Kararan fayans aralarını kolayca temizlemenin yolu

yine kk dan soytarı arkadaşım söylemişti.yapı marktlerde derz dolgu kalemi satılıyormuş...
10 ytl ye almış.çok kolay ve çok iyiymiş.bide onu deneyin isterseniz.

yine kk dan soytarı arkadaşım söylemişti.yapı marktlerde derz dolgu kalemi satılıyormuş...
10 ytl ye almış.çok kolay ve çok iyiymiş.bide onu deneyin isterseniz.

Canımm ben ondan alıp denedim
hemm cabuk bitiyor hemdee bi banyo bi yer yapsann
bi ton almak ğerekiyor baya pahalıya patlar yanii

bi derz kalemi tükenmez kalem kadar bişey
ama bi banyoyu doldurmuyor yani o kalemler

arkadaşlar ben diş fırçasıyla temizliyorum...inanılmaz derecede temiz yapıyor çif ile birlikte kullanıyorum...şiddetle tevsiye ederim..en uygun fiyatlılarından aldım 1,2 tane.Hatta birini mutfağıma koydum orada da kullanıyorum...lavobayu ve ulaşılması zor olan musluk arkalarını çok güzel temizliyor...

evet diş fırçasıve domestos değil mutlaka ace mutlaka dene ....kızlar salın marc haricinde kireç çözüçü kullanmayın deliyor.......... denedim mahvoldu.........

Hafdata 1 yada gün aşırımı demiş arkadaşlar.....:uhm:
napıyosunuz siz yaa nasıl o kadar çabuk kararıyo fayans araları...:bbo:
ayda bir silersem sevinsinler...
benim hiç kirlenmiyor sadece en fazla kullanılan yerlerde renk degişikligi oluyor...
onlarıda öle çamaşır suyuymuş ıvır zıvırmış pahalı şeylere gerek yok..
açık deterjan satan yrlerde WCPAR diye bişey var ondan alıyorum hem ucuz hem etkili fayans aralarınıda delmiyor pırıl pırıl tertemiz yapıyor...:kahve:
günlük temizlik içinde silerken viledanın içine LOC ekliyorum....
tertemiz....:lepi:

arkadaşlar hani cifin mor olanı varya yeni cıkan artık ben onla temizliyorum tuvaletide banyoyuda pırıl pırıl parlıyo...

Bende çamaşır suyu yada cılıtbengi döküyorum bulaşık teliyle ovalıyorum çok güsel oluyr

:nazar:
Plastik boya yada yağlı boya ile boyamayı deneyin. Özellikle plastik boyayı tavsiye ederim. Sonuca inanamayacaksınız.

canım plastik boyayı sildikçe çıkmazmı aralarından acaba.benim mutfagımın fayanslarının arası simsiyah derz namına bişe yok ortada çok eskisenağlamanapıcamı şaşırdım:nazar:

cif,cif,cif

hemde rutin zamanlarda,yni ayda bir veya iki ayda bir,o karartılar derz olmadan.

arkadaslar porçöz tarzı ürünler asit oranı yüksek oldugu için herşeyi çürütür..fayans aralarındaki derzlerin erimesine neden olur zamanla alt kattaki komsunuzun üzerine suyun damlamasına sebep olursunuz:) bu da hiç hoş olmaz..artı çamasır suyu ile karıstıgı zaman kokusu direkt kana karısıp eklemleri zayıflatıyor ve bayılmaya sonrasında zehirlenmeye sebebiyet veriyor bu gibi olayları duymussunuzdur..ilk yardım bilgilerinde bile en çok kaza evde geliyormus insanın basına lütfen bilinçli ve dikkatli olalım..

ben cıllıt bang kullanmıştım
eritmemesi için sulandırıp kullanın yazıyodu
gerçekten eritmedi ama 2-3 defa ovalamak zorunda kaldım -tatlicadiarzu-

fayans araları için porçöz kullandım derzleri eritti
cıllıt bang kullandım ov ov bileklerim koptu yine istedigim gibi olmadı.
boyamayı bile düşündüm bu sefer aralarından çıkar boyalar dediler
ondanda vazgeçtim.
yeni bir makina çıkmış buharla temizliyormuş kullanan varmı sonuç nasıl.
birde başka bir yöntem önerebilen varmı yazarsa çok sevinirim
fayanslar beni deli edecek.

Porçöz hem ucuz, hem de harika. Sadece uzun müddet tutma, hemen durula. Hiç uğraşman gerekmiyor.

beyaz su diye bişey varmış
duydunuzmu hanımlar
fayans aralarını bembeyaz yapıyomuş

ya gecen gun camasır suyum bıttıgı ıcın domestos renklıler ıcın olanı vardı onunla yapayım dedım fayans aralarını porcoz gıbı kabartarak temızledı ve bembeyaz yaptı gozlerıme ınanamadım..
ustelık onun kadar zararlı oldugunu dusunmuyorum en azından bu camasır ıcın hem mıs gıbı koktu hemde bembeyaz oldu aralar sıddetle tavsıye ederım :p

Sirkeli temizlik ürünü kullaniyorum, fayans aralarina da eskimis dis fircasi ile fircaliyorum. Karsina gecip makyaj yapmak geliyor icimden :KK66:

15 yil benden önceki kiracilar kullanmis, 11 yil da ben kullaniyorum fayans aralarim hala yepyeni gibi. Fayanslarim da ayna gibi parlak.

Bir de fayanslari cizmeyen fayans süngeri ile ovup, deri bez ile silerim.

derz kalemi bence harika ben evime yeni taşındığımda inşaat kirlerinden dolayı simsiyah olmuştu fayans araları ne kadar ciflediysem de istediğim gibi olmayınca o kalmenle çizdim araları yapı marketlerde var ben 14 liraya almıştım. 1 kalem girişimi ve banyomu boyamaya yetti.

kızlar acaba yapı marketlerden yeni derz alsak daha iyii olmazmı hem boşalan yerlerde dolmuş olur. yapanınız varm*ı

X