Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben 1 yıldır kullanıyorum yumuşacık uzun vede parlak kepek oluşumunu bile azalttı
yanlız kızlar kaşlarımde asırı dökülme ve kepeklenme var acaba kaşımada kullansammı ki..
nasıl olur

bende sitede yazılanlara dayanarak 2 gün önce çam terebenti ve hint yağı aldım...önce hint yağı+ zeytinyağı karışımı yapıp 3 saat beklettim...saç derimde mükemmel bir hafifleme hissettim...sonrada şampuanımın içine çam terebenti kattım..ama niye öyle oldu şampuanımın kıvamı değişti çam terebenti katınca su gibi oldu.....sonrada bu şampuanla yıkadım...ve saç diplerimde çok hoş bir canlılık oldu....çok memnun kaldım..saçlarım tam ölü gibiyken canlandılar....okul açılana kadar her hafta yapıcam bu karışımı....sonucun çok daha mükemmel olacağından eminim....

Ben de çamterebenti kullandım ama hiç yararı olmadı:1no2: Hatta saçlarım daha fazla döküldü devam edeyim belki sonra saç dökülmesi durur dedim şampuanın yarısını kullandım ama sonuç yine aynı oldu bende bıraktım..:dilcikar:

yaa sertleştiriyor diyolar ondan korktum kullanmadım zaten şehrimin güzeide suları kireçli saçı sertleştiriyo birde çam terebentin sertleştirmesin???????

canım saçını yıkadıgın sudan rahatsızsan durulama suyuna elma sırkesi koy onunla durula en son. saçındakı tum artıkları temizler.

canım saçını yıkadıgın sudan rahatsızsan durulama suyuna elma sırkesi koy onunla durula en son. saçındakı tum artıkları temizler.

mıktarı ne kadar olmalı bu koydugumuz elma sırkesının bende duymustum kepek problemı ıcın yanılmıyosam ama fisfisfis

Arkadaşlar ben yağını kullanmıyorum. Geçen gün çam terebentin in şampuanını aldım. 2 kere yıkadım we saçımda dökülmeler aynı şekilde dewam ediyo bakalım nolcak ama şampuanıda güzel saçımı daha sert gösterdi =)

arkadaşlar ben de çam terebentin yağını kullandım.
ama saçlarıma sürdüğüm zaman saç derimde yanma ve kaşıntı oluştu. Ben de daha fazla dayanamayıp saçlarımı yıkadım.Acaba bu normal mi? Böyle bir durumla sizler karşılaştınız mı?
Yardımcı olurmusunuz?

arkadaşlar..çam terebentini ve badem yağını kullanıp memnun kalan arkadaşlar, bu ikiisini nasıl ne miktarda saçlara uyguladıklarını tarif edebilirler mi?? benim saçlarımda daha önceki boya işlemlerinden dolayı oldukça yıprandı, ve artık kendi saç rengime dönüyorum saçlarım, yumuşacık pırıl pırıl olsun istiyorum boyatmadan önceki gibi..teşekkürler

Etkisi herkesin yapısına göre değişiyordur muhakkak, ama benim aldığım sonuçlar:

-Çok az dökülme (ki tararken 2-3 saç kopuyor sadece, yıkarken dökülmüyor)

-Yumuşaklık

-Parlaklık

-Vücudumda tüylenme artmadı

-Saçlarımdaki uzama bizzat farkediliyor

arkadaşım çamterebentini bende kullandım bana pek faydası olmadı.şampuanıma 2kapak döktüm karıştırdım ve uzun bir süre kullandım bi faydasını göremedim.belkide benim saçlarım çok kuru ve yıpranmış olduğundandır.tabi saç tipine göre değişiyor.neyse arkadaşlar bence kullanın nasılsa kaybedecek bişeyiniz yok.ha korkmayın kesinlikle saçlarınıza zarar vermiyor.hiçbiryan etkiside yok.sadece ben kullandım saçlarımda değişim göremedim ne olumlu nede olumsuz.yinede bi deneyin derim.......

bende alacağım bide çok yakın bir arkadaşım önerdi
onunda saçı çok dökülüyormuş GARDAF DEFNE şampuanı varmış
aktarlarda çamterebentini onun içine karıştırmış çokda güzel saçları var
düzelince başka şampuana geçmiş hala sonuç aynı ben bu şekilde
denicem.Sonucu bildiririm benim saçlarım taraken, yıkarken,oynarken bile elime
geliyor çok üzülüyorum nasıl kel kalmıyorum anlamadım.

ARKADAŞLAR LÜTFEN CVP YAZIN:çok üzgünüm:
ben bir şampuanin içine bir şişe çam terbentinden döktümm yalnişmi yaptımmmkafamçokkarıştı

arkadaşlar ben mi yanlış yaptım yoksa bana mı yaramadı ya!!!!!!!!!
şampuanın içine kattım çam terebentini...ilk kullanımda çok güzel sonuç verdi hayran kalmıştım..önce hint yağı zeytinyağı bakımı sonra çam terebentli şampuanla yıkadım..sonuç gerçekten muhteşemdi...bu dördüncü yıkamam ve her yıkamada fark ediyorumki saçlarım iyice dökülmeye başladı..şu an nereye elimi sürsem saçlar elde kalıyor....buna rağmen çok parlaklaştırdı vede yumuşaklaştırdı ama bu dökülme neyin nesi bilen var mı?

ARKADAŞLAR LÜTFEN CVP YAZIN:çok üzgünüm:
ben bir şampuanin içine bir şişe çam terbentinden döktümm yalnişmi yaptımmmkafamçokkarıştı

cnm ben 200 ml sampunım ıcıne 2 kapak koydum hattaa bence cok koymusunn ama arıarı olmaz herhalde canım cünku ben küçük bı sıede badem yagıyla karıstırıp sacıma da sürüyorum cok güsel oluyo sadece sampuanın cok sıvı olur o kadarr

cnm ben 200 ml sampunım ıcıne 2 kapak koydum hattaa bence cok koymusunn ama arıarı olmaz herhalde canım cünku ben küçük bı sıede badem yagıyla karıstırıp sacıma da sürüyorum cok güsel oluyo sadece sampuanın cok sıvı olur o kadarr

çok tşkrr ederim canim:1hug:ama çok geç denicem artık belki iyi gelir

kızlar merhaba.bende kullanmaya başladım çamterebentin yagını ve çok memnunum.hergün yıkamıyorum gün aşırı yıkıyorum iki gün üst üste oldugu da oluyor işte yani bayodan banyoya..toplasanız gün olarak 5-6 kere yıkamışımdır ama inanın kızlar avuç avuç dökülen saçlarım nerdeyse hiç dökülöüyor valla.birkaç tane saç teli kalıyo tarakta.saç tellerim güçlendi resmen..saç kremi kullanmayada gerek kalmıyor çünkü yumusacık oluyor saclarım.vede parlıyor.daha 5-6 yıkamada böyleyse kimbilir ne çok işime yarayacak.sürekli kullanacagım kararlıyım.750 ml şampuana yarım şişeden biraz fazla koydum.eşiminde saçları dökülüyor ve oda bu geceden itibaren kullanmaya başladı.ben çok memnun kaldım arkadaşlar.kesinlikle tavsiye ederim.

X