Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Beyninde Kist ya da başka problem çıkan arkadaşlar...

saidytd evet kesinlikle birkaç dr dan görüşmek almak lazımm,ve morali bozmamak. bendeki araknoid kist için de doğuştan olduğu söylenmişti ayrıca annemde de 7 sene önce belirlenmişti çok şükür hiç bir büyüme yok sadece kontrol için her yıl MR çekiliyor.

aslicim teşekkürler.a.s. Bu konuda bir ön yargım yok, çünkü stajyer öğretmenken,alan bilgisi benim kadar iyi olmadığı ya da öğretmenlik yetenekleri gelişmemiş olduğu halde sadece eski öğretmeniz diye kasılan tiplere ve onlara değer veren şahsiyetlere gıcık olmuşumdur.Kötü Kazen Ya da yüksek lisans yaptı diye havalara giren ama bilgisi olsa dahi öğretmeyi bilmeyen öğretmenler...

seni
s.gif
e.gif
v.gif
i.gif
y.gif
o.gif
m.gif
deli kısŞeniz

Ne Oldu Canim? Yeni Haberler Varmi?

mina minacımm, ben diğer açtığım başlığa yazmışım gelişmeleri,hemen buraya da ekliyorum. Gerçi site kurallarına aykırı mı bilmiyorum, özür dilerim şimdiden.

Dünkü gelişmeler:
arkadaşlar ikinci olarak gittiğim dr. önemsenecek bir şey olmadığını, bu MR ları çektirmemiş gibi hayatıma devam edebileceğimi söylemişti. Tekrar MR a da gerek yok demişti. Tabi bu durumda kafam iyice karışmıştı:uhm:Bir tarafta hidrosefali şüphesi diğer tarafta hiç bir şey yok.:sm_confused:

aradan bir hafta daha geçti ve ben bugün 2 beyin cerrahına daha gidip filmlerimi gösterdim. haberler gayet iyi:dance: ikisi de bu durumun hidrosefaliyle bir ilgisi olmadığını,bir anormalliğin olduğunu fakat bunun yıllar önce trafik kazası sonucu geçirdiğim beyin ameliyatının izleri olduğunu,ikisi de muayene ettikten sonra hiçbir problemim olmadığını söyledi.:sm_cool: İçim büyük ölçüde rahatladı, ama tabi düşünmeden edemiyorum ya şüphelenen dr un şüpheleri yerli çıkarsa diyesenağlamaama sonra diyorum ki belki o da benim gibi temkinli biridir ve işi sağlama almak istiyordur o yüzden gel kontrol edelim demiştir 3 ay sonra:sm_confused:

Slm
Saidytd esinizde kolloid kist bulundugunu yazmissiniz, cok merak ediyorum nasil gidiyor arastirma? Insaallah esiniz iyidir, benim esimdede kolloid kist bulundu. Uzun zamandir bas agrisi cekiyor bir kac yil öncede röntgen cekilmisti ve o zaman yoktu. Doktoru bu kistlerin genelde dogustan bulundugunu söyluyor ama daha önceki mr da cikmamisti?!. Kolloid kist hakkinda bilgi edinmeye calisiyorum, gercekten kafam karmakarisik. Mumkunse yazin.

Sevgiler Canay

öncelikle yorgun savaşçı mr sonuçlarının temiz çıkmasına çok sevindim...aynı problemin bir benzerinide ben yaşadım...bi sürü şikayetten dolayı ankaraya gata ya gittim birinci doktor beynimde 9 mmlik bi tümör olduğunu ilaç tedavisi görmem gerektiğini söyledi ve beni endkronolojiye sevk etti:)) (gülüorum çünki bundan sonrası çok komik)endkronoloji profesörü beynimde tümör olmadığını yalnış teşhis koyduklarını söyledi ve evime gitmemi önerdi...tabe ben vazgeçermiyim direkt teşhisi koyan beyin cerahhının kapısına dayandım benle dalgamı geçiyorsunuz diye...Tsevgili doktorum önce beni yatıştırmaya çalıştı sonra başka bi arkadaşını çağırdı mr mi incelediler tekrar...sonradan gelen doktor beyin tepsiki:aaa tanercimm orda tümör yok görmüyormusun nerden çıkarrtın oldu tabe bende bi rahatlama bi genişlik bu sözle beraber...ama çok uzun sürmedi pat diyeee alt tarafta var kocaman bir tümör var nasıl görmedin sen bunu demezmi tokat gibi:1no2:beynimden dökülen kaynar suyu tahmin edin artıkk...neyse sonra onlar kendi aralarında konuşurken ne oluyorz yaww dedim siz benle dalgamı geçiosunuz bi öyle bi böyle..sanırım 13 gün boyunca küçücük çocuğum ve ben koca şehirde tek başıma olmanın verdiği sinirle fazla patlamış olmalıyımkiii siz bi sakinleşin iki ay sonra tekrar gelin dediler.....iyiki tek doktorun sözüne inanıp fazla üzmemişsin kendini...iki ayı geçti bu olayları yaşayalı....hergün acaba bugün bişey olacakmı korkusuyla yaşıorum ben...sen atlatmışsın büyük geçmiş olsun:teselli:

geçmiş olsun arkadaşım rahat ol ama tedbiride elden bırakma sağlıklı günler dileğiyle............

arkadaşlar, bir uçuk ayı geride bıraktım ve 2-2,5 haftadır da yok denecek kadar az baş ağrım oldu, her insanda olabilecek kadar. Yalnız şunu gözlemledim gerildiğim zaman başımda sancı başlar gibi oluyor ve ben hemen kendime yapacak, ilgilenecek başka bir şey buluyorum, 1,5 ay kaldı diğer mr ın çekilmesine, bu zamanı da sağlıkla atlatabilirim umarım. İlk haftalar gibi sürekli hastalıklar hakkında bir şeyler okumayı bıraktım ve büyük faydasını gördüm. Okudukça, hastalığın belirtilerini kendimde izler olmuştum ve bu daha çok korkutmuştu, ama 2-3 haftadır hiç bir şeyin yok gibi, çevremdekiler de söylüyor bunu ben de fark ediyorum, en önemlisi o baş ağrılarım yok, ve inanın artık diğer her ağrı bana çok olumlu geliyor, biraz garip ama dizim ağrıdığında güler oldum, ağrıyacaksa böyle dizim, elim, belim ağrısın diyorum resmen, yeter ki o berbat baş ağrılarını çekmeyeyim bir daha, bakalım ne çıkacak 1,5 ay sonra. haber vermek istedim. sağlıklı günler arkadaşlar...

ben de hidrosefali var.bos dinamik(beyin içindeki sıvı) artış varmış ve hemen ameliyat etmek istediler.şaft takacaklardı vücuduma.ama başka bir dr.hidrosefalinin durduğunu ve ameliyata gerek olmadığını söyledi ve ameliyat için sevk etmedi.
7 yıldır bu durumdayım.allaha çok şükür iyiyim.yılda bir mr.alıp kontrol ettiriyorum sadece.
bence sen fazla kafana takmadan rutun kontrollerini yaptır,iyi olduğunu önce kendin inan.büyük geçmiş olsun

Canım bende bir hidrosefali hastasıyım..2 ay kadar önce beyın ameliyatı geçirdim..MArt ayında oldugum boyun omurilik ameliyatımdan sonra BOS sıvım beynımde bırıktı ve had safhadaydı..ameliyatını oldum ve sımdı ıyıyım beynımden karnıma kadar şant dedikleri cihazı taktılar..umarım butun bunlara gerek kalmaz sende..Benımde çok şiddetli başağrılarım vardı çok şükür hepsini atlattım..Çok geçmiş olsun diyorum..Ayrıca sormak istediğin her soruya yardımcı olabilirim..

merhaba arkadaşlar
10 gün önce ankaraya gittik eşimin beynindeki kist için kayseride gittiğimiz prof. çok acil ameliyat olması gerektigini bu tür kolloid kistleri ani büyüme yapabılecegını kıstın bulundugu bolgenınde cok kotu bır yer oldugunu ıyı bır cerrah amelıyat etmezse buyuk bır hasar (sakat kalma görmeme felç vs. ) durumlar olabileceğini söyledi.. hatta bir hastasının tomografi çekilirken kolloid kistinden dolayı tomografı esnasında komaya girdiğini ani ölümlerde yapılan otopsilerde kolloid kistine rastladıklarını falan anlattı bize... Bizde tabii nasıl endişelendik dedik bayrama 3-4 gün var bayram geçsin hemen ameliyat ettirelim... Sonra ankaraya gittik gazi üniversitesi - hacettepe - özel mesa hastanesi... özellikle gazideki prof çok ünlüdür allah kimseye ihtiyaç duyurmasın ama o dr. herkese tavsiye ederim aydın paşaoğlu... turkıyede 1 numaralı dr.muş. hepsıde bıze amelıyat etmıceklerını bu tur kıstlerın cogunlukla buyume yapmadıgını esımın unutkanlıklarının falan sebebınınde bu kıst olmadıgını pıskolojık oldugu teshısını koydular. bız sımdı pıskıyatıra gıdıyoruz zaten bu kıstte pıskıyatıra gıttıgımızde tesadufen ortaya cıkmıstı.3 ayda bır mr. cekılıp kontrol edılecek buyume yapıp yapmadıgı sonrasında 6 ay 1 yıl ...haa bırde mesa hastanesındekı profta bızı o kadar bılgılendırdıkı hakkını yemeyeyem oda cok ıyı bır dr.mus.onunda adını vereyım onuda herkes cok tavsıye ettı ismail hakkı tekkök arkadaşlar rabbım herkese şifalar versın
umduklarımıza naıl korktuklarımızdan emın eylesın

yellow angel ve saidydt'in eşindeki belirtilerin hiç ilerlememesini dilerim. feyzam, sana da geçmiş olsun ve umarım bir daha o ağrılarla karşılaşmasın, her şeyden önce tedavisi olan bir rahatsızlık olması şans olarak görülmeli. Tüm arkadaşlara paylaşımları için teşekkür ederim. Bu başlık altında umarım çok sayıda kişiye gerekmez ama öyle bir tanı konduğunda bizzat yaşadığım için biliyorum insanın eli ayağına dolaşıyor ve bunları yaşamış insanların tecrübelerini duymak istiyor. Bir kişiye bile yardımcı olabilirsek buradan ne mutlu bize...

merhaba arkadaşlar
10 gün önce ankaraya gittik eşimin beynindeki kist için kayseride gittiğimiz prof. çok acil ameliyat olması gerektigini bu tür kolloid kistleri ani büyüme yapabılecegını kıstın bulundugu bolgenınde cok kotu bır yer oldugunu ıyı bır cerrah amelıyat etmezse buyuk bır hasar (sakat kalma görmeme felç vs. ) durumlar olabileceğini söyledi.. hatta bir hastasının tomografi çekilirken kolloid kistinden dolayı tomografı esnasında komaya girdiğini ani ölümlerde yapılan otopsilerde kolloid kistine rastladıklarını falan anlattı bize... Bizde tabii nasıl endişelendik dedik bayrama 3-4 gün var bayram geçsin hemen ameliyat ettirelim... Sonra ankaraya gittik gazi üniversitesi - hacettepe - özel mesa hastanesi... özellikle gazideki prof çok ünlüdür allah kimseye ihtiyaç duyurmasın ama o dr. herkese tavsiye ederim aydın paşaoğlu... turkıyede 1 numaralı dr.muş. hepsıde bıze amelıyat etmıceklerını bu tur kıstlerın cogunlukla buyume yapmadıgını esımın unutkanlıklarının falan sebebınınde bu kıst olmadıgını pıskolojık oldugu teshısını koydular. bız sımdı pıskıyatıra gıdıyoruz zaten bu kıstte pıskıyatıra gıttıgımızde tesadufen ortaya cıkmıstı.3 ayda bır mr. cekılıp kontrol edılecek buyume yapıp yapmadıgı sonrasında 6 ay 1 yıl ...haa bırde mesa hastanesındekı profta bızı o kadar bılgılendırdıkı hakkını yemeyeyem oda cok ıyı bır dr.mus.onunda adını vereyım onuda herkes cok tavsıye ettı ismail hakkı tekkök arkadaşlar rabbım herkese şifalar versın
umduklarımıza naıl korktuklarımızdan emın eylesın

Evet Rabbim hic kimseyi korktuguna ugratmasin ve sifalar versin. Esinizin amaliyat olmasi gerekmedigine inan cok sevindim. insaAllah kist hic buyumez ve tedaviye gerek kalmaz. Esim 2 gun önce ct cektirdi ve cok sukur kist buyumemis, en son nisanda mr cektirmisti. Esimdede unutkanlik, cabuk sinirlenme ve siddetli bas agri nöbetleri oluyor ve tabii buda beni cook korkutuyor. Yazi iple cekiyorum, turkiyede doktora gitmek istiyoruz ama yaza daha cok var. Verdiginiz isimler icin cok tesekkur ederim, ankaray geldigimizde mutlaka gazi univeritesini ziyaret ederiz.

Buradaki doktoru senede 1 kez mr cekilecegini söyledi, 1 yil cok uzun bir sure degilmi? Ct röngenin sik cekilmesi iyi degilmis fakat mr in bir yan etkisi oldugunu sanmiyorum. Saidytd, esinizin kisti 3 uncu ventrikel demi ve kistin buyuklugunu söyledilermi?

Arkadaslarim hepinize acil sifalar diliyorum ve kocaman:1hug: gönderiyorum

CANIM KUSURA BAKMA BIRAZ GEC OLDU AMA, SENIN ICIN COK SEVINDIM GUZELIM :1hug::1hug:
KIMBILIR NE KORKULU GUNLER GECIRMISSINDIR BU GENC YYASINDA AMA SONUC IYI YA ONEMLI OLAN O. TEKRAR GECMIS OLSUN CANIM KENDINE IYI BAK.a.s.a.s.

ya arkadaşlar benim baş dönmelerim oluyoo.bi ara geçmişti yine başladı.ancak bu baş dönmeleri iyiye işaret değilmişş...gözde,kulakta bi bozukluk olabilirmiş yada ruhsal bi problem ya da beyin tümörü...çok korkuyorum ya beğin tümörüysem.aileme söylemedim bu endişe mi.doktora da gitmeye cesaretim yokk.gözlerimde sanki bozulmalar var,belki ruhsal bi problemde olabilir ama beyin tümörü diyince çok korkuyorum...neyapmam lazım...bana bi öneride bulunur musunuz lütfenn :çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun öncelikle..
yapman gereken tek şey,cesaretini toplayıp mutlaka doktora gitmek..
baş dönmesi ciddi rahatsızlıktır..belki de sandığın gibi değildir..?
belki tansiyon ya da göz bozukluğudur?
mutlaka doktora başvur tatlım..
çok geçmiş olsun...

canım migren de olabilir. benim de migrenim var doktor göz muayenesinden bile geçirdi migren için. ayrıca beyin tümörü varsa <ki Allah korusun> büyük belirtileri oluyo. annemde de var bayılmalar kusmalar vs bir sürü belirtisi var ve ağır geçiyo. bence telaşlanma hem bu stresten de olabilir. ama yine de ihmal etmeden görün doktora en azından ne olduğunu bilirsin ve ona göre hareket edersin. en kötü şey belirsizliktir... geçmiş olsun canım....

X