Kızım 56 kilo ve 11 yaşında.. Sizce Ne Yapmalıyım?

Bayağıdır yazamadım arkadaşlar kızımı diyetisyene götürdüm tahlilleri yapıldı.Herşey normal çıktı.Şu anda boyuna göre kilosu normal.Dr dediğine göre kilo alabileceği yaştaymış.Gelişme çağında olduğu için.Aç kalmayacağı bir liste hazırladı dr.Kilo indeksine göre normal çıkıyor ama gelişme çağında olduğu için kilo almasını engellemek için devam ediyoruz.

bende çok kiloluydum ve kafama çok takmıştım .yaşım şuan 16 ve bundan 3 yıl önce 70 e yakın bi kilodaydım bende 20 yakın bi kilo verdim aç kalarak.şimdi çok pişmanım vücudum çok güçsüz ve hiç halim yok.soğuğa sıcağa dayanamıyorum ve en ufak bişiyde vücudum morarıyor.

bence kızını bi diyetisyene götür allah korusun çok kötü olur sonra

elifyasinesra_elacanpek_yeniyil10030.jpg

8. takımdan LUBABE

Daha sglikli beslenmesi gerekiyor, yasi kucuk oldugundan dolyi, sizin yardiminiza kesinlikle ihtiyaci var...

abur cubur yemesini kisitlayin, yasaklamayin ama kisitlayin.

onun yerine meyve yogurt, sut icmesi icin onun tesvik edin.

fakat ekmek yemek vs onlari yesin bence.

Allah yardimciniz olsun, sizinde kizinizinda a.s.

Sevgili Ezgi,
Yeğenim de 10 yaşında ve 60 kg! bu durumda obez olduğu söyleniyor. boyu da yaşıtlarına göre uzun olduğu için çocuk tombişliği diyerek üzerinde durmamıştı annesi.. aburcubur ve fastfoodzede çocuklardan biri oldu. kolestrolü yüksek bulundu ve çocuk kardiyolojisi bizi acil diyetisyene yönlendirdi, yaşına göre yaklaşık 20 kg vermesi gerekiyor. bu hafta diyetisyene gidilecek, gelişmeleri paylaşırım. senin durum nedir merak ediyorum. çünkü çocuğa diyet yaptırmak zor ve gelişimini engelleyici yanlış bir diyet olmamasına özen göstermek gerekiyor

kızım 11 yaşında ve 56 kilo kendide çok takıyor fakat aburcuburu çok seviyor bana kendide diyor diyet yapayım diye ama yaşı daha ufak değilmi diyet için böylede kilosu aldı başını gidiyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

canım istersen bide endokrine götür erken ergenliğe girme riskide var..

bence diyetisyene gidin en doğru kararı verecektir.Bu yaşta bu kadar olursa ilerde dahada zor vermesi ve dahada çok takar kafaya

Kuzenim aynen sizin kızınız gibiydi Ben 23 yaşındayken benle aynı kilodaydı be boyu daha kısaydı. Şu an ergenlikte yemesine dikkat ediyor tabi halam doktora da götürdü. Boyu da uzadı spor yapıyor gayet iyi. Ama dikkat etmekte fayda var.

X