Yürüyüşü spor ayakkabı yerine topuklu ayakkabı ile yapın!

R

renkahenk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi renkahenk
Hanımlar eminim hepinizin kilolarıyla başı dertte.ve benim gibi basenleri ile.bugün okuduğum bir yazıya göre yürüyüşe çıkarken artık spor ayakkabı yerine topuklı ayakkabı öneriyorlarmış . evet evet yanlış duymadınız hemde dolgu topuk değil bildiğiniz ince topuklu ayakkabılar.yürüyüş esnasında topuklu ayakkabı giyenlerin vücudu daha güzel şekil alıyormuş kalçalar dik ve dolgun oluyormuş ve daha çabuk inceliyorlarmış.bencede öyle! bunu şöyle bir örnekle açıklayacağım;rus kadınları herzaman ince topuklu ayakkabılarla gezerler hem çok zarif görünürler hemde popolarının şekli gerçektende çok güzeldir.oysa biz ne yapıyoruz spor ayakkabılarla basenlerimizi daha çok genişletiyoruz. o zaman hanımlar demek oluyorki kendimize hemen bir topuklu ayakkabı almalı ve küçük adımlarla yürümeye başlamalıyız :1yes2: kadın olmak zor zanaat yaw hiçte sevmem ama konu güzellikse ben denerim :sm_cool: sizede öneririm :içelim:

• Konu Sahibi renkahenk
Haberlerde topuklu ayakkabı giymenin bel içinzaralı olduğunu duymuştum.Eniştem ortopedi uzmanı tavsiye etmiyor,kemik yapımızı bozuyormuş.

• Konu Sahibi renkahenk
Aman napıcamızı sasırdık.Onuda deneriz nolcak:)

• Konu Sahibi renkahenk
bbenım dayımın eşi rus boylu boslu guzel ama asla topuklu gıymez aksine hep spor ayakkabı gıyer?

onla alakalı degıl nesilleri farklı onların ama topuklu alt bacakta kas yapar

• Konu Sahibi renkahenk
olay topuklu ayakkabı giyme değil bence,''yürüyüşte ilk önce ayağınızın burnu ile yürüyün kalçayı şekillendiriyor'' die bir yazı okumuştum,topuklu ayakkabıda da zaten öle olmuyor mu ,ayak burnu ile yürünüyor..

• Konu Sahibi renkahenk
Böyle birşeyin gerçekliğine inanmıyorum.
Ben 14-15 yaşımdan bu yana sporcu olduğum için sürekli spor ayakkabı kullandım.
Şimdi de mesleğimden dolayı hep kullanıyorum ve gayet iyi yapıda bir vücudum var..
Topuklu ayakkabıların olumsuzluklarından sürekli bahsedilir..

Buyrun bir de bunu okuyun hanımlar..a.s.

Her gün yüksek topuk giyen kadınlar, günde 6 km yol yapmış kadar bir yük ile evlerine dönüyor. Ayakkabılardaki 5 cm'lik topuktan sonra ayak sağlığı direkt bozulmaya başlıyor. Yüksek topuk giyenlerde, burkulma veya düşmelerin yanı sıra dizlerinde kireçlenme, bel ağrıları ve bacak kaslarında zorlanma gibi şikayetler gelişiyor. Şehir hayatında kadınların vazgeçemediği yüksek topuklu, ucu sivri ve dar model ayakkabılar, vücutta şekil bozukluklarına neden oluyor. Ayakların yanı sıra, vücudun genel mekaniğinin bozulmasına da yol açan yüksek topuklu ayakkabılar; bacaklar ve omurgada da aşınma ile şekil bozukluklarına yol açıyor. Eğer sıklıkla yüksek topuklu ayakkabı giyiyorsanız; Memorial Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Dr. Rıza Nejat'ın sizin için uyarıları var:

* Yüksek topuklu ayakkabıyı mümkün mertebe az giymeye çalışın.

* Eğer işe giderken giymek zorundaysanız ya da giymek istiyorsanız; yanınızda topuksuz bir ayakkabı götürüp, oturduğunuz zaman değiştirin.

* Eğer iş yerinde giymek zorundaysanız; o zaman iş yerine gidiş gelişlerde topuksuz ayakkabı kullanmaya çalışın.

* İş yerindeki molalar esnasında bacak kaslarınızı esnetin.

* Akşamları ayaklarınızı ılık suda 5-10 dakika dinlendirin ve yapabiliyorsanız masaj uygulayın. Bu, ayağınızdaki dolaşımın düzenlenmesine yardımcı olur.

* Sızlamaya başlayan ayak, bacak, uyluk ve bel kaslarınıza yönelik esnetme ve germe egzersizleri yapın.

• Konu Sahibi renkahenk
Ben topuklu giymek zorunde kaldigim yerden, ayakkabilar elim de eve dönüyorum.Birde yürüyüs yapsam heralde en az bir hafta sürünürüm.Topuklu ayakkabilarin kemik yapisini bozdugunu duymustum.Ayak ve bacak agrisida tecrübeyle sabittir.Bu da benim isime geliyor. böyle bir seyin saglikli yada faydali bir sey olacagini zannetmiyorum.[/B

Bende spor ayakkabıyla yürüyüş yapmanın basenleri kalınlaştırdığına inanmıyorum.Ben kendimi bildim bileli her gün 1 saat tempolu yürüyüş yaparım. Ama malesef hiç basenim yok. Popom küçük keşke yazılan doğru olsaydı. Benim de basenim kocaman olurdu.

evet bunu bende duydum topuklu ayakkabı kalçaları dikleştiriyormuş ben bağzen evde iş yaparken bile altlarını yıkaıp giyiyorum hehehe zati boyum uzun dışarda giyemiom evde de dev geziom

valla ne yapicagimizi sasirdik bi gun birini bi gun degireini giyeriz bizdekaydirigubbakcemile2

bugüne kadar topuklu ayakkabının hep zararlarını okumuştum :44:

bende topuklu ayakkabıların selilüt yaptığını duymustum :S :KK51:

ay ben normal ayakkabı ile zor yürüyorum :KK70: (şaka) topuk resmi işlerimde giydim 3 gün başka ayakkabıda bile canın yandı.. çok zor valla hele de ince topuk.. yürüyüşte mahvolurum ben..:KK50:

Hanımlar eminim hepinizin kilolarıyla başı dertte.ve benim gibi basenleri ile.bugün okuduğum bir yazıya göre yürüyüşe çıkarken artık spor ayakkabı yerine topuklı ayakkabı öneriyorlarmış . evet evet yanlış duymadınız hemde dolgu topuk değil bildiğiniz ince topuklu ayakkabılar.yürüyüş esnasında topuklu ayakkabı giyenlerin vücudu daha güzel şekil alıyormuş kalçalar dik ve dolgun oluyormuş ve daha çabuk inceliyorlarmış.bencede öyle! bunu şöyle bir örnekle açıklayacağım;rus kadınları herzaman ince topuklu ayakkabılarla gezerler hem çok zarif görünürler hemde popolarının şekli gerçektende çok güzeldir.oysa biz ne yapıyoruz spor ayakkabılarla basenlerimizi daha çok genişletiyoruz. o zaman hanımlar demek oluyorki kendimize hemen bir topuklu ayakkabı almalı ve küçük adımlarla yürümeye başlamalıyız :1yes2: kadın olmak zor zanaat yaw hiçte sevmem ama konu güzellikse ben denerim :sm_cool: sizede öneririm :içelim:

bende katılıyorum topuklu gıyen bayanların vucudu dıger hanımlara gore daha dık duruyo bence bunun nedenı su ben de dahıl topuklu ayakkabı gıydıgım zaman kendımı acayıp zarıf hanım hanımcık asıl gıbı hıssedıyorum ve de ıster ıstemez dahah dık duruyorum yuruyusum degısıyo kısacası bı hava verıyo bana :) ustelık ben topuklu hıc gıyemem cok cok kucuk topuklu cızmem var bı tek onu gıyebılıyorum dusunun yanı kucuk bı topuk bıle benı acayıp havaya sokuyo :KK1: zaten fsrkettıysenız topuklu gıyen hanımlarda sankı daha bı kendılerıne guvenlı bı sekılde yuruyolar

oldu canım

rahat ayakkabıyla spor bile yoruyo

topukluyla kısa mesafe bile zor

bide ikisinin birleştiğini düşünmek...

Genetik yapiyi ne yaparsan yap degistiremezsin.. yani bosa ugras, zaman kaybi.. topuklu degilde 2cm'den uzun olan topuk onemlidir, diger turlu hem yururken ayaklar agrir hemde omurga yapisini bozar.

Bence popolarımızın genişlemesinin tek nedeni o mideye peşi sıra indirdiğimiz güzel yemekler ve hareketsizlik :KK1: Biz toplum olarak iki adımlık yere bile minibüsle gidiyor, yürümekten korkuyoruz. Hatta kolayını bulsak minibüsü kapımızın önünde durduracağız :KK1: Popomuzu kaldırıp yürüyelim de varsın topuklu ayakkabı kusur kalsın :KK1:

Son düzenleme:
X