Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
yok canımcım..çam terebenti denedim ben..tavsiye ederim..ben memnun kaldım valla...:sm_cool::sm_cool:

Çam terebentin esansını normalde şampuana katarak kullanıyorum. Ama dün, içinde karışık yağlar bulunan şişenin dibe geldiğini gördüm, ben de çam terebentin esansının içine son bir kaç damlayı katıp, saçımı çam terebentine buladım :) Folyo ve havlu ile üstünü kaplayıp beklettim, yıkadım vs.

Sonuç, şampuana kattığımda elde ettiğim sonuçtan daha iyisini elde ettim.

hcr35 karsılığın için saol keske bende faydasını görseydin ben gercekten gördüm tabi hemen ole bi anda müthis değısim olmadı ama sacım artık daha az dökülüyoo bana çok ıı geldii çok memnunum siddetle tavsiye edebılırm

arkadaşlar ben bu çam terebentini 500 ml lik tresan ısırgan otu şampuanına 2,5 kapak kadar kattım haftada birde badem yağı hint yağı ve çam terebenti yağı karışımıyla bakım yapıp 3 saat saçımda beklettim 3-4 aydır da kullanıorum sonuç mu hüsran !elimi her saçıma attığımda tel tel dökülüo acaba nerde yanlış yaptım

Canım çok üzüldüm senin adına, ben de aynı şekilde terebentinden zarar görenlerdenim ve hemen bıraktım. Sen aylarca kullanmışsın bir de. Bence hemen bırakman lazım. Çünkü terebentin saçı kurutan ve saç diplerinde tahrişe neden olabilen bir uçucu yağ. Herkeste faydalı olmuyor. Özellikle de kuru ve normal saçlarda. Yağlı saçları bilemiyorum. Ben badem yağını da terebentini de bıraktım çünkü fayda değil zarar gördüm. Herkeste değişik etki gösteriyor, o da bünyeye bağlı bir şey sanırım a.s.

ben tam bir aydır kulanıyorum saclarım röfleli üstelik sacımı nasıl matlaştırdı anlatamam .. buyuzden birde sirkeli suyla durulamak zorunda kaldım .. ben faydasını ğörmedim .. saclarım dökülmesini değil uzatsın die istedim ama uzayıp uzamadığını anlamıyorum uzundu zate sacım ama dökülme ve matlaştırdı acayıp .. sanırım herkes memnun kalmıyor ..

evet malesef arkadaşlar, benim saçlarım normal tipte. terebentin daha da matlaştırdı ve sertleştirdi. saç kremi kullanmama rağmen banyodan sonra çok sert oldular. ha tek faydası şu oldu saç tellerim kalınlaştı; ama bu terebentinden mi yoksa badem yağından mı ya da başka bir faktörden mi bilemiyorum. annem bile saç tellerin kalınlaşmış dedi.

arkadaşlar ölçüde 200 ml şampuan için 1 kapak yazıodu ee bu hesapla 500 ml içinde 2,5 kapak koymak lazım bende bunu esas alarak yaptım

selam arkadaslar
bende camterebentinden memnun kalmayanlardanim maalesef

250ml bir kapak koydum bende.. ama madem 750ml ye 1 kapaktan fazla girmicek, ozaman neden isteyenler ugrasabilenler yagi direk sac diplerine surebilir yaziyor? hem burda yaziyor hemde kutusunun ustunde:sm_confused:

saclarim hem sertlesti hemde sanki daha fazla døkuluyo

evet rapunzelim haklısın her kafadan bir ses çıkıo zaten üstelik herkeste de farklı etkiler yaratıo kullanmaya başlamadan önce bir denemek lazım

arkadaşlar neyseki çam terebentini bırakınca dökülmesi azaldı saçlarımın. hiç gereği yok bence, mahvetti saçımı.

şimdi bu çam terebentin yağı hem saçı uzatıyor hemde yeni saç çıkarıp olan saçları da kuvvetlendiriyor öylemi.....

saçları normal ya da kuru olan arkadaşlara önermiyorum. çünkü saçları kurutan ve sertleştiren bir yağ bu. evet besliyor saçları ama ben normal saçlı biri olarak saçlarımı çok kuruttuğunu farkettim ve hemen bıraktım. ayrıca kesinlikle tek başına cildinize sürmeyin terebentini tahriş edebiliyor.

yha ben bu qün aldm susam yağı ve badem yağı + çam terebenti nasl uygulayacam şampuanmı eklesem yoksa ayrımı uygulasam:S

canım bence hepsini şampuanına ekle 1er kapak, duştan sonra da saçlarına 3-4 damla badem yağını yedir ve havluya sarıp kurumaya bırak saçlarını a.s.

iide badem yağını duştn sonra uygularsam saçım yağlanmazmı

vallahi ben diplerine de uçlarına da sürüyorum sonuçta birkaç damla, yağlandığını hissetmedim ama kişiye göre de değişir tabi..

X