımı bıraktım, dökülmesinde payı olabilir diye.

Yağlı olan saçlarım daha iyi duruma geldi gibi.
Biraz kurutuyor bu gerçek. Daha uzun süreli kullanımda ne gibi bir farklılık gösterecek göreceğiz artık.

Bende başladım bu sabah çam terebentin esansı döktüğüm şampuanla yıkadım ben uzatması için kullanıyorum ama dökülmeyi de azaltsa memnun olurum :)

X