erken düşük mü acaba

K

kucukkedicik

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi kucukkedicik
Merhaba kızlar,

Sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz. Geçen ay resmen hamilelik belirtileri yaşıyodum, göğüslerde hassasiyet, kasıklarda ağrı, karında şişlik, ağızda metal tat,fazla akıntı, sürekli uyuma isteği, et kokularına karşı tiksinme..vs. Ama sonra regli oldum ve çok ilginç cevizden küçük bir parça düşürdüm, çok korktum. Sanırım erken düşük yapmış da olabilirim senağlama, günüm geçmediği için gebelik testi yaptırmamıştım. Kanamam üç gün sürdü sonra çok azaladı ve kesildi ki normalde 5-7 gün full devam eder.

Kanamam bittiğinden beri benzer belirtiler yaşıyorum. Hamile kalmayı çok istiyorum. :KK43::emir_bebek:

Ailemde ikiz gebelik çok var. Sizce ikiz gebe kalmış ve birini düşürmüş olabilir miyim. Çünkü belirtilerin bir kısmı hala devam ediyor.

Herşey çok istediğim için psikolojik de olabilir tabii

:çok üzgünüm:

slLep2.png

Merhaba kızlar,

Sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz. Geçen ay resmen hamilelik belirtileri yaşıyodum, göğüslerde hassasiyet, kasıklarda ağrı, karında şişlik, ağızda metal tat,fazla akıntı, sürekli uyuma isteği, et kokularına karşı tiksinme..vs. Ama sonra regli oldum ve çok ilginç cevizden küçük bir parça düşürdüm, çok korktum. Sanırım erken düşük yapmış da olabilirim senağlama, günüm geçmediği için gebelik testi yaptırmamıştım. Kanamam üç gün sürdü sonra çok azaladı ve kesildi ki normalde 5-7 gün full devam eder.

Kanamam bittiğinden beri benzer belirtiler yaşıyorum. Hamile kalmayı çok istiyorum. :KK43::emir_bebek:

Ailemde ikiz gebelik çok var. Sizce ikiz gebe kalmış ve birini düşürmüş olabilir miyim. Çünkü belirtilerin bir kısmı hala devam ediyor.

Herşey çok istediğim için psikolojik de olabilir tabii

:çok üzgünüm:

slLep2.png

arkadaşım müsaitsen eğer bir kan testi yaptır. ordan net sonucu alırsın canım.
bende düşük yapğtım ama gebe olduğumu biliyordum. kan testinden kesin sonuç alırsın arkadaşım. umarım herşey gönlünce olur.

teşekkürler xxyıldızxx,

peki düşük nasıl oldu sende? böyle bir parça düşme oldumu? bende regli süresince bir kere böyle bir parça düşme oldu. Senin kanamaların kaç gün sürmüştü?

aslında o ay bir de mantar olmuştum. Onun etkisi olabilir mi sence? gerçi travogen kullandım, gebelerde kullanılabilen bir ilaç.

KİMYASAL GEBELİK

Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp,
döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile
devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve
gebelik testleri ile tespit edilmesidir.
Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani ( + )
Çıkmasına rağmen, hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz.
Rahim içine yerleşemez ve kendiliğinden düşük ile sonuçlanır.

Kimyasal gebelik sık görülmekte olup, bir çok kadın bunun farkına
Varamamakta ve normalden biraz fazla veya
düzensiz adet gördüğünü zannederek
Aslında düşük yapmaktadır.
Kimyasal gebeliği bazı hekimler “sessiz düşük” olarak isimlendirmektedir.

Kısacası döllenme olur, fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşemez.
Sessizce adet kanaması ile birlikte düşer.
Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir.

Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen,
dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen
BHCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir.
Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez.
Takip gerekmektedir.

CANIM NEDEN BİR TEST YAPMIYORSUN ?

teşekkürler canım

daha yeni evliyiz ve bu benim ilk testim olacak :eek:

dua edin eğer bebeğim varsa inşallah sağlıklıdır.

Inşallah Hamişssindir Ve Bebeğin Sağliklidir Canim.idrar Testi De Yapabilirsin Avde Kendin .hadi Bakalim Hayirlisi Sonuçtan Haberdar Et Bizi Canimm.

canım bişey diyecem daha adet gecikmen olmadıysa düşük olsaydı daha küçük bi parça düşürmen gerekirdi bence erken düşük aslında kimyasal gebelik diye biliyom yumurta dölleniyo fakat rahme tutunamıyo ve adet kanaması şeklinde atılıyo,,beni dinlersen bi doktora git gebelik istiyon herhalde tetkiklerinde yapılmış olur folik a başlarsın tabi gitmediysen

bak bide yeni evlisin hayırlısı olsun allah verir inşş

teşekkürler xxyıldızxx,

peki düşük nasıl oldu sende? böyle bir parça düşme oldumu? bende regli süresince bir kere böyle bir parça düşme oldu. Senin kanamaların kaç gün sürmüştü?

aslında o ay bir de mantar olmuştum. Onun etkisi olabilir mi sence? gerçi travogen kullandım, gebelerde kullanılabilen bir ilaç.

canım benden sürekli parça halinde kanama geldi ve yaklaşık 1 hafta kadar sürdü. eğer içim temizlenmemiş olsaydı kürtaja alacaklardı. allah tan temizlendi.
bu arada ne zaman kanaman oldu.? çünkü düşük yapıyorken testler 10 gün kadar pozitif sonuç veriyor.

canim normal dusuklerde kanama 7 gun ile 10 gun arasi degisiyo.Seninki ilginc olmus bencede en iyisi test yoksa anlasilmaz boyle.

canım bence kullandığın ilaa bağlı olarak öyle bir parça düşürmüş olabilirsin.biliyorsun ilaçlar regl döneminde gelen kan miktarını ve kanın niteliğini değiştiriyor.ama yinede bir test yap için rahatlasın

merhaba arkadaşlar,daha once siteye cok girdim hepinizin sıkıntılarını , mutluluklarını okudum.ancak siteye ilk defa yazıyorum.
ben daha once üç defa düşük yaptım.en sonunda kanda pıhtılaşma denildi(heterezigot)daha sonra coraspirin ve fragmin ignesine başladım 1 ay içerisinde tekrar hamile kaldım ancak dün yeniden düşük yaptıgımı ögrendim.doktorum esim ve bana genetik test yaptırmamız gerektiğini söyledi.ögretmen oldugum için subat tatilinde ankarada(zekai tahir burak hastanesi) genetik testi yaptıracagım.bu konuda benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlardan , genetik testi konusunda bilgilerinizi ve durumum konusunda yorumlarınızı rica ediyorum.(şimdilik kardeşimin adresinden girmek zorunda kaldım ozlem_28)

X