Progestan diye bi ilaç varmış hamileliği kolaylaştırıyormuş

merhaba ben aranıza yeni katıldım ben de sizler gibi aynı şeyleri merak ediyorum ve her yerde cevap bulmaya çalışıyorumsenağlama 1 yıllık evliyim yaklaşık 6 aydır korunmadığım halde hamile kalmadım geçen ay adet düzensizliği için doktora gittim diane 35 verdi ve bu ay şiddetli bir adet ayrısıyla acile gittim ve ultrasona alındım pko tespit edildi çok üzüldüm myralon diye bir hap verdi şuanda onu kullanıyorum ve bazen yumurtalıklarımda ağrı oluyor. acaba hamile kalma şansım ne kadar senağlama

Arkadaşım myralon doğum kontrol hapı.Bir de sadece ultrasona bakarak mı pcolusun dendi.Bildiğim kadarıyla tamamen pcolu olabilmen için bir dürü hormon seviyelerine bakılıyor.Korkma korkarsan olmaz stres yumurtanın çatlamasını engelliyor.

merhaba ben aranıza yeni katıldım ben de sizler gibi aynı şeyleri merak ediyorum ve her yerde cevap bulmaya çalışıyorumsenağlama 1 yıllık evliyim yaklaşık 6 aydır korunmadığım halde hamile kalmadım geçen ay adet düzensizliği için doktora gittim diane 35 verdi ve bu ay şiddetli bir adet ayrısıyla acile gittim ve ultrasona alındım pko tespit edildi çok üzüldüm myralon diye bir hap verdi şuanda onu kullanıyorum ve bazen yumurtalıklarımda ağrı oluyor. acaba hamile kalma şansım ne kadar senağlama

bende pko vardı dr.dıane35 verdı 6ay kullandım sımdı pko yok aysımaya katılıyorum hormon tahlılleı yapılmadan kesın pko denmıo bıde nıye hapını değiştırdiki ben dıane35le kurtuldum ıstersen baska bır jınekoloğa da gorun derım yıne de sen bılırsın

arkadaşlar progestan biteli 10 gün oldu hala adet olamadım 3 gün önce kahverengi leke geldi sadece o kadar,idrar testide negatif,kanda baktırmayada korkuyorum negatif çıkınca kötü oluyorum,hayırlısı,doktor ilacı kullanırken yumurtlama olabilir,denk gelirseniz şansınız artar dedi,bizde o güne denk getirdik şükür,:jeyyar:şimdi acaba diyorum, fakat bu ilacı kullanıpta benim gibi adet olamayan varmı acaba aranızda???:uhm:

merhabalar öncelikle progestan kullandım.Bende vücut dengemi bozdu.Hamileliğe yardımcı değil sadece hamileyseniz eğer döllenme olduysa bebeğin rahime tutunmasını sağlıyor o kadar..bu ilaçla hormonlarım altüst oldu adetim kesiliyordu az daha... doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ederimBen vajinadan kullanmıştım.Geçmiş olsun tekrar

merhaba arkadaşlar ben mart ayında adet düzensizliği şikayetiyle doktora gitmiştim kandan hormon testi yapıldı ve tüm değerlerim normal çıktı aynı zamanda ultrasyonda muayene etti ve kistin olmadığını söyledi ve bana progestran verdi 3 ay kullan eğer hamilelik olmazsa tekrar gel demişti ancak ben gitmedim çünkü ilacı kullandığım dönemde cinsel ilişkiye giremedik adetim ise kullandığım ilk ayda 34,ikinci ayda 28,üçüncü ayda 40.günde oldu.ama bu ay içime bir korku geldi acaba polikistik over mıyım diye....ama eğer öyle olsaydı doktor teşhis koyamaz mıydı?en son 13eylülde adet gördüm henüz hastalanmadım ve karnım altında acaip bir şişkinlik var acaba hamile miyim diye düşünmekten kendimi alamıyorum...doktora gitmekten çok korkuyorummmm....bir de adet sirkilü 40gün civarında olması normal mi kabul edilir bana bir doktor normal olduğunu 40 günü aştıktan sonra sıkıntı olduğunu söylemişti...arkadaşlar aklım çok karışık lütfen bana bişiler söyleyin...arıca ben 14 aylık evliyimmm.

merhaba arkadaşlar ben mart ayında adet düzensizliği şikayetiyle doktora gitmiştim kandan hormon testi yapıldı ve tüm değerlerim normal çıktı aynı zamanda ultrasyonda muayene etti ve kistin olmadığını söyledi ve bana progestran verdi 3 ay kullan eğer hamilelik olmazsa tekrar gel demişti ancak ben gitmedim çünkü ilacı kullandığım dönemde cinsel ilişkiye giremedik adetim ise kullandığım ilk ayda 34,ikinci ayda 28,üçüncü ayda 40.günde oldu.ama bu ay içime bir korku geldi acaba polikistik over mıyım diye....ama eğer öyle olsaydı doktor teşhis koyamaz mıydı?en son 13eylülde adet gördüm henüz hastalanmadım ve karnım altında acaip bir şişkinlik var acaba hamile miyim diye düşünmekten kendimi alamıyorum...doktora gitmekten çok korkuyorummmm....bir de adet sirkilü 40gün civarında olması normal mi kabul edilir bana bir doktor normal olduğunu 40 günü aştıktan sonra sıkıntı olduğunu söylemişti...arkadaşlar aklım çok karışık lütfen bana bişiler söyleyin...arıca ben 14 aylık evliyimmm.
geçmiş olsun canım,bu progestanı bende 8 haftalık hamileyken kullandm ama 11. haftada maalesef bebği kaybettk.Bu arada bende pko var,doktorlar pko yu çok rahat teşhis edebiliyorlar ultrasonda çok net görebiliyorlar,ayrıca tüylenme ,düzensiz adet , saç dökülmesi,kilo alma gibi belirtileri de var şükür bende sadece adet düzensizliği var, pko olsaydı doktorun söylerdi.Birde adet siklusu 40 gün çok uzun geldi bana,başka bi doktora daha görün derim.Bu arada evde test yap,kimbilir belkide hamilesindir,ne güzel işte:)) progestan kullandığn için yan etkisinden korkuyosan merak etme,hamilelerde güvenilir,düşük ihtimali olan herkese veriyorlar zatena.s

slm arkadaşlar 4 yıllık evliyim 3 yıl boyunca doğum kontrol hapıyla korundum yaklaşık bir yıldır hiç korunmama rağmen hamile kalamadım kapı bıraktıktan sonra adet düzensizliklerim başladı en son 10 gün önce doktora gittim rahmimde kan pıhtısı ve idrar yollarımda ilthap varmış banada progestan hapını verdi kürtaj gibi içimi temizleyecmiş bugün hapımın son günü ne zaman regli olurum bilginiz varmı cevaplarınızı bekliyorum.

Canım progestan adet düzensizliğinde düzenleyici ve adet söktürücü düşük tehlikesinde de düşüğü engellemek için kullanılır.Hamileliği kolaylaştırmak gibi bir özelliği yok bu ilacın.Bu ilaç hormon takviyesi ile rahim duvarının kalınlaşmasını ve kuvvetlenmesini sağlar gebelik oluşursa eğer rahim güçlendiği için düşük tehlikesi azalır.gebelik oluşmazsa ilacın bitiminden itibaren 1 hafta içinde rahim duvarı dökülerek normal adet görülür.

adetlerimi düzenlemesi için bu ilacı doktorum vermişti, çocuk istediğimi biliyordu bu ilacı kullanarak hamile kalabileceğimi, hatta hamile kalsam bile kullanmaya devam etmemi önerdi. hiç inanmadım ama adetin 17. gününden itibaren 10 gün ilacı kullandım.
12. günü idrar testiyle hamile olduğumu öğrendim. yani bende bu ilacın çok işe yaradığını düşünüyorum.

suan banada werdı doktor bu ılacı benım gebelık war ama yenıymıs ultrasıonda yok bısı ama test pozıtıf

merhaba arkadaşlar birçok üyenin yollamış oldugu yorumları okudum ve içim rahatladı.
Ben aylardır değişik doktorlara gittim bir türlü adet düzensizliğime karşı birşey yapamadılar verdikleri ilaçlar bile hiç bir işe yaramamıştı neyseki arkadaşımın tavsiyesiyle doktorumu değiştirdim. ve bu gittiğim doktorum bana 4 çeşit ilaç verdi bunlardan biriside progestan bana tok olarak içmemi söylemişti yanlız aşırı baş dönmesi ve miğde bulantısı halsizlik olunca bana hazneye yerleştirmemi ve bunun yan etkisi olmayacagını söyledi bakalım şimdilik deniyorum doktorun dediği gibi inşallah yan etkileri olmaz..

arkadaşlar bende bugün doktora gittim bana da progestan ilacını verdi salı günü başlamamı ve günde 3 defa kullanmamı söyledi bakalım deneyecem ama ne olacak bilmiyom
allah herkesin gönlüne göre versin

Dr gecen ay verdi bana progesteron ve glukophage 15.gün başladım içmeye ve 10 gün içtim ilaç bitti pzt ;salı günü lekelenme oldu bugün koyu bir akıntı var siyah gibi adet mi oluyorum acaba? idrar testi yapsam şimdi sonuç alırmıyım ki? bilemedim ki offff :KK50:

merhaba arkadaslar. ilac hakkında herkesin yorumunu okudum ama hala cok kararsızım. 6 haftalık hamileyim ve kananmam var. poliklinikteki doktor ilacı 3 günde 2tane almamı soyledi ama kendi doktorumda kullanmana gerek yok bu kanama gebelikte olabilecek bişey dedi. cok moralim bozuk. ilacı alayımmı almayayımmı. ne yapıcamı bilemiyorum ve bu bebişi cok istiyorum :KK43:

merhaba arkadaslar. ilac hakkında herkesin yorumunu okudum ama hala cok kararsızım. 6 haftalık hamileyim ve kananmam var. poliklinikteki doktor ilacı 3 günde 2tane almamı soyledi ama kendi doktorumda kullanmana gerek yok bu kanama gebelikte olabilecek bişey dedi. cok moralim bozuk. ilacı alayımmı almayayımmı. ne yapıcamı bilemiyorum ve bu bebişi cok istiyorum :KK43:

5. haftamda bende kanama gecirdim doktor verdi dünde 2 tane 3. ayıma kadar kullandım.. bir daha kanamam olmadı ondan sonra.. banada bir doktor kullancan dedi.. kontrole gittgimde farklı bi doktora denk geldim o da kullanmana gerek yok dedi.. ama ben yinede kullandım.. sonra başka doktora gectim o da 3. aya kadar kullan dedi.. şuan 3,5 aylık hamileyim Allah tan hayırlısı artık.. moralini bozma umarım güzel bir hamilelik gecirirsin ve bebişin sağlıklı bi şekilde dogar ..

X