kocanız ailesine bu kadar düşkün mü?

ahbuben

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
153
0
44
Eşim hergün babasını annesini görse bile her akşam mutlaka telefonla arar,uzuuun bi muhabbet eder, bize mesafe olarak çok yakın oturuyorlar, yani şehirdışı falan değil, bize sık sık gelirler, biz de sık sık gideriz onlara ama ben bu durumdan sıkılıyorum ve eşim de bu konuda beni anlamıyor. Sözkonusu ailesi olunca onunla tartışmaya giremem, o zaman onu karşıma almış oluyorum.
Her akşam aramasına da kıl oluyorum işte...Tamam ben de hemen hemen hergün annemle konuşuyorum ama o şehirdışında sonuçta.

Ne kadar kötü bir durum. Allah sabır versin. Ben olsam çıldırırdım. Benim kocam haftada 1 kere anca arar çok yakın oturduğumuz halde. 3 aylık evliyim 7 kere anca aramıştır. Umursamamaya çalış aramadığını farzet biliyorum çok zor ama bundan başka çaren yok ve b konu hakkında kesnlikle tartışmaya girme kocanı kaybedebilirsin. Sevgiyle...

senin eşin yine iyi yanında arıyomuş benim eşim genelde ben olmadığım zamanlarda arar bende sinirleniyorum haliyle.tabiki arıyacak ailesi ama gizlemesine ne gerek var anlamadım.aramasa ben aratırım.kendi aradığına bakmaz söylediğimde sanki sen aramıyosun der.ben inkar etmiyorumkiiii.gizlim saklımda yok

Bu çok mesle edilecek bir şey değil sonuçta anne baba aranıyor bizde yeni evlendiğimizde eşim eve gelmeden annesine uğrar gelince telefon ederdi aynı zamanda 2ablası vard onlarıda hergece arardı bende selam söylerdim ben sürekli neden arıyorsun bu kadar sık konuşma desem inat eder daha çok arardı herhalde hiç üstünde durmadım şimdi annesi dışında diğerlerini günlerce aramıyor canınızı sıkmayın size değer veriyormu siz evenizde huzurlumusunuz buna bakın zaman geçtikçe-inşallah olmaz -sorun olacak öyle çok şey oluyorki ay bunlaramı kafayı takmışım dersiniz . Ailesine düşkün olan-hanım evlatlarını ayrı tutuyorum-evine de eşine de düşkün oluyor

Eşim hergün babasını annesini görse bile her akşam mutlaka telefonla arar,uzuuun bi muhabbet eder, bize mesafe olarak çok yakın oturuyorlar, yani şehirdışı falan değil, bize sık sık gelirler, biz de sık sık gideriz onlara ama ben bu durumdan sıkılıyorum ve eşim de bu konuda beni anlamıyor. Sözkonusu ailesi olunca onunla tartışmaya giremem, o zaman onu karşıma almış oluyorum.
Her akşam aramasına da kıl oluyorum işte...Tamam ben de hemen hemen hergün annemle konuşuyorum ama o şehirdışında sonuçta.

seninkide birşey misırnaşık şey bizimkiler aynı yerde çalışıyorlar evimiz yakın sayılır.
ama sürekli telefondalar.alıştım artık pek takmıyorum:dilcikar:sadece eşimle dışarı çıktığımda sorun oluyor mesela alışverişteyiz babam arasın en az yarım saat konuşurlar:çok üzgünüm:bizimkiler iş için tamam ama bir arabada bile 2 kelime etmeden eve geldiğimizi bilirim:a015:
takma boşver

Ailesie düşkün olmasını sorun etmezdim ama her adımını anlatan her şeyden haberdar eden eş istemezdim ailesi bile olsa bizim özelimiz olmalı herşeyi paylaşmamalı.

anlayamadım ki ne var bunda, arasın işt ne güzel, sizde selamımı söylee benimde eyin olsun bitsin, valla hala anlamadım ne var ki bunda hele ki bazıları aaa nasıl dayanıyosun buna gibii yorumlar yapmışş şaşırdım kaldım vallahi yaa:))) bu kadar kötüü bişeymi ki bu
yokk kötü bişeyse söyleyin nedenini bende bileyimm
abinleri araa ablanları ara diye ısrarr etmimm bidaha eşime...

olsun yaaa. annesi sonuçta. ilerde evladın evlendikten sonra, senden uzaklaşsa hoşuna gidermiydi. anne evlat- ya da baba-evlat, kolay değil. çok müthiş bi bağdır. sen annemler uzak yerde diyosun ama yakın da olsalar onladan uzaklaşırmıydın. bırak arasın yaa. sana bi zararı olmadıktan sonra, anne ve babasıyla konuşuyo sonuçta. belli ki çok bağlı onlara. bıraz boşver. anlayışlı olmaya çalış.

tabiki anne baba çooook önemli, hepinize katılıyorum. Ama bunun dozunu da iyi ayarlamak lazım bence. Eşimin her akşam dur bi şunları ariiim napmışlar demesi bana yine de tuhaf geliyor.
Ama konu şu ki aynı zamanda çok da görüşüyoruz, yani kendi annemden babamdan daha sık görmekten belki de hoşlanmıyorum,sonuçta kendi anne baban değil bazı laflarından alınabiliyorsun ister istemez, o yüzden ben bu kadar sık görüşmek istemem aslında...

bencede bu kadar abartmaya gerek yok sonuçte ne ekersek onu biçeriz...anne baba bunlar başka bir şey değil

ee ne varki bunda arasın adamcağız
hergün dibinde olcaklarına bırak telefonda konuşsunlar yerimseniben

bu arada malesef benim eşim ailesine o kadar düşkün değil, ben çok istiyorum gidelim gelelim hep bir arada olalım ama malesef olmuyor

bizimkiler baya uzaktalar ama tatillerde ben bekarım şubat tatilinde gider tatil uzalırsa biletini erteletir son güne kadar ailesinin yanında kalır yaz tatilleri de aynı şekilde 2 ay boyunca kızımla ben öldük mü kaldık mı aç mıyız susuz muyuz umrunda bile olmaz

erkek milleti işte hiç de dışardan göründükleri gibi değiller ana kuzuları
lülülülülülü

Bence telefon tv izlediğin odadaysa dışarı çıkar otur tv. izle içeride o konuşurken.konuşsun istediği kadar. eğer senin huzurunu bozacak konuşmalar yapmıyorlarsa ailesiyle konuştuktan sonra seninle kavga çıkarmıyorsada hiç takma kafana. benimde oğlum var ve umarım oda beni hergün arar. vefalı insanmış işte. aile kavramı demekki onun için önemli.böyle insanlar evinede bağlı olur bence...

X