Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Daha önce biri tavsiye etmişti.Ama kullanmak nasip olmadı.En yakın zamanda alıp kullanacağım.

renk ben vichy ve yeşil çay ekstresi kullandım şimdi maşallah hiç dökülmüyor saçım. ayrıca dökülenler çıkıyor. ben yıllardır çok şey kullandım saçım için tek çözüm bu oldu. ama dediğin gibi belki marka etkilidir yada herkesin bünyesine göre etkisi değişiyordur

1haftadır kullanmaya basladım,sampuanıma karıstırdım ve sonuc super:)

SİLVANA BENDE ŞAMPUANIMA KARIŞTIRDIM AMA SAÇIMI YIKAYINCA ÇOK KÖTÜ OLDU SAMANLAŞTI SERTLEŞTİ.SEN NE KADAR EKLEDİN.
BEN TRESAN ADLI BİTKİSEL 400 ML ŞAMPUAN ALDIM 4 KAPAK ÇAMBERTİN ,2 KAPAK BADEM YAĞI,2 KAPAKTA HİNT YAĞI KOYDUM.(KENDİ KAPAKLARIYLA)
AMA ŞAMPUANIMI ZİYAN ETTİM GİBİ GELDİ.ŞAMPUANADA OKADAR PARA VERDİM.BANA AYDINLATICI BİLGİ VERİMİSN.:a015:

ben de şampuanıma karıştırdım...ve gözlerime inanamadım..ilk kullandığım andan itibaren dökülme kesildi ya...ahh bi de dökülenler çıksa yeniden...çok sevinicem :)

bende kullanıyorum bende çıkartıyo saç dökülmede azaldı tam kesilmesede bece sendede çıkıyodur farında deiğilsindir belki

Arkadaşlar Hindistanda Yetişen Entele Diye Bir Bitki Var Ama Temin Etmek Zor,aktarlara Rica Ederseniz Getirenler Var,saçlarinizi Enteleyi Kaynattiğiniz Su Ile Yikiyosunuz Süper Uzatiyo.

bu ottan herkezbhasediyo bu aralar ama zehirliymiş deinizde çızık falan varsa kana kadar işliyomuş sen kullanıyomusun peki yan etki gösterdimi bilgilendirirsen sevinirim

Ben de şampuanıma karıştırmıştım bisıralar ama pek faydasını göremedim.
Ancak dikkat edin.Uçucudur bu yağ.Şampuanı saçınıza sürdükten sonra hemen şampuanın kapağını kapatın

bende faydasını göremedim şimdi hint yağı aldım onu denicem....

kızlar bisi sorcam size ya britney spearsın saclari ne renk bilen var mı?

arkadaşlar bende kullanıyorum çamterabentin fakat yine kimseyi yanıltmak istemm ama çamterabentin saç diplerine sürülmüyo çünkü deriyi tahriş etme özelliği var çünkü gerçekten çok güçlü bir bitki özü ben badem yağıyla karıştırıp sürüyorum aynı zamnda şampuanımın içinede kattım isterseniz bu saç diplerine sürme işini bir kuaföre yada eczaneyede sorup öğrenebilirsiniz ben öyle biliommm

bu çamterebentin nin fiyatı ne kadar,ayrıca benim sçlarım ince telli ve çok yağlı.faydası olurmu sizce?:uhm:

kızlar şimdi ben çamterabentin ve hint yağını karıstırırsam sızce nasıl olur??...bana daha ıyı sonuc verır gıbıme geldı :uhm:

hint yağı ile ısırgan tohumu yağı,menekşe yağı ve jojoba yağından herhangi biriyle karıştırabilirsin.çam terebentin oldukça uçucu olduğu için önermiyorum.
ayrıca bir aktardan duydum.çam terebentinin tek özelliği şampuandaki saça veren kimyasalları öldürmesiymiş, o yüzden bize faydası dokunuyormuş.bilginize..

bu çamterebentin eğer yağlı birşeyse şampuan ile nasıl karışıyor,gerçekten karışabliyormu,yüzeyde durur diye düşünüyorum.şampuana mı karıştırsak yoksa direkt saç derisine mi sürsek??ne önerirsiniz?

şampuanına karıştır bence.yağlı olması saçını yağlandırmaz.saçına başka şeyler sürmeni öneririm.ama şampuanını kullanmadan önce biçalkalarsan iice karışır şampuan ve yağ.şampuanı eline aldıktan sonra da hemen kapat kapağını ki uçmasın.uçarsa etkisini kaybeder.

valla bu çambertini bende şampuanıma kullandım,ayrı şekilde yağlarla karıştırıp maske yaptım ama saçlarım kuruydu dahada çok kuruttu.bence saçı kuru ve yıpranmış olanlar kullanmasın.ben denedim pişman oldum...benden söylemesi

evet cok etkili bir yağdır.Ama şampuanınıza birkac damla atmanız gerekiyor fazla değil şampuanın kokusunu da alıyor ama dökülmeyi önlüyor saçı besliyor.

yurt dışında yaşayan bir arkadaş sormuştu latincesi :eek:leum terebenthina communis, ben de şampuana karıştırıp kullanıyordum ama çok işe yaramamıştı,bir de diplerine sürmeyi deneyeyim.

arkadaslar bu camterebenti ne yahu, bi türlü anlamadim.... tutuklu arkadas sen oleum terebenthina communis oldugunu yazmissin bundan yola cikarak

Link Silinmiştir.

sayfasindan bunun adinin recine oldugunu ögrendim... dogrumu aceba bi bilgisi olan varmi??? eger o ise

Link Silinmiştir.

den yola cikarak en azindan almancasinin Harz oldugunu ögrendim
Link Silinmiştir.

sizce dogru yoldamiyim? :uhm: :uhm: :uhm: :uhm:

lüüüüüüttttttffffffeeeeeeeeennnnnnnnn yardimmmmmmmmmmmmmm

canım bu çam terebentin tıpkı kayısı yağı gibi aktarlarda satılıyor.karden marka var mesela

X