Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
En az 3 ay geçmesi lazım kızlar erkenden pes ediyorsunuz.Günde 100 tele kadar normal zaten.Saçlarımı ayda bir boyuyorum ne kırılma var saçımda ne kuruma ne incelme.Yalnız benim saçlarım yağlı.2 yıldır da çam terebentin kullanıyorum bir zararını görmedim.Kuru saçlı bi tanıdığım da kullanıyor bir sorunu yok sağlıklı saçları.Biraz sabredin sonucunu alırsınız.

3 ay yıkarsam saçım kalmaz diye korkuyorum bugün ciddi anlamda saçımın 4 te1 i döküldü çok korkuyorum ama belki bi sonuç verir bu 5. yıkamamdı hafta sonuna kadar devam edicem :çok üzgünüm: senağlama

doktora gitim kan testi yaptırdım değerlerim normal çıktı bana kozmetiğe yönel dedi ve bepanthen dekspantenol verdi ve placenta şampuan önerdi bir kısmını ayırdım 50 ml ile 100 ml arası içine birkaç damla damlattım sadece çamterebentinden çok fazla koymadım badem yağıda koydum dün çok dööküldü saçalrım bugün daha azdı ama yine dökülme vardı tam bi sonuç almak istiyorum birsüre daha kullanırım en azından 15 gunu tamamlıyım senağlama senağlama ama çok kaşıntı yapıyo :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

yaa kızlar bende aldım çam terebentinden ama
bi türlü kullanmaya karar veremiorum
çok korkuorumm:1no2:
hem şuanda saçım dökülmüo
ben saçım çıksın istiorum gürleşsin istiorum
saç çıkartıomuuu bu sey:uhm:
:enbuyukkk:

yaa kızlar bende aldım çam terebentinden ama
bi türlü kullanmaya karar veremiorum
çok korkuorumm:1no2:
hem şuanda saçım dökülmüo
ben saçım çıksın istiorum gürleşsin istiorum
saç çıkartıomuuu bu sey:uhm:
:enbuyukkk:

bence saçın kuruysa kesinlikle kullanma ve dökülmüyosa hiç kullanma ben zararını gördüm çam terebentinin keşke kullanmadan önce burayı okusaydım çünkü kuru saçlı olanlarınkini daha kötü yapmış genelde çok pişmanım çooooooooookkkkkkkkkk:1no2:

bende aldımmm başlicamm yarınn şampuanın içine ne kadr koyayım sampuanım 200 ml ?

canım terebentinin kapağı var ya, ondan bir kapak kadar koy, şampuanın kapağı değil, terebentinin kapağıyla 1 kapak.

inşallah canım, eğer saçların yağlıysa çok iyi gelecektir
ama normal ya da kuruysa bir kapaktan daha az koy canım

inşallah canım, eğer saçların yağlıysa çok iyi gelecektir
ama normal ya da kuruysa bir kapaktan daha az koy canım

aslında bilmiyorum tam olarak nee :)
normal heralde cok kuru diil cok yaglıda diil ama iki gün yıkamsam yaglanıoo

sen yine de dikkatli kullan, sonra saçlarımı çok kuruttu ne yapmam lazım diye soranlardan ve şampuanı çöpe atanlardan olma :roflol:

hacercim ne oldu saçların dökülmen geçti mi?

yok bitanem zaten kafamda saç kalmadı, olan da yavaş yavaş dökülmeye devam ediyor.
senin saçların ne alemde ?

ya nasıl oluyor bu kadar dökülsün saç bende anlamadım peki canım diplerinde seyrelmeler çok var mı kellik derecesi falan

Selam arkadaşlar çam terebentini dün ilk defa kullandım ve şuan ilk kullanmama rağmen sonuç mükemmel diyebilirim benim saçlarımın önleri mahvolmuştu onun için aktardan saç bakım yağıda aldım bir kapak saç bakım yağı ile bir kapak çam terebentini karıştırıp saçlarımın önlerine masaj yaptım ve yarım saat kadar bekledim daha sonra 200 ml şampuanın içine 2 kapak çam terebentini ekledim koku biraz berbat tabi son olarak saçlarıma masaj yaparak 2 kez şampuanladım ve saçlarım kuruduğundan bu yana hiç dökülmedi normalde saçlarımı uçlarına doğru sıvazladığımda avcum saç dolardı inşallah etkisi hep böyle devam eder sonuçları burda sizinle hep paylaşıcam arkadaşlar bakalım uzama söz konusu da olacakmı:kahve:

bende aldım çam terebentin ama hiç bi işe yaramadı hatta halşada kullanıyorum saçlarım hala dökülüyor.sadece biraz azalma oldu dökülmede oda saçlarımı kestirdiğimden dolayı diye sanıyorum.bence boşuna almayın

ben camterebentın dokulmeyı durdurduguna bızzat sahıt oldum kuaforumun tavsıyesıyle kullanmaya basladım gozle gorulcek degısıklıgı gordum anında durdurdu sac dokumunu,ama tek kotu yanı sacı cok kotu kurutuyo ee benımde kuru ztn sacım o yuzden kullanamıyorm bu aralar gene dokulmeye basladı saclarım sanırım sureklı sampuan degıstrmekten ve tabıkıde sac kremlerı,o yuzden bende camterebentıne baslıcgm ama sampuanla bı faydası olcagnı sanmam o yuzden dırek dıplerıme masj yaparak uygulamayı ıstıyorm nsl uygulasam ne katsam ıcıne nekdr beklesem arkadaslar

ben camterebentın dokulmeyı durdurduguna bızzat sahıt oldum kuaforumun tavsıyesıyle kullanmaya basladım gozle gorulcek degısıklıgı gordum anında durdurdu sac dokumunu,ama tek kotu yanı sacı cok kotu kurutuyo ee benımde kuru ztn sacım o yuzden kullanamıyorm bu aralar gene dokulmeye basladı saclarım sanırım sureklı sampuan degıstrmekten ve tabıkıde sac kremlerı,o yuzden bende camterebentıne baslıcgm ama sampuanla bı faydası olcagnı sanmam o yuzden dırek dıplerıme masj yaparak uygulamayı ıstıyorm nsl uygulasam ne katsam ıcıne nekdr beklesem arkadaslar

tatlım ama direk uygulasan daha kötü olur bencee.. :1no2:
ben şampuanıma bi korkuyla kattım ama hiiç bişey olmadı saçlarım gayet yumuşak kolayca taranıo kokusuda cok hafif kalıoo Şeniz :sm_cool:

kesinlikle etkili bi yöntem,röfleden yanan saclarımı duzeltti ve dokulmesını durdurdu saclarım resmen evrim gecirdi ki goren cok kısı bunu farketti..herkese tavsiye ederim

bende aldım çam terebentin ama hiç bi işe yaramadı hatta halşada kullanıyorum saçlarım hala dökülüyor.sadece biraz azalma oldu dökülmede oda saçlarımı kestirdiğimden dolayı diye sanıyorum.bence boşuna almayın

cnmm hemen umutsuzluga kapılma ltfen kullanmaya devam et!bak ben gece össye hazrlanıodum ve stresten 10kilo verdım ve de saclarm nası azaldı nası kotu oldu sana annatamam zaten cok ınce tellı saclarm hele yazın resmen akıyodu ya nası uzuluodum.snra cam terebentiniyle işe basladım sampuanımn ıcıne 2 kapak karstrdm kullanmaya basladım.ılk yıkamalarda dokulme devam ettı ayrca kafa derımde sıvılce gbı seler cıktı alnım nası kasınıodu bılıo msn mınık mınık kabarcıklar oldu hatta alnmda bı sure.ama ben devam ettım kullanmaya.eylulden berı kullanıorm cnm ve suan saclarrm supppppppperrr:nazar::teytey: ayrca ben smdı bı bakım daha yapıorm 1sise badem yagının ıcıne 1er ampul bepanten evigen ve bemiks kırdım onuda drek sacıma uyguluorm smdı kullandıım sampuanda otacınn 10btkı ozlu sampuanı onn da ıcıne 2kapak cam terebentını 1erde ampul kırdım cok mutluyum suan saclarm saglıklı oldu parlıo ve hıc dokulmuo kızlar ıns hepınız bnm kdr memnun kalırsınz:1hug:

tatlım ama direk uygulasan daha kötü olur bencee.. :1no2:
ben şampuanıma bi korkuyla kattım ama hiiç bişey olmadı saçlarım gayet yumuşak kolayca taranıo kokusuda cok hafif kalıoo Şeniz :sm_cool:
tatlım benım ben kotu bı zararını gormedım dedıgım gıbı dokulme proplemın var ıse kesınlıkle dıplere masaj yaparak uygulaman daha etkılı olur,eger sampuanına katarsan sadece faydasını gormesn cunku hemn yıkıyıcagın ıcın hıc bı yararını gormessn sen bıde benı dınle bak dedıgıme katılıcaksn gercekten bırebır uygula sac derısıne 1-saat beklet sıcak ortamda hızlı nufuz etsn sonra yıka,gercekten anında dokulme duruyo anında durmasada 2.uygulamada kesın duruyo,ama dedıgım gıbı tatlım sacı coook kurutuyo ama sac dokulme proplemın varsa kurutmaya katlan derım dokulme durunca nem maskesı uygularsın yumusaklıgına gerı kavusursn,ama gercekten dokulme gıbı sorunun varsa sampuanla tawsıye etmıyorm faydasını hıc bı sekılde gormessn:1hug:

X