Cilt Bakımı Ürünleri Hangi nemlendiriciyi kullanmalym?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

elisaa

Minik Serçe
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
4.405
1
42
Kızlar benim cildim çok kuru özellikle yüz kısmım.Forumu takip ediyorum bitkisel maske tariflerini paylaşıyor arkadaşlar saolsunlar.. Peki bana hangi nemlendiriciyi önerebilirsiniz ve nasıl kullanmalıyım? Yüzüm çok kuru yaa :1no2: ne yapmam lazım kızlar?

evet ya benimde cildim kuru bende yüzüme dove kullanıyorum ama başka bi önerisi olan varsa sevinirim:tomato:

Benim de cildim çok kuru ve kesinlikle sabun kullanmamalısınız bence. Temizleme kremi ya da köpüğü olabilir. Gerçi ben de tam aradığım gibi nemlendiren bişey bulamadım ama sabun iice kurutur..

benimde cildim aşırı kuru, bepanthene merhem kullanıyordum oda cildimi aşırı yoruyo sanki zaten emilimi zor bir krem.Bi süre sonra gözenekler yağ doluyo bende bir sürü ürün kullanmak yerine Temizleme jeli ve sonrasında nemlendirme için klasik hafif bir krem arıyorum.
Pahalı özellikleri çok olan ürünlerin içindeki kimyasal miktarıda çok oluyo derler genelde.
gül kremleri oluyor onlardan kullansak yeterli olurmu, onlarda tamamen doğalmıdır bilmek lazım tabii.

ay benim derdim niye hiç bitmiyor yaaaatatlicadiarzu

Cildi çok kuru olanlara bir krem önereyim.La Roche Posay. Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım çok memnun olduklarını söylüyorlar.

kayısı çekirdeği yağı kullanın kuru ciltler için birebir diyolar

benim cildim normal karmaya dönük ben en son arko nemin bir kremini aldım şimdilik inanılmaz güzel yumuşatıyor ve nemlendiriyor tavsiye ederim her cilt tipi içinmiş ben hastası oldum valla

Benim de cildim çok kuru ve kesinlikle sabun kullanmamalısınız bence. Temizleme kremi ya da köpüğü olabilir. Gerçi ben de tam aradığım gibi nemlendiren bişey bulamadım ama sabun iice kurutur..

ya hanği türde sabun kullancam ya üffff bide ben dove nin kremini kullanıyorum cildimi nemelnedirmesmi kuruturmu ya ortalarda kırım kırışık bişekildemi gezcessenağlamasenağlama

kayısı çekirdeği yağı kullanın kuru ciltler için birebir diyolar

benim cildim normal karmaya dönük ben en son arko nemin bir kremini aldım şimdilik inanılmaz güzel yumuşatıyor ve nemlendiriyor tavsiye ederim her cilt tipi içinmiş ben hastası oldum valla

cnm arko şu yeni cıkan orko mu acaba:uhm:

kızlar bnde ıspartadan gelen gülsaray die bi krem var hakiki gülden yapılmış hem cildi nemlediriyor hemde tonik gibi diebilirim.tavsiye ederimmm...

benim cildimde karma kuruya dönük bende bir türlü cildime uygun sabunu nemlendirciyi bulamıyordum ama sebamedin likit yüz ve vücut için olan sabunu iyi geliyor bana nemlendirici olarak ta anthemıs adlı salyangoz özlü kremi kullanıyorum fiyatı 34 ytl memnun kaldım ama biraz pahalı olduğu için bu bittikten sonra sebamedin nemlendiricisini denemek istiyorum bilginize .

bence sabun asla kullanmayın yüz temizleme jelleri hele hiç kullanmayın onlarda ne kadar yıkasak ciltte kalıyor en iyisi mikrofiber yüz temizleme keseleri hem bir iki yıl kullanabiliyorsunuz sadece suyla ve inanın hepsinden daha iyi temizliyor cildi siyah noktalarım bile gitti. kreme gelince exipial kullanacaksanız yüze Excipial Hydro olanından kullanmanız gerekiyor. normal ekonomik bir nemlendirici bu. ama farklı ürünler kullanacaksanızda içerisinde mutlaka panthenol olması gerekiyormuş. ben en son bepanthol losyon kullandım güzeldi ama çok düzenli kullanamadığım için yinede kesin bişey diyemeyceğim şimdi de karaüzüm çekirdekli bi krem aldım bunu deneyeceğim birde.

nemlendırıcı secerken ıkı onemlı nokta var.ne bekledıgınız onemlı.25 yas ve sonrasında ısenız hafıf yaslanma karsıtı ve ılerıye donuk kremler kullanmalısınız.ve 25 yasından sonra kalıtelı urunler tercıh etmenızde yarar var. 20 lı yasların basında ısenız nıvea vb denk krem markalarınıda tercıh edebılırsınız.acıkcası bıotherm kremım var 100 lıra cıvarı bısey bır ıse yaramıo.aynı ısı mecıtefendı kremıde yapıo

RoC'un kuru ciltler için olan 24 saatlik nemlendiricisini kullanıyorum.
Cildim çok kuru, pul pul olurdu ama RoC'u kullandığımdan beri çok şükür kışın bu şikayetlerin bitti diyebilirim.
Yaklaşık 6-7 senedir kullanıyorum ve çok memnunum cildi benim gibi kuru olanlara tavsiye ederim.

bepanten kullananbılrsınz ck yumusatır cıldı bu bıldıgımz bepantene krem eczanelerde var ssk da yazdırılabıyrdu en son kokusu ck tatlı bı ılac tabıkıde ılaca hassasıyetı olanlar ıcın onermem..cıldı yumusak bı doku halıne getırmıstı bende

X