Doğuma Hazırlık Bana acil kız çocuk ismi lütfen ...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
zeynep ve elif benim favorim herkes degişik isim arıyor ama ülkemizde en cok begenilen ve secilen iki isim bunlarmış. Benim kızkardesimin ve benim kızımın adı bu isimler yanında 2. isimleride var.
Melike Zeynep
Elif Azra
Sude
İkbal
Gül
Reyyan... Benden bu kadar ALLAH hayırlı ömürlü etsin:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

zeynep ve elif benim favorim herkes degişik isim arıyor ama ülkemizde en cok begenilen ve secilen iki isim bunlarmış. Benim kızkardesimin ve benim kızımın adı bu isimler yanında 2. isimleride var.
Melike Zeynep
Elif Azra
Sude
İkbal
Gül
Reyyan... Benden bu kadar ALLAH hayırlı ömürlü etsin:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Canim Bende Hamileyim Inşallah Allah Im Nasipederse Kizimiz Olacak.bende Bazen Bi Bakiyorum Isimlere şu Aralar
Nil
Naz
Ela
Ece
Buse
Su
Hoşuma Gidiyor

canım benim kızımın adı aybüke anlamı ay yüzlü demek gerçektende ay gibi yüzü var bence olabilir bide ayça,gizem ,naz.

zeynep
elif
gökçe
kızım olsaydı bunlardan birini koyardım
Oğlum oldu Ahmet koydum ismini, çok güzel bir isim anlamıda güzel bence
Sırf değişiklik olsun diye hiç duymadığımız sözlüklerden araştırılıp konulmuş değişik isimleri sevmiyorum, Şu 5-6 yıldır bütün kız ve erkek çocukları daha önce hiç duyulmamış ama hepside hemen hemen aynı isimleri taşıyor.

bence isim türkce olmasi gerekmiyor,peygamberimiz demiski,anlami güzel olsun.yani bazilari kizinin ismini "aleyna"koyuyor,yani dile hos gelen bu isim "üzerimize"demek,yani pekte hos bir anlam degil yani.kuranda gecen isimlerin hepsini de koymamak gerekiyor,dedigim gibi hepsinin güzel bir anlami olmayabiliyor.benim hosuma giden isimler :amber müberra kizima koydum

amber: miski amber den geliyor,yani cenneteki güzel bir koku

müberra: günahlardan arinmis,paklanmis,temiz

hayrunnisa: hayirli kadin

Rumeysa: cennetle müjdelenen kadin,gökyüzünde parlayan yildiz,ilk müslüman kadinin ismi

Sara: Duru,temiz

Ahsen: En güzel,cok güzel

Bidaha kizim olursa ismini Sara Ahsen koymayi düsünüyorum,Hayrunnisa ve Rumeysa da yenegenlerim.

zulal sena aybike hayat ve hüma ecem düşünmüştüm kizimn ismini ama hüma ecem koymak naip oldu

beril
berru
berrak
alkim
berfu...
benim kizim olursa adi mutlaka b ile baslayacak

ben kızım olursa inşallah CEMRE SILA-EYLÜL EVGÜ-YAREN NAZ bunlardan birini düşünürüm ikili isimleri daha çok seviyorum

ben PELİN ismine bayılıyorum kızımın ismi söylemeside kolay

Arkadaşlar çok sevdiğim kardeşim hamile ve 2 hafta sonra doğum olacak, kızı olacak onun da ama henüz isim koyamadılar kızlarına, lütfen bana en çok sevdiğiniz 6 kız ismi söyler misiniz, biriniz kızımızın isim annesi olacaksınız, şimdilik benim favorim, irem ve nehir ama daha güzel isimler vardır muhakkak, yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler hepinize.
canım ENZEL GÜZEL BİR İSİM DİR LİVANUR VEYA LİZANUR DA GÜZEL DÜŞÜN BENCE VEYA ŞÜHEDA YA DA İMRAN HEPSİ KIZ İSMİDİR HAYIRLI BEBEKLER OLSUN İNŞAALLAH...

rabbim kısmet eder de bir kızım olursa adı hazır
hûma: cennetten bi kuş ismi.
çok hoşuma gidio ya.
hûma gel bakim anneye
oyhhh
ne güzel valla:roflol::roflol:

yazdigina çok güldümsırnaşık şey, bende bir güzel isim buldugum zaman, bir deneme yaparim öncesırnaşık şeyilayda gel kizim buraya, kulagima hos geliyorsa o isimi not ederim.
kizimin adi ilayda
sevdigim kiz isimleri ise
dilla
suna
alev

Allah nasip kısmet ederse evlendikten sonra kız cocugum olursa EFSA erkek olursa KAYRA istiyorum.

İsimlerin yanına konan "su" ekini bende sevmiyorum.Herkes koyuyor.Moda oldu.
Ben olsam Cemre, Seda, Naz, Nagihan, Nazenin gibi birşeyler koyabilirdim.Benim çocuğum olsa Paris, Prens, Athens falan gibi isimler koymak isterdim ama izin vermezler herhalde :)

X