Vücut Kremleri Banyo Tuzu Nedir ??

Vücut kremleri, losyonlar

melody

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
311
8
46
Merhaba,
Banyo tuzu nedir ? ne işe yarar? deneyenler, bilenler yazabilir mi?
renkli renkli güzel şişelerde gördüğüm oldu bazı yerlerde..sadece süs için değildir mutlaka...merak ettim de

ewt şişelerde cok cici duruyorlar bildiğim kadarıyla küvete 4-5kasık döküyorsun koku dinlendirici özellikleri var farklı farklı kullanmadım ama merak etmiştim ondan araştırmıstım

Büyük ihtimalle güzel kokusu ve rahatlatici özelligi vardir o renkli tuzlarin...
Ben bir ara gercek Ölü Deniz tuzu kullanmistim ( kokusuz tabii ki), sirtimda cikan sivilcelere iyi gelmisti..

Başka bilgisi olan var mı..nasıl kullanılıyor..küveti doldurup içine mi dökülüyor..başka kullanımı var mı...
???

evet tatlım küveti doldurup içine döküp öööle bekliyosun sırnaşık şey güzel kokutuyoo vücudnu dinlendiriyo da ama çok uzun iş ya vaktin olcak yani uzun uzun küveti doldurcan da girip içine keyif yapcaksın da işin bitince bide küveti temizlemek var tabi :roflol:

hayatım ben bu banyo tuzunun papatyalısını kullanmıştım kuveti dolduruyorsun yemek kaşığıyla 4 kaşık kadar atıyon fazlada atabilirsin vücudunu ölü hücrelerden arındırıp nefes almasını sağlıyo ve dinçte tutuyo kokusuda müthiş

peeling gibi kullanılmaz mı acaba..? deniz tuzu falan kullanılıyor yaa selülitler için... tatlicadiarzu

hani renkli renkli oluyolar güzel şişelerde ... yani faydalı birşey öyle mi..
yoksa o renkli olanlar süs mü...

ÖZELLIGI: Banyo tuzu,bitki yaglari ve çiçekleri karisimidir. Küvet disinda Legen içine de konarak ayak kokulari ayak mantari ve ayak agrilari gidermek içinde kullanilir. Bu amaç için Banyo keyfi ürünümüzle birlikte kullanilmasi etkisini çok arttiracaktir.

KULLANIMI : Küvette toksin atimi, rahatlama ve canlilik için veya legene ilik su doldurarak yorgun ayaklar için kullanilabilir.

ICINDEKILER: Banyo tuzu. Gül yapragi, lavanta çiçegi, lavanta yagi ve diger bitki yaglari karisimi.

BANYO TUZU
İnsan denize girdiği zaman sanki yeniden doğmuş gibi olur . İnsan vücudunun suyu,deniz suyuna eşdeğerdir,mineral açığı deniz suyuyla karşılayabilir.
suya girdiğiniz zaman vücut mineralleri adeta sünger gibi içine çeker ve toksinleri dışarı attırrır. İşte tuzlu su banyosu denizin insan vücuduna yaptığı etkiyi yapar.
300 milyon yıl önce ki denizlere girmeye ne dersiniz? Himalaya tuzları 300 milyon yıl önce kurumuş denizdi ve bilmediğimiz bir zaman diliminde de deniz suyu ile birlikte doğanın bir parçası idi.
Evde kendinize zaman ayırın ve küveti yarıya kadar doldurun içine 1 kg pembe kaya yada fındık büyüklüğünde himalaya tuzu atın ve erimesi için 10-15 dakika bekleyin.
ardından biraz daha su ekleyin ve içine girin. 20-30 dakika arada sırada başınızı da suyun içinde tutarak bu suda kalın ve sonrasında duş almadan küveti yavaşça terk edin.
Bir yere uzanın ve en az 10 dakika dinlenin kan dolaşımınız arttı ve toksinleri dışarıya atan beden yoruldu. Ama bir yandan dinlendi ve dinginleşti.
Bu banyo çocuklara ve yaşlılara da uygulanabilir.
Dikkat; su sıcak olmamalı, 30 dakikadan fazla suda kalınmamalı ve herhangi bir rahatsızlığınız var ise evde tek başınızayken yapmamalısınız. Vücut gevşerek uyku hali yaratabilir.
HİMALAYA TUZLU SU BANYOSUNUN NELERE FAYDALIDIR?
CİLT RAHATSIZLIKLARI
SOĞUK ALGINLIKLARI
ATEŞ DÜŞÜRMEDE
DOLAŞIM BOZUKLUKLARINDA
ASTIM RAHATSIZLIKLARINDA
ROMATİZMA VE EKLEM RAHATSIZLIKLARINDA
YORGUNLUK VE AĞRI GİDERMEDE
RAHAT BİR UYKU İÇİN ÇOCUKLARA DA UYGULANABİLİR

Suyun içine bitkisel yağlar, çiçek yaprakları gibi keyfinizi arttıcı ürünler ekleyebilirsiniz.

Bu yazı blog.himalayanmiracle.com sitesinden alıntıdır

X