Progestan diye bi ilaç varmış hamileliği kolaylaştırıyormuş

merhaba arkadaşlar 3 aydır bende doktora gidiyorum ve herdefasında bana da progestan veriyor şimdi bile kullanıyorum günde 3 defa ama beni çok sersemleştiriyor bişekilde bebek oluşursa tutunabilmesi içinmiş bu ilaç şimdide bekliyorum bakalım adetimi olucammı olmıcammı

Arkadaşlar bende bugün doktora gittim. Son adetim 19. günde olmuştu bu ay yumurtlamadığımı söyledi ve bu ilacı verdi. Fitil gibi hazneden kullanırsam yan etkilerinin olmayacağını söyledi. Hayırlısı bakalım. Ben hamile kalmak istiyorum. Umarım hayırlısıyla işe yarar..

meraba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. bende 25 yaşındayım. 2 yıllık evliyim. 1 yıl korundum. 1 yıldır korunmuyorum ama hala anne olamadım. progestanu bi kez bende kullandım. ama yazdıklarınızı okuyorum bende ne düşük tehkikesi vardı ne de adet düzensizliği... ben nie kullanmışım anlamadım gitti. cvp bekliyorum

Doktorunuz bebek istediğiniz için vermiş olmalı.Olası bi gebelikte embriyonun tutunmasını kolaylaştırıyor ve düşük gibi bir tehlike varsa önlem alınmış oluyor.Doktorunuz bi sorun olduğundan değil de siz bi sorunla karşılaşmayın diye vermiştir.

meraba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. bende 25 yaşındayım. 2 yıllık evliyim. 1 yıl korundum. 1 yıldır korunmuyorum ama hala anne olamadım. progestanu bi kez bende kullandım. ama yazdıklarınızı okuyorum bende ne düşük tehkikesi vardı ne de adet düzensizliği... ben nie kullanmışım anlamadım gitti. cvp bekliyorum

doktorunmu verdi peki şekercim eğer öleyse bir bildiği vardır ben bu ay folik aside başladım doktorum kolaylaştırıcı etkisi var dedi bakalım inşallah olucak hayır bişi diil artık adamda bıktı iki gecede bir tahrik edilmekten kendimi tecavüzcü gibi hissetmeye başladımmm:eek:klava::eek:klava:

Merhaba arkadaşlar bende progestan kullandım. ama ben adet olamadığım zamanlarda kullanıyordum. PKO'luyum. ama progestanı düşük riski içinde verildiğini biliyorum. progestan bitiminde adetimin 3. günü klomen kullanıp yumurtalıklarım 3. de bir kontrol ediliyordu. Bu ay çatlatma ignesi vuruldum. Bakalım şuan beklemedeyim. Hepimiz için en hayırlısı olsun:teselli:

arkadaşlar bende sizin gibi hamile kalamayanlaranım adetim düzensiz bu ay hamile kaldım diye sevinmiştim ama sabahleyin hastalandım.bende yumurta çatlatma iğnesi olucam herhalde bu gidişle olan arkadaşlar varsa bana bir anlatabilirmi ne yapmam gerektiğini ve nerden yapılıyor iğne....

arkadaşlar bende sizin gibi hamile kalamayanlaranım adetim düzensiz bu ay hamile kaldım diye sevinmiştim ama sabahleyin hastalandım.bende yumurta çatlatma iğnesi olucam herhalde bu gidişle olan arkadaşlar varsa bana bir anlatabilirmi ne yapmam gerektiğini ve nerden yapılıyor iğne....

yumurta çatlatma iğnesine doktorun karar veriyor, şikayetine göre.önce tedavi sürecinde kontrollerini yapıp ona göre karar verilir.

annemde kayınvalidemde anlatıp duruyolar ikiside evliliklerinin yaklaşık ilk üçüncü ayında bazı şikayetlerle doktora gitmişler adet sancısı gibi ikisinede doktor hamile kal geçer demiş ve ikisede ilacın ismini hatırlamasalarda bir ilaç kullanmışlar ve o ay hamile kalmışlar bende hep takılırım insan düşünmezmi ilerde kızımın gelinimin bir sorunu olur da bu ilacı saklıyayım demezmi diyorum
dicem acaba bizi bazen bu doktorlar kandırıyomu yani hele bazılarımızın hiç bir problemi olmuyo acaba artık yok aşılama yok tüp bebek yaptıralım diye çünkü bizim açımızdan baya külfiyetli bir olay onlar için harika tabiki yaptıralım diye bizi bir sürü yola sürüklüyolar diye bazen durup düşündüğüm olmuyo değil bu benim düşüncem tabi sonrada yaşam şartları hormonlu yiyecekler diye kendimi avutuyorum doktorlarında bildiği vardır mutlaka

annemde kayınvalidemde anlatıp duruyolar ikiside evliliklerinin yaklaşık ilk üçüncü ayında bazı şikayetlerle doktora gitmişler adet sancısı gibi ikisinede doktor hamile kal geçer demiş ve ikisede ilacın ismini hatırlamasalarda bir ilaç kullanmışlar ve o ay hamile kalmışlar bende hep takılırım insan düşünmezmi ilerde kızımın gelinimin bir sorunu olur da bu ilacı saklıyayım demezmi diyorum
dicem acaba bizi bazen bu doktorlar kandırıyomu yani hele bazılarımızın hiç bir problemi olmuyo acaba artık yok aşılama yok tüp bebek yaptıralım diye çünkü bizim açımızdan baya külfiyetli bir olay onlar için harika tabiki yaptıralım diye bizi bir sürü yola sürüklüyolar diye bazen durup düşündüğüm olmuyo değil bu benim düşüncem tabi sonrada yaşam şartları hormonlu yiyecekler diye kendimi avutuyorum doktorlarında bildiği vardır mutlaka

bitanem keşke o ilaçların adını verseler bir iki ilaç var hemen tüp bebek aşılama o ilaçlar olmazsa eskiden böylemiymişşşşş ne güzel verirlermiş bi ilaç hoop o ay hamişsin ne aşılama varmış ne tüp bebek kısırlıkta çok azmışşş

canım bende 3 ay oldu kullanıyorum progestan.. benimde hamile kalamama problemim var hem hamileliği kolaylaştırmak için verd hemde rahim yolum çok kısaymış düşük engelleyici olarak verdi. Allahtan hayırlıısı rabbim hepimize nasip etsin

arkadaşlar merhaba bende geçen aylarda 1 düşük yaptım ve kan pıhtılaşması sonucu düşük olduğuu söyledi progestanla beraber bir sürü ilça verdi 2 ay kullanacam bakalım hayırlısı. adetimin 15. günü başlıyorum progestana ve 10 gün sabah 1 tane akşam 2 tane olmak üzere 2 ay içecem bakalım.

CADIARZU:bbo::bbo::bbo::bbo::bbo::sm_confused:bu ilaç gerçekte yapıomu bunu ve kullanmak için illaki adet düzensizliği yada düşük tehlikesimi olmalı noooluuur cvp yazın çatliiicam yoksa eğer öleyse hemn alacağımmm nooolur cvp verin sewgiler
ben progestan kullanılyorum ilk adetim düzensiz diye kullandım şimdi düşük tehlikesi için ve bu ilaç progestan eksikliğini gideriyo.ilaçın tehlikesi yok yan etkilerine baktımda şimdi.:nazar:

merhaba ben aranıza yeni katıldım ben de sizler gibi aynı şeyleri merak ediyorum ve her yerde cevap bulmaya çalışıyorumsenağlama 1 yıllık evliyim yaklaşık 6 aydır korunmadığım halde hamile kalmadım geçen ay adet düzensizliği için doktora gittim diane 35 verdi ve bu ay şiddetli bir adet ayrısıyla acile gittim ve ultrasona alındım pko tespit edildi çok üzüldüm myralon diye bir hap verdi şuanda onu kullanıyorum ve bazen yumurtalıklarımda ağrı oluyor. acaba hamile kalma şansım ne kadar senağlama

doktorunmu verdi peki şekercim eğer öleyse bir bildiği vardır ben bu ay folik aside başladım doktorum kolaylaştırıcı etkisi var dedi bakalım inşallah olucak hayır bişi diil artık adamda bıktı iki gecede bir tahrik edilmekten kendimi tecavüzcü gibi hissetmeye başladımmm:eek:klava::eek:klava:
alemsin arkadasim allah iyligini versin ayni seyleri dusunuyoruz

CADIARZU:bbo::bbo::bbo::bbo::bbo::sm_confused:bu ilaç gerçekte yapıomu bunu ve kullanmak için illaki adet düzensizliği yada düşük tehlikesimi olmalı noooluuur cvp yazın çatliiicam yoksa eğer öleyse hemn alacağımmm nooolur cvp verin sewgiler

selam bu ilaç yan etkisi yok biliyorum hamileliği bi ciddi problem yoksa kolaylaştırıyorr ve düşüğü engelliyor ama doktor kontrolu olsa iyi olur öle başkalarının her kullandığı bize iyi gelmeyebilir iyi bi doktor araştırınn arkadaşlarr sağlıcakla.......:kahve:

ARKADAŞLAR bende 13.07.2008de ilk aşılamamı yaptırdım.doktor bana progestan folibil foik ait ve aspirin verdi.günde 3 defa progestanı tok karna alıyorum ama çok başım dönüyor ve uykum geliyor şu an bile gözlerim kapanıyor acaba hamilelik belirtisimi bu 25 temmuzda kan tahlili yaptır dedi doktor çok heyecanlıyım 1 hafta kaldı

ben de adet düzensizliği için kullandım progestanı.6 aydır çocuk istiyoruz geçen ay doktora gittim.adetimin gelmesi için progestan verdi.adet olduktan sonra gonaphene başladım ama hamile kalamadım.bu ay hiç günüm geçmeden adet oldum.adetim biteli 1 hafta oldu ama bu sabah kasımlarında ağrı vardı ve kahverengi bi akıntım geldi bugün.sizce neyin belirtisi bu kızlar acaba yumurtlamam mı oluyor.kasıklarımda hala hafif bi ağrı var.:uhm:

canim bende 2. aşilamada dr progestanı verdi bilemiyomda bu ilaci ilk kullanıyom ve sizler günde kac adet içiyosunuzçünkü bende klomenle glukofeni kullandım gerçi dr destekleyici dedi bilemem artik
:emir_beb:emir_bebek::emir_bebek:ek:

banada adet söktürücü olarak verdiler bu ilacı fakat ilaç biteli 8 gün oldu adet olamadım bugün test yaptım idrarda negatif çıktı,yinede gebelik olabilirmi acaba yoksa 10 gün sonundamı adet görürüm,bütün adet öncesi belirtiler mevcut,inşallah bebek vardır....bu tedavi süreçleri çok sıkıntılı...

X