gebeliğin ilk belirtisi nedir?

erken gebelik belirtileri adat dönemindeki belirtilere benziyormuş kasık ağrısı göğüslerde hassasiyet ayrıca uyku karında şişkinlik gibi

benim ilk sinyali göğüsler verdi adetime haftalar kala göğüs uçlarında aşırı hassasiyet ve acı vardı o zaman şüphelendim ve şüphem doğru çıktı

benimde göğüslerim acıyodu ve karnım ağrıyodu.adet olacakmışım gibiydi.

Evet cnm her ay senin hissettiğini bende hissediyorum.
Evet bu ay hamileyim diyorum bi bakıyorum adet olmusun :)

asutay´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar iki aylık bbt ve tahmini yumurtlama günümü yazıyorum,hafif pembelikler geliyor,aynı zamanda çikolata kistim ar aklım karışık,ilk gebeliğimde düşük yaptım ve o zaman üstüne görmüştüm.geçen ay son derece normal bir grafikken bu ay adet dönemi ne çok düştü ne de sonrasında çok yükseldi.dr a mı gitsem ki?
şubat adetin 1.günü 36,2
2. 36,5
3..36,7
4...36,2
5...36,2
6....36,2
7...36,3
8...36,2
9...36,0
10...36,3
11....36,3
12....36,0
13...36,3(yumurtlama)
14...36,6
15....36,5
16......36,6
17....36,8
18......36,5
19....36,6
20....36,6
21....36,7
22....36,7
23.....366
24.....36,4

mart adet
1....36,5
2...36,2
3....36,3
4...36,5
5.....36,3
6....36,5
7...36,3
8...36,5
9....36,3
10...36,4
11......36,3(yumurtlama?)
12....36,5
13....36,6
14....36,6
15...36,5
16.....36,5
17.....36,6

ortalama bbt:36,39

arkadaşlar 18.gün 36,5 kahverengi akıntım var,çikolata kisti yapabiliyormuş ama reglime daha 9 gün var hep 2-3 gün öncesinde böyle akıntı olurdu.iyice dengem bozuldu sanırım.keşke bu rahme yerleştiği için gelen kan damlacığı olsa....ooof oooof.psikolojik sanırım sık idrara çıkma ve bulantı da var.ilk gebeliğimde üstüne görmüştüm,ozamanda aynı şikayetlerim vardı.ama embriyo oluşmamıştı. sizce belirtiler gerçekçi olab ilir mi?

Hamile kalamamanın nedenlerinden biride sürekli stresmiş, bu kez olucak mı? Hamilemiyim ? soruları kafanı kurcaladıkça olmazmış! Sen üstüne düştükçe o kaçarmış! Yakın bir arkadaşım ve eşi daha bebek düşünürken doktora gidip bizde bir problem var mı bebek istiyoruz diye danıştılar bir sürü kontrolden geçtiler, ve sonuç ikiside son derece sağlıklı, hiçbir sorun yok ama çok stres oldukları için olmuyor diyor doktorlar...Lutfen ama lutfen stress olma...bebeği gerçekten kimin istediği çok önemli sen ve eşin mi ? O baskı yapanlar kimse onlar mı? milletin istemesiyle bebek olmaz...Bak bende Hiperprolaktinemi (süt hormonu yüksekliği/yumurtlama oluşmasına engel yani direk kısırlık)var ve normalde insanlar bunu bebek sahibi olamadıkları için bulurlarmış ama ben daha bebek düşüncesi yokkken şansımın yardımıyla buldum ve tedavim devam ediyorken tamamen suprizle :1yes2: hamile kaldim ve 9 haftalık hamileyim :emir_bebek: Benim regl gecikti 2 gun ama bende cok sık olan bir durumdu bu, ama reglin gectigi 1 gunden itibaren nerdeyse yarım saatte bir WC gidiyordum...Dr' a gidip test yapırma sebebim buydu yani :) Kan tahliliyle kesin sonucu öğrenebilirsin regli beklemen gerekmiyor ki.Git bir an once yaptır bence, çünkü acaba hamileyim diye de stress oldukça reglininde gunu geçebilir...
Kendine ii bak

hürrem sultan hamilemisin sen daha yeni duydum cok tebrikler canım beniö darısı basımıza:nazar:

hürrem sultan hamilemisin sen daha yeni duydum cok tebrikler canım beniö darısı basımıza:nazar:

yok tatlım ben hamiş diilim ... hürrem sultan bakşa bi arkadaş..... ve o yazıyı 2006 da yazmış....
ahhhh allah mı söletiyo ne ... işallah tatlım yaaa. bende çok ama çok bekledim dilerim benim de hamiş haberimi duyarsın....

bu adet belırtıleri cnm inş hamişsindir

ben aranıza yeni katıldım 3 yıllık evliyim ve yaklaşık 10 aydır korunmuyoruz bu ayıma kadar tek bir gün bile şaşmadı ama bu ay ilk defa 2 gün geçti ama hamilel,k için sayılan hiç bir belirti yok yani normal adetimde bile ağrıyan karnım ağrımıyo sadece biraz bacaklarım kesiliyo gibi ağrıyo göğüslerimde öle boyut farkı yok ama adet dönemimdeki gibi dokununca bi hassasiyet var iştah artması bulantı kusma baş dönmesi hiç biri yok peki niye gecikti bu ay bana yardım edin bugün idrar testi yaptım negatif ama daha erken olduğunu düşünüyorum zaten testin doğru sonuç vermesi için:uhm:

arkadaşlar biri beni kaale alsın, ya gerçekten çok bunalmış vaziyetteyim....

asutay´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar iki aylık bbt ve tahmini yumurtlama günümü yazıyorum,hafif pembelikler geliyor,aynı zamanda çikolata kistim ar aklım karışık,ilk gebeliğimde düşük yaptım ve o zaman üstüne görmüştüm.geçen ay son derece normal bir grafikken bu ay adet dönemi ne çok düştü ne de sonrasında çok yükseldi.dr a mı gitsem ki?
şubat adetin 1.günü 36,2
2. 36,5
3..36,7
4...36,2
5...36,2
6....36,2
7...36,3
8...36,2
9...36,0
10...36,3
11....36,3
12....36,0
13...36,3(yumurtlama)
14...36,6
15....36,5
16......36,6
17....36,8
18......36,5
19....36,6
20....36,6
21....36,7
22....36,7
23.....366
24.....36,4

mart adet
1....36,5
2...36,2
3....36,3
4...36,5
5.....36,3
6....36,5
7...36,3
8...36,5
9....36,3
10...36,4
11......36,3(yumurtlama?)
12....36,5
13....36,6
14....36,6
15...36,5
16.....36,5
17.....36,6

ortalama bbt:36,39

arkadaşlar 18.gün 36,5 kahverengi akıntım var,çikolata kisti yapabiliyormuş ama reglime daha 9 gün var hep 2-3 gün öncesinde böyle akıntı olurdu.iyice dengem bozuldu sanırım.keşke bu rahme yerleştiği için gelen kan damlacığı olsa....ooof oooof.psikolojik sanırım sık idrara çıkma ve bulantı da var.ilk gebeliğimde üstüne görmüştüm,ozamanda aynı şikayetlerim vardı.ama embriyo oluşmamıştı. sizce belirtiler gerçekçi olab ilir mi?

canım yanıltmak istemem ama tahmin ettiğin gibi 11. gün yumurtlamıssın.yerleşme kanaması döllenmeden sonra ki 10 gün içerisinde oluyor diye duymustum bu durunda yerleşme kanaması olabilir seninki.belirtilerde tutuyor.inşallah hamişsindir:içelim:

inşallah seviniriz arkadaşlar.gurbette olduğumdan kendimi çok yalnız hissediyorum.yanımda olmanız en azından bu hissi hafifletecektir. sonuçta hiçbirimiz jinekolog değiliz sadece tecrübelerimizi ve duygularımızı paylaşıyoruz. uzaklarda bir yerlerde aynı hissi yaşayan ve anlayabilen birilerinin olduğunu bilmek güzel bir duygu.çekmeyen bilmiyor.

ben aranıza yeni katıldım 3 yıllık evliyim ve yaklaşık 10 aydır korunmuyoruz bu ayıma kadar tek bir gün bile şaşmadı ama bu ay ilk defa 2 gün geçti ama hamilel,k için sayılan hiç bir belirti yok yani normal adetimde bile ağrıyan karnım ağrımıyo sadece biraz bacaklarım kesiliyo gibi ağrıyo göğüslerimde öle boyut farkı yok ama adet dönemimdeki gibi dokununca bi hassasiyet var iştah artması bulantı kusma baş dönmesi hiç biri yok peki niye gecikti bu ay bana yardım edin bugün idrar testi yaptım negatif ama daha erken olduğunu düşünüyorum zaten testin doğru sonuç vermesi için:uhm:

selam, öncelikle aramıza hoşgeldin. evet idrarda hemen belli olmaz. belirtilere gelince kişiden kişiye değişiyo. bacakların kasılması , göğüs hassasiyeti belirti olabilir. bence kan testi yaptır. merakını gider ve bizlere haber ver. herşeyin hayırlısı. inşallah hamişsindir.

selam canım bende de belirtiler var ama bilmiyorum adetim yarın başlaması lazım paylaşmak istiyorum sizinle yazayımmı belirtileri

kızlar ben bu başlığı 1 buçuk sene önce açmışım.şimdi 2 aylık hamileyim.çok savaştım yüce mevlam çok bekletmeden banada nasip etti.darısı olmayanların başına inşallah.

selam canım bende de belirtiler var ama bilmiyorum adetim yarın başlaması lazım paylaşmak istiyorum sizinle yazayımmı belirtileri

selam kardelen, benimde ayın 7 sinde regl olmam lazım. geçen ayın 7 sinde adetle düşük yaptım ve hiç korunmadım .. acaba nolcak ya çok merak ediyomCADIARZU

selam hazan61 ben de geçen sene nısanda düşük yaptım şimdiye kadar hiç korunmadım daha hamile kalamadım...inşallah senın olur sakın korunma ne olacagı bellı olmuyor.senın ilk mı olacaktı bebiş...allah herkesin kalbine göre versin......

X