Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Çam Terebentin Yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
R

renkahenk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi renkahenk
Çam Terebenti Yagi

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

İçeriği : Buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir. Yagi alinacak bitkinin yetistigi topragin özellikleri, yetistigi ortamin iklim sartlari, bitkinin toplama zamani, kurutulma sartlari bitkisel yagin renk ve kokusunu etkilemektedir. Bu sebeble standart bir koku ve renk gözlenmeyebilir, farkliliklar olabilir.

Faydaları : Saçı besler, dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Saç diplerini kuvvetlendirir.

Kullanım Alanları : Saç için kullanılır.

Kullanım Önerileri : Saçlar için susam, fındık, ceviz ve badem yağıyla birlikte saça friksiyon yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konularak şampuanla birlikte kullanılabilir.

Uyarılar : Baz yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Gözle temas ettirilmemelidir.

Cesitli markalarin degisik siselerde cam terebentin yaglari mevcuttur

Saç dökülmesi için çamterebentin yağınıda önerebilirim ben kullandım ince telli ve çok az saçım vardı üstelik çok dükülüyordu. Çamterebentin sayesinde dökülme azaldı saçlarım biraz daha dirileşti ve daha çabuk uzadı. Aktarlarda ve eczanelerde bulabilirsiniz. Kokusu biraz kötü ama sonuca değer. Şampuanınıza katabilirsiniz veya ben uğraşabilirim diyorsanız saçdıplerinize sürmek daha faydalı olur.Sağlıkla güzellikle kalın :içelim:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi renkahenk
saolun arkadaşlar
saçlarım aşırı dökülmeye başladıktan sonra beni rahatsız edecek derecede azaldıkalrını düşünüyorum.bunu nasıl uyguladınız?temiz saç diplerine masjalamı yedirdiniz yada banyodan öncemi kullandınız

• Konu Sahibi renkahenk
o dediginiz seyin adini tam olarak verebilirmisiniz bana arkadaslar? yurt disinda yasadigim icin ismi tam lazimki eczaneye anlatabiliyim, nedir o krem seklindemi? yoksa yag mi? bir bitkiden falanmi yapilmis? benimde ince telli ve cok døkulen saclarim var.. yardimci olursaniz sevinirim

• Konu Sahibi renkahenk
ÇEMTEREBENTİN YAĞI diye geçer aktarlardada vardır eczanelerdede. temiz saç diplerine masajla uygulamak mümkün ama uğraşamam kötü kokuyo çekemem derseniz kullandığınız şampuana karıştırın böylelikle her yıkamada uygulamış olursunuz ve sonuç alırsınız. Bende işe yaradı umarım sizede faydalı olur :)

• Konu Sahibi renkahenk
Renkahenk tavsiyen icin tesekkurler, benimde saclarim ince telli gurdu ama saclarim sulardan stresten sanirim dokuluyorsampuan aliyorum hemde en kaliteli bir ise yaradigini soyleyemem, ama bu yazdigin Cemterebentin yagi paris'te bulnurmu sormam lazim, yoksa Turkiyeden gelen olursa rica ederim

• Konu Sahibi renkahenk
ben de uzun süredir kullanıyorum şampuanıma karıştırdımmm
ve kepeklere de iyi gelio
gerçi kokusu biraz kötü idare edin

• Konu Sahibi renkahenk
bende kullanıyorum kızlar ve dendıgı gıbı dökülmeyı azalttı ama bunu 3 günde bır saç dıplerıne masaj yapıp uygulayın..saçları kalınlaştırıyo vede dökülmeyi azaltıyo 1veya 2 ay devam edın dedı aldıgım aktar 3 günde bır yapıorum ben ..kesınlıkle tavsıye ederım...ve mümkünse direk saç dıplerıne uygulayın..şampuanda cok etkılı olmayabılır...:1yes2:

• Konu Sahibi renkahenk
bende kullanıyorum kızlar ve dendıgı gıbı dökülmeyı azalttı ama bunu 3 günde bır saç dıplerıne masaj yapıp uygulayın..saçları kalınlaştırıyo vede dökülmeyi azaltıyo 1veya 2 ay devam edın dedı aldıgım aktar 3 günde bır yapıorum ben ..kesınlıkle tavsıye ederım...ve mümkünse direk saç dıplerıne uygulayın..şampuanda cok etkılı olmayabılır...:1yes2:

bende kullanayım hemen acayip dökülüyor saçlarım yaaa :1no2:

• Konu Sahibi renkahenk
yurt dışında yaşayan bir arkadaş sormuştu latincesi :eek:leum terebenthina communis, ben de şampuana karıştırıp kullanıyordum ama çok işe yaramamıştı,bir de diplerine sürmeyi deneyeyim.

Bende bir dönem kullandım şampuanıma karıştırdım badem yağı ile birlikte. Saçlarım hem daha kuvvetli oldu hemde kabarmadı fazla tavsiye edrim ama bende çok dökülme olmadığı için ben şanpuana karıştırıyordum.

ya ne kdr sürede uzatıyo ben yeni aldımda.daha kullanmadım yarın başlıcam.benim saçlarım ensemde :KK43: kestirdim ama pişman oldum çabuk uzamasını istiyorum 1 ayda ne kdr uzatır.

ya ne kdr sürede uzatıyo ben yeni aldımda.daha kullanmadım yarın başlıcam.benim saçlarım ensemde :KK43: kestirdim ama pişman oldum çabuk uzamasını istiyorum 1 ayda ne kdr uzatır.

frozencım deneyeceksin göreceksin bizide bilgilendirceksin:teselli:

Tutuklu ben sormustum sorup varsa alayim denerim bilgin icin tsk

valla benim saçlarımda acayip dökülüyo boyadan oldu sanırım hemen bende denemeliyim paylaşım için sağol arkadaşım

Arkadaşlar ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum saçlarım hiç dökülmüyo tavsiye ederim

1haftadır kullanmaya basladım,sampuanıma karıstırdım ve sonuc super:)

1haftadır kullanmaya basladım,sampuanıma karıstırdım ve sonuc super:)

silvana birde saç diplerine sür 15 dakika beklet ve yıka bunu 15 günde bir tekrarla saçlarının nasıl dirileştiğini göreceksin.
biraz yanma ve uyuşma hissi uyandırır herhangi bi yan etkisi yoktur.

Arkadaşlar Hindistanda Yetişen Entele Diye Bir Bitki Var Ama Temin Etmek Zor,aktarlara Rica Ederseniz Getirenler Var,saçlarinizi Enteleyi Kaynattiğiniz Su Ile Yikiyosunuz Süper Uzatiyo.

bende kullanıyorum.başta kokusu igrençti ama alıştım galiba artık.ama tam bi faydasınıda göremedim :1no2:

bende kullanıyorum.başta kokusu igrençti ama alıştım galiba artık.ama tam bi faydasınıda göremedim :1no2:

ÇAMTEREBENTİNİNDE DEĞİŞİK MARKALARI VAR BUNDAN DOLAYI FAYDASINI GÖREMEMİŞ OLABİLİRSİN BEN ARİFOĞLU KULLANIYORUM ÇOKTA MEMNUNUM BİR SÜREBIRAKMIŞTIM ŞİMDİ YENİDEN BAŞLADIM 3 KEZDE SAÇ DİPLERİME SÜRÜP BEKLEDİM VE ŞİMDİ MİNİK SAÇLARIM ÇIKIYO :)

X