Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Beyninde Kist ya da başka problem çıkan arkadaşlar...

arkadaşlar bende beyinde araknoid kist, BOS(beyin omurilik sıvısı)normalden geniş ve bir de laküner odak diye bir şey çımıştı. Bugün ilk beyin cerrahına ulaştım. Aslında hastaneye gittiğimde, daha önceden bildiğim 2 dr un da(biri bir hafta,biri 2 hafta) olmayacaklarını öğrendiğimde biraz tedirgin oldum, itiraf edeyim. Neyse ki,görüştüğüm dr da elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışan, ilgili bir operatördü.

Önemsediği nokta hidrosefali şüphesi. Ben ilk olarak baş ağrıları sebebiyle bir nöroloğa gitmiştim. MR sonuçlarına bakıp, hiç bi şey yok, sadece ağrı yapar, önemseme demişti. Benim detaylı sorularım karşısında,çelişkili şeyler söylemiş,sonunda da içinin rahat etmesini istiyorsan bir beyin cerrahına göster istersen demişti.

Bir beyin cerrahı bile kesin ifadeler kullanamazken-elimizde sadece geçen hafta çekilen MR var- bugünkü dr doğal olarak karşılaştırma yapabileceğimiz bir şey yok,mutlaka takip edilmeli,eğer hidrosefaliyse sonradan boşuna tatsız olaylar yaşamanızı engellemiş oluruz dedi- nöroloğun beni öyle başından savmaya çalışması nasıl bir davranıştır,çözemedim.(altını çizerim özel tıp merkezinde bu nörolog-ama bugünkü beyin cerrahı devlet hastanesindeydi)

perşembe gününe başka bir devlet hastanesinde de randevum var. Bakalım ne olacak...

Son düzenleme:
çok iyi edersin canım takibindeyim ona göre moral bozmak yoooooooooooooooooooooooooooooooooook tamammıııııııııı.senağlamaŞeniz

Elincim,kardeşin tam olarak ne tedavisi görmüştü paylaşır mısın? Gittiğim birinci beyin cerrahı, hidrosefali başlangıcı olabilir mi acaba diye düşündü ve araknoid kisti çok önemsemedi açıkçası.:uhm::sm_confused:

bugün 2. defa bir beyin cerrahına göstereceğim mr sonuçlarımı. Yine bir eğitim ve araştırma hastanesi. Sonuçları paylaşırım.

irnacım ve diğer arkadaşlar, salı günü (ptt)fsm hastanesine gitmistim, oradaki operatör dr,hidrosefali başlangıcı olabileceğini,gerçi o tip belirtilerimin olmadığını, ama mutlaka 3 ay sonra kontrole gitmemi söylemişti(bence temkinli bir davranıştı,hidrosefaliyse eğer ileride tatsız durumlarla karşılaşma dedi)
ancak tabi bende moral çöktü,internette bilgi aradım taradım moralim bozuldu,dün akşam ağlama krizleri,bugün de göztepe(ssk) hastanesine gittim. Asistan dr vardı. Kistin doğuştan olduğunu,beyin omurilik sıvısının normalden fazla oldugunu ama beynin rahat durumda oldugunu söyledi ve hidrosefalinin bambaşka bir durum oldugunu söyledi. Olumlu şeyler duyunca tabi moralim düzelir gibi oldu ama tabi bir o kadar da karıştı. Şimdi 2 farklı yorum var. Bir dr a daha göstermek istiyorum.

Canım bence de bir kaç doktora görünmekte fayda var. Eminim ki yine iç rahatlatıcı şeyler duyacaksın ama tedbirini al yine de. Tekrar geçmiş olsun.

git be tatlım ne lazımsa aman yap.bu kist, ameliyatla alınamıyormuymuş?.hidrosefaline mutlaka bakmışsındır ne olduğuna dair,ben baktım,tedavisi olsada umarım değilsindir.allah korktuğun yerlere uğratmaz inşallah.moralini düzgün tutmaya devem.a.s.a.s.a.s.:teselli:

merhaba aslicim,ilgin için teşekkürler.a.s. Bu arada sana bir itiraf bugün fark ettim evli olduğunu, ya şapka çıkarmak da yetmez bu durumda,:1no2: zaten bir yandan dr.luk yaparken bizlere nasıl zaman yaratıyorsun diye merak ediyordum,bir de evliymişsin, sen sanırım zaman yaratma konusunda da ihtisas yaptın:)
inan artık böyle yabancı dil öğreniyormuş gibi hissediyorum kendimi artık. İnternetin faydaları tartışmasız, burada internet sayesinde bu kadar şey paylaşılabiliyor. Ama bazen -benim geçen haftaki durumum gibi-insan kendini kaybedebiliyor. Ben mr filmlerimi gösterdim 2 dr'a. biri BOS mesafesi normalden geniş olduğu için hidrosefali başlıyor olabilir demişti, ve ben sadece bir gecede 30 sayfa hidrosefali hastası sorusu cevabı okudum internetten, ve kafayı yiyecektim neredeyse. Buradan tüm arakadaşlara öneririm lütfen fazla kaptırmasınlar,psikolojiniz alt üst oluyor. Sonraki dr BOS fazla ama beyin rahat,baskı yapmıyor ki demişti. Şimdi 2 gündür sakin bir şekilde SSK ile anlaşmalı özel hastanelerin beyin cerrahlarını(sadece op.dr ünvanlı dr'a gideceğim bu defa) eğitim-görev yerlerine-araştırmalarına bakarak inceledim,bu sabah da vizite ücretlerini öğrendim. Şu anda elimde önümüzdeki hafta dan itibaren gidebileceğim 2-3 tane, umarım hiç gerek kalmaz ama olur da 3 ay sonra bir aksilik çıkarsa o zman da danışabileceğim(fiyatlar malesef bayağı yüksek) 3 beyin cerrahı daha buldum(referanslar doğrultusunda).
buradan gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Umarım hiç bir arkadaşımızın ihtiyacı olmaz ama günün birinde gerekirse bu başlıktan az da olsa faydam olmuş olsun istiyorum.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. bakırköy ruh ve sinir hast.hastanesindeki bütün dr.lar uzman ve prof. oraya gidebilirsin. benim arkadaşımda yakın zamanda orda ameliyat oldu çok ilgilililer hastalarına karşı...

Arkadaşlar, baş ağrısı(2 hafta süren,zonklayıcı) nedeniyle Nörolog'a gitmiştim. Geçmemesi üzerine MR çekildi. 3 problem var. Beyin cerrahına göstermemi söyledi nörolog. Bu konuda İstanbul'dan (anadolu yakasındayım) bildiğiniz önerebileceğiniz beyin cerrahı var mı? SSK lıyım. Bazı özel hastanelerde gidebiliyorum. Avrupa yakasına da gidebilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.a.s.

Sevgili Yorgun Savaşçı;

Sana benim doktorumu tavsiye ederim inan hayatımda gördüğüm en iyi ve en güvenilir doktorlardan biri mutlaka duymuşsundur meşhur beyin cerrahı Prof.Dr.Gazi Yaşargilin öğrencisi.Doktorumun ismi Dr. Aybars Akkor muaynehanesi Nişantaşında Telefon Numarası: 0212 230 09 13 mutlaka görüş inan çok memnun kalacaksın hiç şüphen olmasın beni ayağa kaldıran o oldu inan önüme gelen herkese tavsiye ediyorum Allah onun tuttuğunu altın etsin benden ve gönderdiğim tüm hastalardan aldığı dualar ona ömür boyunca yeter herhalde yani bu kadar iyi bir doktor çok sevecen bir insan.SSK'ya gelince operasyonlarını "FLORANCE NIGHTINGALE" hastanesinde yapıyor SSK'da geçiyor ,özel sağlık sigortan varsa oda geçiyor.Özel muaynehanede ücreti 150 ytl. ama inan vediğin paraya değiyor çok samimiyim.İnşallah sanada faydası olur eğer gidersen ama benim sana tavsiyem mutlaka git inan çok duacı olursun sana çok geçmiş olsun sağlıcakla kal bana haber verebilirsen sonuçtan haberdar et olurmu :1hug::nazar: Bu arada kendisi hem uzman hemde operatör doktor internetten AYBARS AKKOR diye ararsan hakkında çok şey öğrenirsin sevgiler

prwncim,teşekkür ederim tavsiyen için. Devlet hastanesi olması büyük artı, özele eldeki avuçtaki gidince bir de maddi problemler yüzünden hasta olmayalım.
Lütfen önerisi olanlar başlığa yazmaya devam etsin, şu anda ya da ileride ihtiyacı olabilecekler için veri toplanmış olur.

Shamancim paylaşımın için teşekkürler, evet bu isme rastlamıştım, florence nigtingale'de değerli uzman doktorlar var. Vizite ücretinde ssk geçmiyor 120 ytl,ücretli gibiymiş. muayenehane 150 normal oluyor bu durumda.Sonraki durumlarda ssk geçerli oluyormuş,katkı payı oranı ne kadar bilemiyorum tabi ki:KK43:

canim benim cok gecmis :1hug:eek:lsun daha yeni gordum konuyu. allah senin yardimcin olsun. insallah en kisa zamanda bize iyi haberlerini iletirsin. kendine iyi bak optum

teşekkürler sadecesade, umarım ameliyatlık bir durum çıkmaz:KK43: çok korkuyoruuum:KK43: bu arada diğer fikir için de teşekkürler. 2,5 ay sonra tekrar MR
çekilecek ve o zaman belli olacak ameliyat olup olmayacağı:KK43:((

sağ ol mina mina, inan o kadar çok istiyorum ki buraya "arkadaşlar hiç bir şeyim yokmuş,onlar doğuştan ya da yıllar önceki kazadan kaynaklanan problemlermiş meğer,yeni şeyler değillermiş" umarım sizlere bu cümleleri yazabilirim bir gün, bu perşembe için iki op. dr. dan randevu aldım,bakalım neler diyecekler:KK43:

cnm acıbadem hastenesinde prof necmettin pamir vardı 2 sene önce gittim ona gidene kadar gitmediğim dr kalmadı bazısı hemen beyin ameliyatına bile alacaktı burnumdan bi sıvı geliyordu omurilik sıvısı olmasından şüphelenildi sıvıyı tahlil ettiler emin olamadılar omurilikten nükleer sıvı verip bakmak istediler gitmedim çok üzüntüler çektim ama necmettin beye gittim tahlillerimi yaptı senin beyin cerrahlık işin yok kulak burun boğaz dr gideceksin dedi gittim ameliyat oldum beyin ameliyatından onun sayesinde kurtuldum çünkü hemen ameliyata almak isteyen dr bile olmuştu inş hala acıbademdedir bir araştır derim çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlına kavuşursun cnm

Canım günaydın,sana küçük bi ayrıntı hakkında daha bilgi vereyim: op.dr. cerrahi bölümden uzmanlık alan her doktora verilen bir ünvan.Sakın iyi bir doktoru adının başında op.dr. yazmıyor diye atlama.Bu sıkça başvurulan bir aldatmacadır aslında....

aslicim teşekkürler.a.s. Bu konuda bir ön yargım yok, çünkü stajyer öğretmenken,alan bilgisi benim kadar iyi olmadığı ya da öğretmenlik yetenekleri gelişmemiş olduğu halde sadece eski öğretmeniz diye kasılan tiplere ve onlara değer veren şahsiyetlere gıcık olmuşumdur.Kötü Kazen Ya da yüksek lisans yaptı diye havalara giren ama bilgisi olsa dahi öğretmeyi bilmeyen öğretmenler...

cnm acıbadem hastenesinde prof necmettin pamir vardı 2 sene önce gittim ona gidene kadar gitmediğim dr kalmadı bazısı hemen beyin ameliyatına bile alacaktı burnumdan bi sıvı geliyordu omurilik sıvısı olmasından şüphelenildi sıvıyı tahlil ettiler emin olamadılar omurilikten nükleer sıvı verip bakmak istediler gitmedim çok üzüntüler çektim ama necmettin beye gittim tahlillerimi yaptı senin beyin cerrahlık işin yok kulak burun boğaz dr gideceksin dedi gittim ameliyat oldum beyin ameliyatından onun sayesinde kurtuldum çünkü hemen ameliyata almak isteyen dr bile olmuştu inş hala acıbademdedir bir araştır derim çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlına kavuşursun cnm

geçmiş olsun ezgicim a.s.,teşekkürler tavsiyen için...

arkadaşlar ikinci olarak gittiğim dr. önemsenecek bir şey olmadığını, bu MR ları çektirmemiş gibi hayatıma devam edebileceğimi söylemişti. Tekrar MR a da gerek yok demişti. Tabi bu durumda kafam iyice karışmıştı:uhm:Bir tarafta hidrosefali şüphesi diğer tarafta hiç bir şey yok.:sm_confused:

aradan bir hafta daha geçti ve ben bugün 2 beyin cerrahına daha gidip filmlerimi gösterdim.:dance: haberler gayet iyi, ikisi de bu durumun hidrosefaliyle bir ilgisi olmadığını,bir anormalliğin olduğunu fakat bunun yıllar önce trafik kazası sonucu geçirdiğim beyin ameliyatının izleri olduğunu,ikisi de muayene ettikten sonra hiçbir problemim olmadığını söyledi.:sm_cool: İçim büyük ölçüde rahatladı, ama tabi düşünmeden edemiyorum ya şüphelenen dr un şüpheleri yerli çıkarsa diyesenağlamaama sonra diyorum ki belki o da benim gibi temkinli bir kişiliktir ve işi sağlama almak istiyordur o yüzden gel kontrol edelim demiştir 3 ay sonra:sm_confused:

arkadaşlar ikinci olarak gittiğim dr. önemsenecek bir şey olmadığını, bu MR ları çektirmemiş gibi hayatıma devam edebileceğimi söylemişti. Tekrar MR a da gerek yok demişti. Tabi bu durumda kafam iyice karışmıştı:uhm:Bir tarafta hidrosefali şüphesi diğer tarafta hiç bir şey yok.:sm_confused:

aradan bir hafta daha geçti ve ben bugün 2 beyin cerrahına daha gidip filmlerimi gösterdim.:dance: haberler gayet iyi, ikisi de bu durumun hidrosefaliyle bir ilgisi olmadığını,bir anormalliğin olduğunu fakat bunun yıllar önce trafik kazası sonucu geçirdiğim beyin ameliyatının izleri olduğunu,ikisi de muayene ettikten sonra hiçbir problemim olmadığını söyledi.:sm_cool: İçim büyük ölçüde rahatladı, ama tabi düşünmeden edemiyorum ya şüphelenen dr un şüpheleri yerli çıkarsa diyesenağlamaama sonra diyorum ki belki o da benim gibi temkinli bir kişiliktir ve işi sağlama almak istiyordur o yüzden gel kontrol edelim demiştir 3 ay sonra:sm_confused:

gözünaydın canım daha doğrusu gözümüz aydın kontrollerini aksatma sen yinede. çok sevindim.sağlıkla kalŞeniz

merhaba
cok gecmıs olsun arkadasım... benım esımdede 1 ay kadar once beyının ucuncu bolgesınde kolloid kisti çıktı... ama bızde hala arastırıyoruz. mr. okuyan kısı kolloıd kıstı goruntusune benzıyor dıye yazmıs sonuca... onkolojı norolojı beyın cerrahı doktorlarına gosterdık mr. tekrar okutmamızı gozden bırsey kacırmamamızı soyledıler... mr. tekrar okutulacak. bu kıst dogustan olan bır kıstmıs hıcbırsey yapmaya gerek yokmus ara sıra mr cekılıp kıstın buyuyup buyumedıgını kontrol edılecekmıs. esımde cok fazla dıkkat dagınıklıgı ense kısmında sıddetlı agrı duydugunu yanlıs yazma gıbı sıkayetlerden bu durumu ogrendık... nelere dıkkat etmelıyız bende bılmıyorum arastırıyorum rabbım yar ve yardımcımız olsun herkese sıfa versın

X