gebeliğin ilk belirtisi nedir?

gulen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2006
223
7
39
gebe kalamadıkça psikolojik olarak kendimi öyle gibi hissediyorum.adetime 3 gün var.adet gelmeden ne gibi belirtileri olur gebeliğin?

yok canım sadece karnımı şiş hissediyorum birde sürekli yemek yemek istiyorum.kasıklarıda çok az ağrı var

hamilelikle ilgili en ufak bir şüphem yoktu...sürekli midem kazınıyor,yemek yesem de bu durum geçmiyordu;midemi üşüttüğümü sanıyordum....:uhm: meğer :1yes2:

benim tansiyonum düşüyodu sık sık. tansiyon düşmesine bağlı olarakta başım dönüyordu.

bu arada ben regly nin bir hafta öncesinde testle hamile olduğumu öğrenmiştim sende yapabilirsin. erken yaptığın için silik çıkıyor.. sonuçta siliksede hamile sayılıyosun.

test yapmaya korkuyorum yine hüsran.bu ayda olmadı biliyorum ama işte ümitleniyorum.psikolojik olarak öyle hissediyorum herhalde.çok gerginim sürekli ağlamak geliyor içimden yazarken bile istemeden yaşlar kendiliğinden akıyor.eşimi kırıyorum moralim çok bozuk bu ay da hüsranla bitmesin ne olur dua edin

ama böyle ona da kendine de stres yaparsan olmaz ki. bu olay çiftlerin yaklaşık %15-20sinin yaşadığı bir problem. kimilerininki daha tetkik sırasında kendiliğinden,kimisi dr ümidi kesmişken kendiliğinden bile oluyor. hiç bişey olmazsa aşılama ve tüp bebekle insanlar yüksek oranda çocuk sahibi oluyor. nadir olan ve çözümü olmayan bişey değil ki. yumurta sperm ve rahim varsa sorun yok demektir. sen canını sıkma olur inşallah.

başka bi başlıkta kilodan bahsetmişsin,hiç kadın doğum druna gittin mi gebe kalamadığın için? ultrasound ile bakıldı mı?

tutuklu sağol canım ama elimde değil aile baskısı canıma yetti ben bu durumda ne yapabilirim.kısır muamelesi görüyorum yaşım daha 21 diyorum ama kimse anlamıyor.alışmışlar her evlenen hemen gebe kalıyor benim 7ay oldu diye başımın etini yiyorlar.haklı değilmiyim ben ne yapabilirim?

doktora gittim sakın kilo alma dedi.yumurtaların yağ bağlar dedi.başka bir sorunum yok canım.bu ay olmazsa doktora başlayacağız

Yanlış anlamadıysam 7 aylık evlisin, neden bu kadar acele ediyorsun ki, çevreyi boş ver, biraz evliliğinin tadını çıkar, sana tavsiyem en az 2 yl düşünme çocuk olayını, hem evliliğin iyice otursun, hem de bol bol tadını çıkar,İnan çocuk olduktan sonra çok değişiyor hayat, her şey çocuğa endeksli oluyor, yaşın çok genç acele etme SAKIN....

canım 18 aylık evliyim 7 aydır çocuk için uğraşıyorum.ben acele etmiyorum ama onlar acele ettiriyor.haklısın ama ne yapayım elimde olan bir şey değil.inşallah bu ay olmuştır.haftaya eşimin doğum günü.ona baba olacağını söylemeyi çok isterdim.şu ün gün nasıl geçecek yaa offf of

Senin gibi aceleci bir arkadaşımız daha vardı kk da, liberty, ay çocuğum olmuyor, yok ne zaman olacak diye diye şimdi 2 haftalık bebişi kucağında umarım en kısa zaman da en hayırlısından senin de olur canım..

Gulen kendine stres yapma lutfen , ne oluyor bu kadar endise rahat ol biraz, hem hayirlisi olsun kim ne derse desin kisir demelerinle kisirmi olacaksin,ne olur duymamazliktan gel, daha yeni evli sayilirsin korkulacak bir rahatsizligin yok saglikli bir hamilelik yasaman icin once rahat olmaya calis, stresle hamile kalmak zaten seni ve bebegi olumsuz etkiler, ben stres yapmaktan birinci bebegimi dusurmustum 4 yil bebek yapmadim, once kendin ve dunyaya getirmek istedigin bebegin icin huzurlu bir ortam hazirla, esin ve sen bu konuda konusun disardan gelen laflara kulaklarini tika, hayirli haberlerini bekliyoruz, Allah herseyin hayirlisini kismet etsin, sevgilerimle

gulsibelcim benim içimi açtın sağol canım.keşke bende size 3 gün sonra hayırlı haberler verebilsem.etrafımda çocuğu olmayan çok çift var da ondan korkuyorum canım.eşimin dayılarının da yok herkes kalıtsal olabileceğini söylüyorda ondanda stres yapıyorum.elimde değil.

RABBİM EN HAYIRLISINI EN HAYIRLI ZAMANDA VERİR.
DİLERİM SENDE BU GÜZEL HABERİ DUYAR ve BİZLERLE PAYLAŞIRSIN.
FAKAT BİLDİĞİM BİR GERÇEK VARKİ
STRES HORMONLAR ÜZERİNDE ÇOK ETKİLİ. STRES BEBEĞİN OLUŞMASI İÇİN GEREKLİ OLAN ORTAMI HAZIRLAMANA MÜSAADE ETMİYORMUŞ.
BUNU DA BANA DOKTORUM SÖYLEMİŞTİ.

EŞİNLEDE BUNU PAYLAŞ ve ÇEVRENİN SANA BASKI YAPIP STRESE SOKMASINA MÜSAADE ETMEYİN.
HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.

senace duaların için sağol amin inşallah.dediklerini ben biliyorum ama onlar anlamıyorlar.allahtan eşim çok anlayışlı beni onlardan uzak tutmaya çalışıyor

gece depremle uyandık 4.1 zaten adetimin stresi yetiyor birde buna stres oldum.gece 5 ten beri oturuyorum.bu korku ve stresten adetim erken gelir artık.

Hamile kalamamanın nedenlerinden biride sürekli stresmiş, bu kez olucak mı? Hamilemiyim ? soruları kafanı kurcaladıkça olmazmış! Sen üstüne düştükçe o kaçarmış! Yakın bir arkadaşım ve eşi daha bebek düşünürken doktora gidip bizde bir problem var mı bebek istiyoruz diye danıştılar bir sürü kontrolden geçtiler, ve sonuç ikiside son derece sağlıklı, hiçbir sorun yok ama çok stres oldukları için olmuyor diyor doktorlar...Lutfen ama lutfen stress olma...bebeği gerçekten kimin istediği çok önemli sen ve eşin mi ? O baskı yapanlar kimse onlar mı? milletin istemesiyle bebek olmaz...Bak bende Hiperprolaktinemi (süt hormonu yüksekliği/yumurtlama oluşmasına engel yani direk kısırlık)var ve normalde insanlar bunu bebek sahibi olamadıkları için bulurlarmış ama ben daha bebek düşüncesi yokkken şansımın yardımıyla buldum ve tedavim devam ediyorken tamamen suprizle :1yes2: hamile kaldim ve 9 haftalık hamileyim :emir_bebek: Benim regl gecikti 2 gun ama bende cok sık olan bir durumdu bu, ama reglin gectigi 1 gunden itibaren nerdeyse yarım saatte bir WC gidiyordum...Dr' a gidip test yapırma sebebim buydu yani :) Kan tahliliyle kesin sonucu öğrenebilirsin regli beklemen gerekmiyor ki.Git bir an once yaptır bence, çünkü acaba hamileyim diye de stress oldukça reglininde gunu geçebilir...
Kendine ii bak

test yapmaya korkuyorum canım tekrar başa dön yumurtlama dönemini hesapla çok sıkıldım artık.2 gün daha ümitleneyim

X