Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Kendi adima ve sizin adiniza üzüldüm.
Isin kötü tarafi yeni ve paraya kiyip aldigim sampuanim heba olmasin diye hala kullaniyorum.

Bu tarz ürünler saça hemen etki etmez diyenler var. 1-2 ay daha kullanmayı düşünüyorum.
umarım iyi yönde sonuçlanır hem sizin hem benim için.

Insanlar sacimi kestirdim diye uzuluyor bense dokuluyor diye sacin koku sizde nasil olsa yine uzar ama dokulme oylemi elini sacina her attiginda sac gelmezi ne kotu her defasinda uzuluyorum hic bir seyden zevk alamaz hale geldim yana done sifa ariyorum gitmedigim doktor almadigim ilac kalmadi giderek umidim azaliyor en son su meshur cam terebentin aldim sirf kullanmadim demiyim diye artik aynaya bakmak istemiyorum eski saclarima gecen yila tekrar kavussam dunyalar benim olurdu benim halimden anlayan benimle ayni dertten muzdarip olan varmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

bende bugun şampuanımın içine çam terebentin esansı kattım. ( Esans Yağın daha yogun hali) saclarım ince telli ve yağlı ancak ilk yıkama da kepekten arındı ve biraz kabardı diyebilirim :) (kuruluktan kaynaklı kepeklenme sorunu için değil yağlılıktan kaynaklandığı için heralde ) 500 ml tresan ısırgan otu sampuana kendi kapağıyla bir kapak koydum. Arkadasımla birlikte Bir ay boyunca deneyip olumlu ve yönlerini görecegiz :) son durumu tekrar yazacağım :KK3:

benim bir arkadaşım 1 lt'lik bebek şampuanının içine 8 tane doğum kontrol hapını toz haline getirip 80 damla Çam Terebentin karıştırıp kullanmış ve saçları çıkmış. Tıpkı küçük bir çocuğun saçları gibi görünce şaşırdım :) neden bebek şampuanıyla dedim diğer şampuanlarda daha fazla kimyasal olduğu için en iyi etkinin bebek şampuanından alınacağını söyledi. bende burdan neler yazıldığına bakmak istedim. eşim için hazırlayacağım galiba bunu.

neredeyse bütün yorumları okudum. sac dökülmesi durup yeni sacları cıkan arkadaslar varmı. ben bepanten evigen bemiks ve badem yagı ayrıca barcelino yagını kullanarak haftada bir bakım yapıyorum saclarım baya toparlandı sampunada cam telebentin koydum oda sac cıkarmaya fayda ediyomu acaba
:KK1:

Selam arkadaslar benim saclarim cok uzun suredir dokuluyordu upuzun saclarimi toparlansin diye omuzlarimda kestirmek zorunda kaldim (zaten sac hacmini kaybedince uzun kullanmanin guzel gorunmedigi kanaatindeyim).dokulme surecinde priorin sampuan kullandim saclarimi sonuk yapti ve o kadar cok kasiniyordu ki inanilmaz kepek yapti bir suru para vermeme ragmen bir kismini kullanmadim kaldi sac dokulmeme de bir faydasi olmadi ama sacimi uzatip kalinlastirdi.
Bu sirada doktoro gittim demir hapi verdi illk kutuyu bitirdigimde hicbir etkisini gormemistim ama simdi ikinci kutu bitti ayrica 1 haftadir cam terebentini sampuana karistirip kullaniyorum tararken bile normal oranlarda dokuluyor o asiri dokulmeyi durdurdu diyebilirim.gerci bir seyin etkisini gormek icin 1 hafta kisa bir sure ama dokulmem yari yariya kesildi diyebirim.sonuc olarak ben tavsiye ediyorum fakat okudugum kadariyla saci yagli olanlara etkili oluyor.Bir de ben head &shoulders a karistirip kullandim.bu forumda o sampuana karstirip etkisini gosterenleri de okuyunca sasirdim ikisinin etkisi olabilir cunku head shoulders yumusak bi sampuan ben en buyuk boyuna 2 bucuk kapak karistirip koydum saclarimi sertlestirmedi sampuan da su gibi olmadi.bitkisel sampuanlarda genelde sertlestirdigi icin ayni etkiyi gostermeyebilir. sampuani her yikamadan once biraz calkalarsaniz heryere esit dagilir.Bir de tavsiyem cok sicak suyla durulamayin sacinizi cam terebentinin de yakici etkisi var derinize zarar verebilirsiniz.
her urun herkeste ayni etkiyi gostermeyebilir ben kullanali da 1 hafta oldu ilerleyen zamanlarda etkisini yazarim.
Ayrica beslenmenize de dikkat edin demir eksikligi olanlar icin sut urunlerini dikkatli yemek gerekiyor sut urunleri demir emilimini azaltiyor.mesela ben sutu ve yogurdu yemeklerden birkac saat sonra tuketiyorum demir hapindan da cok sonra tuketiyorum.kirmizi etin yaninda ayran iceceginize portakal suyu gibi c vitamini iceren seyler tuketirseniz dmir emilimini artitirirsiniz.

Çam terebentin yağı benim de saçlarıma çok iyi geldi bir de Barcelino yağı almıştım internetten kampanya vardı oda çok iyi geldi

Bir ay boyunca kullandim ve gercekten hem dokulmeyi onluyor hem de sac tellerini kalinlastirdi :) mutlaka devam edecegim. Bir de yeni sac serumu aldim Paraben icermeyen onu da deneyecegim :-)

ben şimdilik memnunum, nude şampuanın içine ekledim. dökülme azaldı epey , yumuşak ve parlak oluyor saçlar.tamir ediyo sanki , güzel temizlediğini de hissediyorum. uzatma olayına henüz dikkat edemedim.

şampuanıma ekledim 1 haftalik kullanımdan memnunum sirkeyide kullanıyorum guzel etki veriyor

kendi yaptıgım sarımsaklı şampuanın içine kattım bende.. saçlarım banyoda 5-6 tel anca dökülüyor.. kuruykende aynı şekilde:KK53:En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

kendi yaptıgım sarımsaklı şampuanın içine kattım bende.. saçlarım banyoda 5-6 tel anca dökülüyor.. kuruykende aynı şekilde:KK53:En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

ayyy sarımsaklı sampuan bende yaptım hatta camterebentınde kattım ama fena kokuyo:KK25::KK25:

ayyy sarımsaklı sampuan bende yaptım hatta camterebentınde kattım ama fena kokuyo:KK25::KK25:

evet banyodan sonra baharatlı çubuk kraker gibi kokuyorummm :26::26::26: :KK1:
ama bakımla birlikte 2 haftada 2 parmak uzamasından sonra,bırakacağımı sanmıyorum :)

evet banyodan sonra baharatlı çubuk kraker gibi kokuyorummm :26::26::26: :KK1:
ama bakımla birlikte 2 haftada 2 parmak uzamasından sonra,bırakacağımı sanmıyorum :)

valla bende parfumle falan kapatmaya calısıyorum kokuyu bende saclar ıstedıgım boya gelınceye kadar devam:KK1:

Evet bende aynı şekilde :)
hazirana kadar her haftalık bakım tarihlerini karışımları bile yazıp astım..
sinemaki sarımsaklı şampuan yapıyorum bakalım .. :KK16:
3.kür saçımda şu an :18: çamda dökülmeyi bitirdi resmen o açıdan çok mutluyumm :KK8:

Evet bende aynı şekilde :)
hazirana kadar her haftalık bakım tarihlerini karışımları bile yazıp astım..
sinemaki sarımsaklı şampuan yapıyorum bakalım .. :KK16:
3.kür saçımda şu an :18: çamda dökülmeyi bitirdi resmen o açıdan çok mutluyumm :KK8:

sınemakı zor geldı bıraktım ben onu ya sımdıbarcelıno yagı suruyorum bende haftada uc gun bakalım ne kadar etkı edıcek:)

sınemakı zor geldı bıraktım ben onu ya sımdıbarcelıno yagı suruyorum bende haftada uc gun bakalım ne kadar etkı edıcek:)

onu çok duydum ama cesaret edemedim :26: çok fazla yağ var sanırım içinde dökülmeyi arttırır mı diye :18:

içindeki yağları tam olarak yazabilirmisiniz? etkisini gösteriyor mu ?birde fiyatı ?
ve etkilimi? çok soru sordum sanırım :KK30:

onu çok duydum ama cesaret edemedim :26: çok fazla yağ var sanırım içinde dökülmeyi arttırır mı diye :18:

içindeki yağları tam olarak yazabilirmisiniz? etkisini gösteriyor mu ?birde fiyatı ?
ve etkilimi? çok soru sordum sanırım :KK30:

valla dokulmemı arttırmadı ıcınde 15 cesıt yag var camterebentın badem soya jojoba fındık avakado ceviz aycicek susam corekotu defne bugday hındıstan zeytınyagı ısırgan var ıcınde fıyatı aktarda 10 lıra cıvarı daha yenı basladıgım ıcın etkısını gormedım ama kullanıpta memnun kalan cok:KK51:

X