Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bu yağı evvel zaman önce başka yağlarla karıştırıp firiksiyon şeklinde uyguluyordum saçıma ama faydasını göremedim..
Şimdi şampuanıma kattım (dökülme problemim var uzatmaza uzatmasın dökülmem dursun kafii bana) bakalım dökülmem durcak mı daha ilk yıkamam bi kaç kez yıkim bakim inş dökülmem durdu! dökülmem çok azaldı! diyen arkadaşlar gibi bende dökülmeden kurtuldum! derim:KK31:

bende bu sayfadaki yazıları okuduktan sonra kullanayım dedim,Allahım saçımı bi döktü bir döktü kendine gelemedi hala saç içim gitti dökülen saçlarım için, ya ben saçlarım yaglı olmasına ragmen ne kuruttu nede bi fayda etti.aksine o kadar çok döktü ki aynı zamanda hayatta benim saçımda kepek olmaz kepek bile yaptı...asla denemeyin..yazık olur

Arkadaşlar çam terbentini ben denedim ama pek bir faydasını göremedim bu konuda burda bir çok arkadaş benle hem fikirdir bundan eminim,bu yüzden bende asıl faydalı olan çam yağını aramaya karar verdim internette gezerken bir siteye rastladım yorumların hepsi olumluydu bende bir tane sipariş etmek istedim ve kargoyla elime ulaştı,ürün mükemmel bir ürün,çam yağını kullanmaya başladıktan sonra çam yağı ve çam terebentin arasındaki farkı çok daha iyi anladım,herkeze tavsiye ederim süper bi şey yaaa işte link; xxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaslar benim saçlarım kuru ve uzun ben de çam terebentini uzun süre kullandım ama sonra farkettim ki saçımın daha çok kurutuyor ve döküyorr ,cansızlaştırıyor bence kuru saçam sahip olan insanlar kullanmamalı=)

ben yaklaşık 1 aydır, badem -yılan- çam terebenti yağlarını uyguladım..saç dökülmem tam kesilmedi, ama sanki saçlarım daha dolgun ve canlı görünmeye başladı..umarım gerçekten öyledir..biraz daha kullanınca, birileri bana saçların görmeyelei güzelleşmiş deyince..kesin faydası oldu diyeceğim :KK70:

arkadaşlar ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve saçlarım inanılmaz bir şekilde gürleşti, uzadı ve dökülmesi çok çok azaldı.. Öylesine dökülüyordu ki eşimin her tarafından saçlarım çıkıyordu attığım her adımda yere bakıyordum saç var mı diye artık psikolojim bozulmuştu.. Önce şampuanımı değiştirdim ardından çam terebentin yağına başladım.. Yalnız şuna dikkat etmeliyiz çam terebentin şaçı kurutur o yüzden kuru saçlar için önerilmiyor ve kullanım dozajını iyi ayarlamak lazım yoksa dökülme yapar.. Benim şampuanım sülfat içermeyen bir şampuan Natural Down Under Güçlendirici şampuan 385 ml bunun içerisine çam terebentinin kapağından yarım kapak koyuyorum ve her kullanım öncesi iyice çalkalıyorum çünkü üste çıkabilir şampuana iyice karışması açısından karıştırmak yararlı.. bir de saçlarınızı yıkama öncesi saç derinize 30 sn masaj yapın bu saçların yılda + 3 cm daha fazla uzamasını sağlar.

Çamterebentini şampuanıma ekleyip kullanıyorum
Ama saçımın dökülmesini etkilemedi hala dökülüyor
Sadece bakım amaçlı kullanıyorum

arkadaşlar ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve saçlarım inanılmaz bir şekilde gürleşti, uzadı ve dökülmesi çok çok azaldı.. Öylesine dökülüyordu ki eşimin her tarafından saçlarım çıkıyordu attığım her adımda yere bakıyordum saç var mı diye artık psikolojim bozulmuştu.. Önce şampuanımı değiştirdim ardından çam terebentin yağına başladım.. Yalnız şuna dikkat etmeliyiz çam terebentin şaçı kurutur o yüzden kuru saçlar için önerilmiyor ve kullanım dozajını iyi ayarlamak lazım yoksa dökülme yapar.. Benim şampuanım sülfat içermeyen bir şampuan Natural Down Under Güçlendirici şampuan 385 ml bunun içerisine çam terebentinin kapağından yarım kapak koyuyorum ve her kullanım öncesi iyice çalkalıyorum çünkü üste çıkabilir şampuana iyice karışması açısından karıştırmak yararlı.. bir de saçlarınızı yıkama öncesi saç derinize 30 sn masaj yapın bu saçların yılda + 3 cm daha fazla uzamasını sağlar.

Gürleşti demek, benimde eskiden saçım gürdü kimyasallar yüzünden mahfoldu gerçekten kalınlaştırırmı saçlarımı? Birde saçlarına direkmi uyguluyorsun yoksa sadece şampuanınamı katıyorsunn? Benimde saçlarım 2 günde yağlanıyor kaşınıyor ve kepekleniyor çok şikayetçiyim, daha çok yağlandırmaz dimi? Şampuanın içine koyduğumda? Yağ sonuçta.. Bende şampuanımı değiştirmeyi düşünüyorum senin kullandığın nasıl acaba ben placenta almayı düşünüyorum yağlı saçlar için olandan... Maşallah öyleyse kendine gelmiştir senin saçların.. Birde 300 mllik şampuana kaç kapak koymalıyım çamterebentini

Son düzenleme:
bende dün akşam kullandım :)
750ml şampuanıma 2 kapak koydum (burdaki ölçüler çok farklı farklı bende tahmini koydum)
birazda badem yağı koydum
karıştırdım bayaaa
burda denilen gibi sıvılaştı biraz şampuan
kokusu başta keskin gelse de kullandıktan sonra hiç rahatsız etmedi beni
banyodan sonra saçlarım sertleşmedi aksine normalden daha yumuşak oldu
rahatsız edici bi kokuda kalmadı
dökülme olarak ilk yıkamam olduğu için net bişey söyleyemem ama daha az gibi geldi =))
şimdilik memnunum devam edicem bakalım ne olcak umarım işe yarar..

Arkadaşlar ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum saçlarım hiç dökülmüyo tavsiye ederim

tecrübeyle sabit olduğu için sana soruyorum bende şampuanıma koydum iki akşamdır yıkıyorum ama çok memnunum saçlarımı kremsiz yıkayamazdım şimdi sadece çamterebentinli şampuan :)): ve çok kolay taranjıyo yumuşacık pırıl pırıl ıslak saçla yatıyorum sabah düzleştirici kulanmışım gibi dökülme çok azdı ama dün akşam fırçamda sadece 3 tel saç vardı artık bu olmadan saçımı yıkamam ama benim asıl merak ettiğim iki senedir kullanıyormuşsunuz saçları hızlı uzatıyormu çünkü saçlarım yıllardır omuzlarımı geçemedi :) merakla cevap bekliyorumm

arkadaşlar dove şampuana koysak olur mu??ben yeni aldımda??bitkisel şampuan alamıcam çünkü???:KK51:

kızlar benim saçımı acayip döktü, kullanırken bir kere daha düşünü derim...

gülben yaa biz senle naturway sarımsaklı şampuana çok gittik geldik..
bizimkiler babe ve prozinç işe yaramassa naturway alalım destek ver bana..
500ml 17 lira felanmış uygunda..
napsakki bacıı hep aklımın bi köşesinde o şampuan..

bu çam terebenti olayda bende muallakta..
bi ara katmıştım dökülüyodu saçım kullandım yine döküldü korktum bende kullanmadımm..
bizim saçlar yağlı zaten yağa felan bulaşmayalım hiç sarımsak iyi ama..

Son düzenleme:
gülben yaa biz senle naturway sarımsaklı şampuana çok gittik geldik..
bizimkiler babe ve prozinç işe yaramassa naturway alalım destek ver bana..
500ml 17 lira felanmış uygunda..
napsakki bacıı hep aklımın bi köşesinde o şampuan..

bu çam terebenti olayda bende muallakta..
bi ara katmıştım dökülüyodu saçım kullandım yine döküldü korktum bende kullanmadımm..
bizim saçlar yağlı zaten yağa felan bulaşmayalım hiç sarımsak iyi ama..

:KK70:DDDD canım benim yaaa.... aynen kafamın içine kazınmış benimde bu şampuan... :)) bak ne yapalım şampuan bitene kadar bu şampuanları kullanalım..sonra sonuçları degerlendirelim...:KK70:DD olmadı sevgili sarmısaklımıza geçeriz :KK70:DDDD

:KK70:DDDD canım benim yaaa.... aynen kafamın içine kazınmış benimde bu şampuan... :)) bak ne yapalım şampuan bitene kadar bu şampuanları kullanalım..sonra sonuçları degerlendirelim...:KK70:DD olmadı sevgili sarmısaklımıza geçeriz :KK70:DDDD
aynen cnm ya naturway beni çağırıyooo..
en azından ufak boyunu alıp deneris..
benim prozinc 150ml bitince naturway denim olmadı tekrar prozince dönerim..
ayydenek gibi olduk ama napalım denemeden anlayamayıs kii herkese iyi gelen bize gelmeyebilir..
tamam anlaştık:21:

kızlar ben şampuanıma kıyamıyorum :) acaba başka bi şampuana koysam onla yıkasam sonra normal şampuanla yıkasam olur mu ki? :26: ya da ilk normal şampuanla sonra onla. ne önerirsiniz? sinameki,badem yağı,bemiks ampullü karısımı uyguluyorum bunu da yaparsam bi şey olur? kuaföre sorduğumda olmaz demişti ama. yardımcı olursanız çok sevinirim.

kızlar ben şampuanıma kıyamıyorum :) acaba başka bi şampuana koysam onla yıkasam sonra normal şampuanla yıkasam olur mu ki? :26: ya da ilk normal şampuanla sonra onla. ne önerirsiniz? sinameki,badem yağı,bemiks ampullü karısımı uyguluyorum bunu da yaparsam bi şey olur? kuaföre sorduğumda olmaz demişti ama. yardımcı olursanız çok sevinirim.

çamterebentinin sadece bitkisel şampuanlarda işe yarıdığını biliyorum aktarda demişdi üstelik denendide bir kutu bitkisel bir kutuda glissde denendi inanın glisi bozdu sanki ama bitkiselde tam uyum sağladı şampuanı bozmadığı gibi saç derisinede iyi geldi bu şekilde yaparsanız belki faydası olur inş. herşeyi birbirine karışdırmadan yapmak kuaförünüzün dediği gibi daha mantıklı

kızlar ben normal şampuna koydum gayet güzel oldu.şampuan sulandı ama saçlarım süperdiii...bide normalinden biraz daha fazla döküldü.neden bilmiyorum ilk kullandığım için mi acaaba?:18:

X