Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
vallahi canım bazıları terebentini direkt olarak saçlarına uyguluyor ve 1 saat bekletiyor. ama benim bildiğim terebentinin saça direkt kullanılması saç derisi açısından zararlı bir şey, aktara da sormuştum, saçına direkt kullanma demişti. ben şampuanıma 1 kapak ekleyip saçımı köpürtüp 5 dk kadar bekletiyorum. yani banyoya girince ilk saçımı şampuanlıyorum, vücudumu yıkayana kadar bekliyor saçımda şampuan, en son saçımı durulayıp çıkıyorum. 2 günde bir olmasının zararı olacağını sanmıyorum. eğer saçların çok sertleşirse badem yağı al, banyodan sonra saçların ıslakken 3-4 damla badem yağı damlat eline. saç diplerine ve uçlarına yedir badem yağını. sonra havluya sar saçını kuruyana kadar bekle. işe yarar inşallah = )

cok sagol canım yanı sacımı bır kere sampuanlamam yeterlı oör ben 250 ml sampuana 20 25 damla damlattım bunun yuzumuze vuducumuze zararı yok dımı cunku 15 gun once kaynar su ıle yandımö yuuzm yenı ılestım bırazda vuducumda kırkızılık var hala

ay canımm çok geçmiş olsunnn =( zararı olacağını sanmıyorum ama dikkat et saçlarını yıkarken kaşlarında da şampuan kalırsa kaşlarında da bir artış yaşayabilirsin hihihi =)

bugun ılk denemeyı yaptım hadı hayırlısı bakalım kaslarıma dıkkat edeyım ya ona ıı cogalmasınlar :)) panten kullanıyorum onun ıcıne kattım

SELAM. AZ ÖNCE DİĞER TOPİĞİDE YAZDIM. GÖZDEN KAÇMASIN BURAYADA YAZIYORUM.

Ben burda okudum ve gittim aktara aldim çamterebentin esansini . Ufak bi şişe zaten üstünde saç bakimi için yaziyor.
200 ml.lik şampuanimin içine 1 kapak koydum. Ve gözlerime inanamadim.
Normalde benim saçlarim çabuk uzar ama bu başka. Saçlarimi boyattiğim zaman başladim kullanmaya ve 3 haftada saçlarim 2 cm.uzadiğini gördüm. (diplerden belli oluyor.)yani ben bu değişikliği farkettim. Ayrica saça hiç bi zararinida görmedim. çocuklarin şampuanlarina bile koydum ailece kullaniyoruz. Kizimda yeni saçlar çikardi alin bölgesinden.birde bunun yaği varmiş ama saç bakiminda kesinlikle yağin tek başina kullanilmamasi gerektiğini söyledi aktar.
Paylaşacaklarim şimdilik bu kadar. Herkese iyi akşamlar.

yarın alıp denemem lazııım.saçlarım çok ama çok dökülüyor hem evi temizlerken bıkıyorum.hemde psikolojik anlamda beni kötü ediyor:KK43:inşallah işe yarar

kızlarr çamterebentin çok iyi saclarımım yumuşacık yaptı ve cabucak uzatıyor.3 cm uzadı 1 ayda.ama ben vücudumda tüylenme yapar diye çok korkuyordum ve kendimi inceledim elimin üzerinde sarı sarı ufak tüyler var.ve arkadasım dün sırtıma baktı aynı şekilde sırtımda da var.durularken dikkat ediyorum ama olmuyo daha başka nasıl durulayabilirim ki sırtıma ve ellerime gelmeden mümkün degil.şampuanım bitti sayılır.devam edicem ama korkuyorum.dün arkadasım dedi kollarımda bi tüylenme var oda kullanıyo ama bu ihtimali bilmiyorum.bende dedim çamterebentinden olmasın oda telaşlandı.yani o tahmin etmedigi halde tüylenme oldugunu farketti kendinde.inanın bu bi kuruntu degil.napıcam yaaa.

hadı ya ben hıc onu dusunmemıstım ıyıde canım sırtına sadece sacımı yıkarken gelıyordur sampuan o da okadar etkı yapmaz bence ama genede dıkkat etmek gerekıyor

hadı ya ben hıc onu dusunmemıstım ıyıde canım sırtına sadece sacımı yıkarken gelıyordur sampuan o da okadar etkı yapmaz bence ama genede dıkkat etmek gerekıyor

evet canım malesef durum böyle.durularken sırtıma akıyor dogal olarak.yüzüme getirmemeye çalışıyorum arkaya verince başımı hiç gelmiyo yüzüme ama ellerim ve sırtıma temas ediyor mecburen...bide kafamı yan yatırıp kulagıma su kaçırmadan başarabilirsem o daha iyi olacak sanırım,sizlerde dikkat edin .tama öyle heryer kıllanıyo demiyorum ama hani yüzde falan bazen oluyo ya çüçük tüycükler şeftali gibi öyle işte yeni çıktıgı belli yani..offf

katılıyorum canım benim saçıma zaten iyi gelmedi terebentin o yüzden bıraktım. ama benim kaşlarım daha sert ve koyu renkte çıkmaya başlıyor terebentin kullandığım zaman. çünkü ben banyoda önce saçımı yıkıyorum, vücudumu yıkayana kadar saçımda duruyor terebentinli şampuan. e o sırada kaşlarıma da akıyor tabi. yoksa normalde 1-2 dk.da tüylenme yapacak kadar etkili bir esans değil.

bende dün ald?m umar?m faydas?n? görürüm yaa bide benim sac?m? saç kremii çok döküyooo

ya ardşlar yomu bunun faydası yaa boşuna kullanmayım

shenem imşallah faydasını görürsün. saç kremini eğer saç diplerine de sürüyorsan çok dökülme yapar. sadece saç uçlarına kullanman gerekiyor. faydası da kişiden kişiye değişiyor. bende işe yaramadı, ama çok memnun kalan arkadaşlar da oldu. denemek lazım ...

arkadaslar cuma gunu seda sayana ıbrahım saracoglu cıktı ve dokulme ıcın formul verdı aktardan lavanta alıp yarım lıtre kaynayan suya bır yemek kasıgı lavanta atıp 7 8 dakka kaynatılacakmıs bu su banyadan sonra yanı sacımızı yıkadınktan sonra sacımızı tekrar bu lavantalı suyla yıkayacagız yarım saat bekletıp suyla yıkıyacagız yuzde ıslemı her banyodan sonra yapabılırz % 70 %80 dokulmeyı engellıyormus 2 cı defadan sonra faydasını gorursunuz dedı bende lavantanın sacımıza eksı bır zararı olmaz denemekte fayda var bol sanslar kızlar umarım anlatabılmısımdır

bu camterebentın saclarımı kasındırıyor yanı benım gıbı kullanıpta kasınan var mı bıde saclarımı bı garıp hıssetıyorum sankı tellerı hemen kalınlastı ama hala cok dokuluyor

ya benım saclarım bu kadar dökülmezdi sadece hızlı uzasın dıye kullanmak ıstedım ama saclarım acip bir sekilde dökülmeye basladı 750ml yarısına 10 ml koydum ondan olabılır mıkı ???????????

valla kızlar bende denedim 2.ci kez yıkadım bu sabah saçımı taradım çokçok az döküldü.zaten ilk yıkamada fark etti diyebilirim.tavsiye eden arkadaştan allah razı olsun.ben şampuana biraz da badem yağı kattım çünkü saç tellerim zaten çok yumuşak değildir iyice sertleşmesin diye..bide elime sürdüm badem yağı hafif saçıma yedirdim yumuşak olsun diye hafif kurumak üzereyken.aman dökülmesi durdu ya çok şükürrrrr

X